babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Co myślicie o szkodliwości masztów bazowych telefonii kom.
Witam Wszystkich!
To w moim mieście modny temat bo wstrzymano budowę jednej z takich anten na osiedlu mieszkaniowym. Jak zwykle zdania są podzielone a co wy o tym myślicie?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: Co myślicie o szkodliwości masztów bazowych telefonii ko
babylock napisał/a:
Witam Wszystkich!
To w moim mieście modny temat bo wstrzymano budowę jednej z takich anten na osiedlu mieszkaniowym. Jak zwykle zdania są podzielone a co wy o tym myślicie?


Cóż, pewna grupa ludzi reaguje histerycznie na dzwięk słowa "promieniowanie" i nie ma sensu z nimi dyskutować, bo i tak żadne argumenty do nich nie trafią.

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Moim zdaniem są bardzo pożyteczne. Zasięg na osiedlu jest dobry. ;-)
A jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to się nie znam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Telewizor też szkodzi.
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
zorzyk napisał/a:
Telewizor też szkodzi.


dodam, że wyświetlacz LCD też emituje niebezpieczne promieniowanie... może warto wrócić do analogu? Hmmm...

(gdzie jest mój Contax???)

Miłej niedzieli :)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Maszty są strasznie groźne. Rośnie to paskudztwo gdzie popadnie i to najczęściej nocą, a potem ptaki rano lecąc rano do roboty walą w nie zaspanymi łepetynami. Najgorsze jednak są maszty takie z powieszonymi flagami. Łopocze toto wprowadzając zawirowania w powietrzu, i potem się kury nie niosą. Szczególnym już zagrożeniem są te z flagą Łuni Ełropejskiej..... :lol:
No sorki nie mogłem się powstrzymać... ;-)

[ Dodano: 2007-10-21, 00:31 ]
A trochę poważniej...
Życie jest szkodliwe dla zdrowia, kto nie żyje ten nie umiera...
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
to tak samo jak przechodzenie pod liniami wysokiego napięcia np codziennie do pracy. niby nic nie powoduje a jednak pole elektromagnetyczne jest i jakiś tam wpływ wyprawia. Nikt nie robił badań umieszczając szczury w klatce przy takim maszcie i później poddawał ich sekcji. Tak one mają wpływ ale nikt nie powie na 10% dokładnie jaki. Jednak z doświadczenia wiem że wszystko co sztucznie wprowadzone do natury przez człowieka nie kończy się za dobrze dla natury
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Co myślicie o szkodliwości masztów bazowych telefonii ko
babylock napisał/a:
a co wy o tym myślicie?


Taki przekaźnik pewnego radia z Torunia jest dużo szkodliwszy ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dpodlejski, wkraczasz na podmokły teren :evil:
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Dałem ten temat przewrotnie bo w tym coś jest. W lublinie odbyła się Rozprawa administracyjna która miała na celu konfrontacje dwóch stron konfliktu. Co mnie najbardziej zdziwiło ekspert z Instytutu Łączności z Wrocławia który wykonuje badania dla operatora ERA (oczywiście nie tylko dla niego w tym przypadku wydawał ekspertyzę dla Urzędu Miasta Lublina) stwierdził że nie mają na tyle wiedzy aby wypowiadać się o braku wpływu fal telefonii komórkowej na organizmy żywe ale jeśli chodzi o aspekt matematyczny to powinno byc wszystko w normie. Czyli założenia normy się zgadzają ale czy to będzie miało wpływ na ludzi tego nie wie. Czy nie powinniśmy się jednak nad tym zastanowić? Ja zawsze podchodziłem dość luźno do tego tematu ale po tym wystąpieniu "eksperta" zaczynam się zastanawiać czy ktoś nie robi nam wody z mózgu.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
dpodlejski, wkraczasz na podmokły teren :evil:

Chodzi o ciszę wyborczą?... ;-)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Arti napisał/a:
Życie jest szkodliwe dla zdrowia


Właśnie ;)
Alkohol szkodzi, papierosy, kawa słodycze tłuste jedzenie... telewizja, telefony komórkowe i inne. Wszystko w mniejszym lub większym stopniu jest szkodliwe. A czym coś fajniejsze tym bardziej szkodzi ;)
Co do promieniowania i masztów, na pewno nie są bez wpływu na nasze zdrowie. Wydaje mi się, że jednak w takiej sytuacji więcej znaczenia ma tak zwana świadomość społeczna. Ogólnie przyjmuje się, że maszty są szkodliwe wiec tak na prawdę nikt nie chce ich mieć w okolicy, ale wszyscy chcą rozmawiać przez komórki, mieć dobry zasięg itp itd... wot dylemat ;)
Grzesiek

 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
bo nikt takich badań nie robi bo byłyby zbyt kosztowne. Zazwyczaj większość badań potwierdzające szkodliwość pewnego zjawiska jest wykonywany za społeczne pieniądze. Zróbmy zrzutę i będą badania tak po krótce.

A co do ciszy, to panowie nie przesadzajcie, to że napisał Toruń to nie jest agitacja (tak samo jak mój post który został usunięty nie jest agitacją ) że się komuś kojarzy, ale może sie mylnie kojarzyć, mówienie że wygra ta a ta partia głosuj na ta bądź na ta to łamania, mówienie ogólnikami że ktoś wygra ktos gdzieś jest to nic strasznego ;) kary pentax nie zapłaci
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
babylock, Dużo większy wpływ na zdrowie (także psychiczne) może mieć telefon komórkowy używany bez zestawu słuchawkowego szczególnie w samochodzie. A to porzez:
1. Zwiększoną moc promieniowania wewnątrz metalowej puszki, jaką jeździmy.
2. Możliwość spowodowania kolizji i związane z tym późniejsze spacery po różnych instytucjach i warsztatach.
3. W przypadku zajścia zdarzenia z pkt. 2 - możliwość bolesnej straty finansowej (jedno z towarzystw ubezpieczeniowych potrąca 20% z odszkodowania), co może się właśnie odbić na zdrowiu psychicznym.
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
może mieć ale nie musi. Istnieje ryzyko ze mieszkanie w pobliżu takiej wierzy może oddziałowywać na subkomórkowe struktóry naszego łorganizmu. Poprzez wpływ fal na niektóre białka w komórkach moze powodowac powstawanie patologicznego białka, który może też doprowadzić do nowotworzenia, itak dalej i tak dalej. Kiedyś też myślano że linie wysokiego napięcia są całkowicie nieszkodliwe... rzecież do kable a tu niespodzianka zwiekszają ryzyko np wystąpienia białaczki
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: Co myślicie o szkodliwości masztów bazowych telefonii ko
babylock napisał/a:
Witam Wszystkich!
To w moim mieście modny temat bo wstrzymano budowę jednej z takich anten na osiedlu mieszkaniowym. Jak zwykle zdania są podzielone a co wy o tym myślicie?


Moje zdanie jest takie, że mnie cholera bierze jak stawiają te obleśnie maszty gdzie popadnie i BARDZO psują krajobraz. Potem nawet nie ma jak zdjęcia zrobić :evil: Dlaczego u nas nie można tego robić tak jak w Stanach, czyli upodabniać maszty do np. drzew? Widziałem (chyba w Discovery) jak tam to robią i aż mnie krew zalała, że u nas tak "się nie da". Pół krajobrazu Suwalszczyzny jest oszpecona...

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Bo nas nie stać? nie chodzi o firmy, ale o społeczestwo nie stać na taką reakcje by zmusiły operatorów do takich kroków
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Wybiorę się dzisiaj w to miejsce i zrobię zdjątka to zamieszczę na forum. Właśnie przeczytałem że karmi się nas szkodliwością samego aparatu podczas rozmowy, gdy tymczasem normalny człowiek rozmawia około 5-15 min dziennie a antena działa 24godz/ dobę cały czas wysyłając w naszym kierunku (naszego telefonu gdy jest włączony) wiązkę fal. I bądź tu mądry i pisz wiersze, kto mówi prawdę operator czy medycy którzy dopiero co zaczeli brać się za obserwację zjawiska.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
babylock napisał/a:
Wybiorę się dzisiaj w to miejsce i zrobię zdjątka to zamieszczę na forum. Właśnie przeczytałem że karmi się nas szkodliwością samego aparatu podczas rozmowy, gdy tymczasem normalny człowiek rozmawia około 5-15 min dziennie a antena działa 24godz/ dobę cały czas wysyłając w naszym kierunku (naszego telefonu gdy jest włączony) wiązkę fal. I bądź tu mądry i pisz wiersze, kto mówi prawdę operator czy medycy którzy dopiero co zaczeli brać się za obserwację zjawiska.


Co innego jak trzymasz komórkę przy głowie podczas rozmowy a co innego jak maszt jest kilkaset metrów od Ciebie. Poza tym - może to wyda się paradoksalne - ale im mocniejszy sygnał stacji bazowej tym sam telefon komórkowy mniej sieje z anteny :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paweł Szkup napisał/a:
czyli upodabniać maszty do np. drzew
W JG upodabniają drzewa do masztów - korony drzew są cięte, zostają wysokie puste pnie :evil: Pewnym wytłumaczeniem są silne wiatry i łamanie konarów. Do trgo dochodzi samowolne, jak sądzę, cięcie młodych drzew i krzewów (np. na jakichś łączkach)... Chodzę takimi dróżkami, gdzie jeszcze niedawno było ładnie i zielono, a teraz jest pusto i brzydko... Do tego dodać wandalizm, połamane gałęzie, zniszczenie trawników.... Ręce opadają :evil: Kiedyś w radiu (z okazji dnia Ziemi czy czegoś takiego) nadawane były wypowiedzi obcokrajowców o Polsce - zapamiętałem wypowiedź Szwajcara, który stwierdził, że nie może zrozumieć tego, że ogródki przydomowe sa ładnie utrzymane, a pobocza dróg i lasy zasłane śmieciami, specjalnie tam zawiezionymi! Okreslił, że Polacy nie dbają o swoje otoczenie, tylko o swoją własność....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach