Biały dekiel to badziew i nieporozumienie
No przeca!
0% Complete
0 (0%)
Oj tam, oj tam.... nie wybrzydzaj!
0% Complete
0 (0%)
 

Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
  [korpus] Jaki dekiel na pokrywę bagnetu w korpusie?
Cześć!

Mam Panowie problem - mój K-czy leżał głównie z podpiętym obektywem w plecaku. Oryginalny dekielek też sobie tam spoczywał, ale po ostatnim jego założeniu chyba się lekko odkształcił i nie przylega już tak ładnie. Odkąd posiadam ten korpus irytował mnie ten dekiel i miałem chęć kupić sobie jakiś porządny - nakręcany. Czy ktoś z Was ma namiary gdzie mogę takowy kupić? - Najlepszy byłby ten od KP lub K-1 - jest grub, więc jest za co "złapać". Da się go gdzieś w ogóle wychaczyć w przyzwoiych piniążkach? Jak nie to prosiłbym o polecenie czegoś niekoniecznie oryginalnego, ale dobrego o dużej powierzchni "chwytnej".
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wpisuję w google "Dekielek ochronny do BODY PENTAX PK" i trochę takich znajduję.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Coven napisał/a:
K-czy

to pentaksowy aparat ? :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos, ka - czy, jasne że pentaksowy.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No przecież pisze że kaczy :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A najlepsze dekle to ponoć te białe miękkie. Nie rysują niczego i nie sypią się z nich żadne opiłki. A najmarniej się prezentują... :->

[ Dodano: 2019-11-21, 21:34 ]
greentrek napisał/a:
No przecież pisze że kaczy :-P
Ciekawe, Ka - Czy, czy może Ka - Czy - Dwa?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
polecam 40mm XS - jako dekielek :) świetnie leży, dociska, nic nie rysuje a na szybko można zdjęcie cyknąć.

i zawsze wzbudzał zainteresowanie :)
 

Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
Jaki aparat? Jedyny prawilny! Ka-czy-jeden!

@plwk
Też znajduję, ale jak to wygląda w rzeczywistości - czy dobrze pasuje, nie kruszy się itp.? Tego nie wiem, stąd pytanie czy ktoś z użytkowników ma jakieś sprawdzone.

Ten biały może i byłby fajny, gdyby wchodził z dużem oporem. U mnie wchodzi na tyle lekko, że bałbym się w plecaku go z takim zostawić.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Coven, kupiłem na Allegro dwa zestawy: dekiel na tył obiektywu i dekiel "bagnetowy" do korpusu i jestem zadowolony. O takie https://allegro.pl/oferta/komplet-dekielek-korpus-body-obiektyw-pentax-5669107658

 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
greentrek napisał/a:
No przecież pisze że kaczy :-P

błagam, tylko bez polityki...
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Najlepszy jest stary metalowy jaki był z LX, niestety rzadkie i poszukiwane diabelstwo. Nie wiem czy mi gdzieś jeden nie leży odłożony na czarną godzinę.
 

Coven  Dołączył: 18 Maj 2019


Zamawiałem miesiąc temu drugą osłonę przeciwsłoneczną (metalową, wkręcaną) z aliexpress i tak się złożyło, że sprzedawca miał w ofercie takie o to kapselki. Dojechało to to i przyznaję, że jestem zadowolony. Osłona do body ma ok. 5 mm chwytu, więc jest za co złapać, jest dobrze wykonana (materiał, który się nie kruszy przy otarciach) oraz siedzi i przylega ciasno w bagnecie. Osłona na bagnet obiektyw wygląda i zachowuje się jak Pentaxowy oryginał — również spoko. ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach