jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szpajchel napisał/a:
Czyli wybieram sobie zdjęcie, materializuję je, skanuję i ślę gołębiem pocztowym do Señora Martineza?
Tak e-gołębiem.
Ja bym przyjął 2 lub 3 możliwe absencje (z wyjątkiem stycznia).
szpajchel napisał/a:
Zdjęcia mogą być z szuf... tfu czerstwego dysku, czy muszą być wykonane w danym miesiącu?
Nowe zdjęcia.
powalos napisał/a:
Chociaż nie wiem czy zostanę dopuszczony skoro nadal pozostanie zabawa w J.A. ?
Zależy ile się ludzi uzbiera. Zapisz się, najwyżej rzucę monetą ;-)
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Jest już JA, teraz będzie JO.
Jak ktoś będzie aktywny na obu listach to będzie miał JAJO.
jorge.martinez napisał/a:
Zapisz się, najwyżej rzucę monetą

Nie sposób się oprzeć takiej argumentacji.

A zatem:
1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to ryzyk-fizyk. Najwyżej sam zrezygnuję z któregoś wydarzenia

1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
8. powalos
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
8. powalos
9. skaarj
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jorge mi kazał...
1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
8. powalos
9. skaarj
10. Enzo
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
A ja tak praktycznie, jako kobieta, zapytam - a co potem zrobisz z tymi odbitkami? 10 uczestników x 12 m-cy to już 120 odbitek. To nie jest żadna złośliwość tylko kobieca ciekawość :oops:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zostaną wywieszone w MoMA.

A serio, to z opisu wynika, że odbitki zostają u uczestników, a do organizatora trafiają wyłącznie ich wersje cyfrowe (skan/reprodukcja).

1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
8. powalos
9. skaarj
10. Enzo
11. bakulik
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Ale nieuważnie czytałam :oops:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Wyda fotoksiążkę do nabycia na PPD, a opłaty pójdą na serwer ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Potwierdzam słowa bakulika.

Przez święta doprecyzuję regulamin, więc zapraszam do propozycji zapisów i do pytań.

1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
8. powalos
9. skaarj
10. Enzo
11. bakulik
12. jorge.martinez
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dalej temat formatu odbitki otwarty. To jak będzie?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jakaranda napisał/a:
A ja tak praktycznie, jako kobieta, zapytam - a co potem zrobisz z tymi odbitkami? 10 uczestników x 12 m-cy to już 120 odbitek. To nie jest żadna złośliwość tylko kobieca ciekawość :oops:
Przyszłaś sobie pogadać, czy się zapisać??? :evilsmile:

[ Dodano: 2019-12-02, 12:21 ]
JacekK napisał/a:
Dalej temat formatu odbitki otwarty. To jak będzie?
Trzymałbym się okolic 20x30cm. Dość duże na ścianę i wystarczająco małe do albumu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja bym dało 15x21 minimum, ale może przekonacie mnie do 10x15 :-)

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja optuję jednak 20x30 cm. To taki bardzo sensowny rozmiar. Powiedziałbym, że wręcz uniwersalny.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jak widzę większość czeka zabawa w JAJO :mrgreen:

1. Ryszard
2. rychu
3. rafalf
4. kojut
5. Rrrodrigo
6. klechu
7. mh2012
8. powalos
9. skaarj
10. Enzo
11. bakulik
12. jorge.martinez
13. JacekK
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
JacekK napisał/a:
Jak widzę większość czeka zabawa w JAJO

No właśnie, kiedy zapisy na JA? Chętnie widziałbym jedną zmianę w regulaminie… ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Zapodaj, ciekawy jestem.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
To w wątku odpowiednim, poproszę, tym z J5.0.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
jorge.martinez napisał/a:
Zgrubne zasady: jak w JA, wybieramy zdjęcie miesiąca, robimy z tego odbitkę/ wydruk, skanujemy/ robimy zdjęcie odbitki, wysyłamy do mnie i tak oto mamy odbitkę do archiwum (a może i więcej, no bo po co jedną tylko), a przy okazji dzielimy się zdjęciami z tymi, którzy odbitki nie zobaczą prędko (dopiero na PPD, np.).

W JO nie ograniczałbym się do aparatów, technik i obiektywów. Robimy czym chcemy, wybieramy jedno foto, czy cyfra, czy BW, w maju może być zupełnie inna technika, niż w styczniu.


Rozumiem, że to sam autor wybiera zdjęcie miesiąca, które wywołuje, skanuje i wysyła (skan a nie zdjęcie) do wnioskodawcy (to znaczy mailem - tak?).
Autor wybiera ze zdjęć własnych z jakiegoś okresu (miesiąca) czy z bliżej nieokreślonych przepastnych zasobów dyskowych?
Rozumiem, że wywołuje i doprowadza do stanu odbitki na papierze - rozmiar do ustalenia, ale sugestia ograniczenia rozmiaru do A4 jest rozsądna bo względnie łatwo jest o skaner pozwalający na zeskanowanie zdjęcia 20x30cm niż większego. A w dodatku już się zorientowałem ile kosztuje wykonanie odbitki w tym formacie :)
Rozumiem, że wysyłka zeskanowanego materiału (pliku cyfrowego) i wysyłka wywołanej odbitki (kartka papieru fotograficznego) to są dwie różne sprawy.
Ale wymaga wskazania konkretnych działań już na etapie układania zasad. W przypadku fotografii analogowej kolejność jest dość prosta: klik - wywołanie filmu - wywołanie zdjęcia - skanowanie. Nie ma duplikowania wyników a w efekcie mamy fizyczne zdjęcie i jego skan. W przypadku fotografii cyfrowej mamy dwa pliki cyfrowe (jedno obrobione zdjęcie do wydruku i jeden skan - praktycznie powinien być tożsamy z obrobionym zdjęciem czy przepuszczony przez skaner może być "trochę inny"?)
Rozumiem, że dobór technik zależy od autora - tak samo jak temat zdjęcia. Każde z 12 (jeśli będzie co miesiąc) zdjęć może być inne - w styczniu kotlet a w maju kwitnąca jabłoń - wykonane inną techniką, ale czy oczekujemy także jakichkolwiek opisów czy "obraz ma przemówić" (co może być dość trudne - bo jednak jesteśmy amatorami*).

Trochę się rozpisałem, ale tak zrozumiałem wezwanie do dyskusji..
Zgłosiłem się bo mam aparat, obiektyw i skaner. :)
Jeżeli w wyniku rzutu monetą zostanę na liście to raczej będę używać cyfry, ale mam pewne obawy związane z wyborem zdjęć do poszczególnych miesięcznych edycji (jeśli będą miesięcznice...). Z drugiej strony narzucenie tematów to będzie zupełnie inny rodzaj stresu :)

- - - - -
* oczywiście proszę o wybaczenie wszystkich, którzy myślą o sobie jako o profesjonalistach. Was ten passus nie dotyczy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
mh2012 napisał/a:
Rozumiem, że to sam autor wybiera zdjęcie miesiąca, które wywołuje, skanuje i wysyła (skan a nie zdjęcie) do wnioskodawcy (to znaczy mailem - tak?).
Tak
mh2012 napisał/a:
Autor wybiera ze zdjęć własnych z jakiegoś okresu (miesiąca) czy z bliżej nieokreślonych przepastnych zasobów dyskowych?
Z danego okresu. Czyli w lipcu dostaję zdjęcie zrobione w czerwcu.
mh2012 napisał/a:
Rozumiem, że wywołuje i doprowadza do stanu odbitki na papierze - rozmiar do ustalenia, ale sugestia ograniczenia rozmiaru do A4 jest rozsądna bo względnie łatwo jest o skaner pozwalający na zeskanowanie zdjęcia 20x30cm niż większego. A w dodatku już się zorientowałem ile kosztuje wykonanie odbitki w tym formacie :)
Tak.
mh2012 napisał/a:
Rozumiem, że wysyłka zeskanowanego materiału (pliku cyfrowego) i wysyłka wywołanej odbitki (kartka papieru fotograficznego) to są dwie różne sprawy.
Wysyłka do mnie jpg w formacie 900px po długim boku. Zastanawiam się jeszcze nad tymi odbitkami na połyskującym papierze. Może 2 pliki? zdjęcie wyjściowe 900px i dowodowe zdjęcie/skan odbitki? Co sądzicie?
Nie chcę żadnych fizycznych odbitek. Zachęcam do ich przewiezienia na PPD czy inne spotkania.
mh2012 napisał/a:
Ale wymaga wskazania konkretnych działań już na etapie układania zasad. W przypadku fotografii analogowej kolejność jest dość prosta: klik - wywołanie filmu - wywołanie zdjęcia - skanowanie. Nie ma duplikowania wyników a w efekcie mamy fizyczne zdjęcie i jego skan. W przypadku fotografii cyfrowej mamy dwa pliki cyfrowe (jedno obrobione zdjęcie do wydruku i jeden skan - praktycznie powinien być tożsamy z obrobionym zdjęciem czy przepuszczony przez skaner może być "trochę inny"?)

Zawsze chcemy odbitkę zobaczyć, że powstała. Z analoga odbitka może być odbitką pod powiększalnikiem lub ze skanu wydruk.
mh2012 napisał/a:
Rozumiem, że dobór technik zależy od autora - tak samo jak temat zdjęcia. Każde z 12 (jeśli będzie co miesiąc) zdjęć może być inne - w styczniu kotlet a w maju kwitnąca jabłoń - wykonane inną techniką, ale czy oczekujemy także jakichkolwiek opisów czy "obraz ma przemówić" (co może być dość trudne - bo jednak jesteśmy amatorami*).
Myślałem o tytule. Co sądzicie o tym? A może jednak rozprawka (tu pytanie do JA-wiczów i sympatyków JA).
mh2012 napisał/a:
Trochę się rozpisałem, ale tak zrozumiałem wezwanie do dyskusji..

Dzięki za pytania. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach