rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Telefon - Aparat.
Nie wiem gdzie mam założyć ten wątek, w razie potrzeby proszę o przeniesienie w bardziej odpowiednie miejsce.
Potrzebuję kupić telefon z jak najlepszym aparatem. Inne jego funkcje są całkowicie nieistotne - chodzi tylko i wyłącznie o jak najlepszą jakość obrazka, foto robione różne przeróżne. To będzie prezent dla żony, która chce mieć to pod ręką więc skoro nie chce bezlustra czy kompakta to niech ma dobrą jakość w telefonie. Budżet max 3000zł, oczywiście im mniej tym więcej zostanie dla mnie :mrgreen: Kto pomoże? Byle szybko bo święta za pasem ;) Huawei P30 Pro?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
OnePlus 7 Pro - 48 + 16 + 8 Mpx
Huawei P30 Pro - TOF 3D + 40 + 20 + 8 Mpx.


Mały test porównawczy. https://www.techradar.com...ate-camera-test
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ja wiem, że to inna specyfika, inne wykorzystanie itp. Że większość tych zdjęć robionych telefonami będzie tylko na telefonach oglądane o przekątnej około 6".
Ale za każdym razem gdy taki temat wypływa i wchodzę na te testy i biorę dowolne zdjęcie i powiększam na monitorze 1:1 to jestem pod wrażeniem jak mało tam jest zdjęcia a jak dużo oprogramowania o-) Okropne są...

I przypominam sobie wtedy Nokię 808 z 2012r (!). I tam zdjęcia nie były tak wyciągane oprogramowaniem, w niektórych sytuacjach działało to oczywiście na minus. Ale jak się zrobiło zdjęcie w jasny dzień i powiększyło to tam były detale takie naturalne. A nie wygenerowane przez algorytm na podstawie czegoś co bym zgadywał, że pierwotnie wyglądało jak zdjęcie z kompakta sprzed co najmniej dekady o-\

Ale nie wiem, może te aparaty były by w stanie wygenerować obrazek naturalny ale przez większość był by okrzyknięty jako "gorszy" i trzeba tak wyciągać i koloryzować i odszumiać i wyostrzać.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
3kPLN za telefon? :roll:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
rychu napisał/a:
3kPLN za telefon? :roll:

Za aparat fotograficzny typu kompakt, z możliwością dzwonienia :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Syn używa Iphona XR podróżując po świecie. Za nic nie idzie już go namówić do zabrania jakiegokolwiek aparatu fotograficznego (a używał przecież JSS). Po powrocie wybieramy najlepsze i robimy albumy, takie pamiątkowe, z fotkami 10x15. Też woli mieć fotkę w ręku (dobrze, że chociaż to mu zostało po fotografowaniu analogami). Powiem tak: czasami szczęka mi opada gdy oglądam te fotki. Do formatu 20x30 nie mozna mieć zastrzeżeń i raczej nie różni się to zbytnio od tych z aparatów fotograficznych. Nawet zdjęcia nocne nieźle wypadają. Wiem, dużo w tym różnych algorytmów, ale fotki są super, a o to przecież chodzi przeciętnemu uzytkownikowi. Jednym z argumentów używanych przeciwko zabieraniu normalnego sprzętu foto jest: "no ojciec coś ty. Przecież to sporo waży a liczy się każdy kilogram bagażu, a poza tym musiałbym jeszcze ciągle uważać na sprzęt i pamiętać aby się gdzieś nie zapodział. Iphona mam zawsze przy sobie w zwiąku ze stałymi kontaktami służbowymi".
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
TM_Mich napisał/a:
rychu napisał/a:
3kPLN za telefon? :roll:

Za aparat fotograficzny typu kompakt, z możliwością dzwonienia :)

Już miałem pisać, że 3tyś za aparat z funkcją dzwonienia ale robiący gorszej jakości zdjęcia niż najtańsze kompakty.
Jednak sprawdziłem, że najtańsze kompakty jakiś prawdziwych firm foto typu Canon czy Nikon, które kosztują 400-500zł nie robią jednak lepszych zdjęć.
Zależnie od warunków od porównywalnych do wyraźnie gorszych.

No i w sumie trudno, tak już jest i z tym się trzeba pogodzić. Jedno urządzenie zastępuje wszystkie. Normalnie czasy jak z jakiś filmów sci-fi.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Generic napisał/a:
może te aparaty były by w stanie wygenerować obrazek naturalny ale przez większość był by okrzyknięty jako "gorszy" i trzeba tak wyciągać i koloryzować i odszumiać i wyostrzać
Trafiłeś Waści w sedno! O! :-P
[ Dodano: 2019-12-19, 10:46 ]
powalos napisał/a:
Wiem, dużo w tym różnych algorytmów, ale fotki są super, a o to przecież chodzi przeciętnemu uzytkownikowi.
Mądrego to i przyjemnie posłuchać! :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, :-B
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Nie rozmywajcie tematu, nie potrzebuję wykładów o tym że to drogie, że kompakt lepszy itd. Kompletnie mnie to w tym momencie nie interesuje. Potrzebuję konkretnej rady - który telefon w budżecie do 3tys zł ma najlepszy aparat, zdjęcia z niego oglądane będą na telefonie i ew. laptopie. Druku nie będzie. I tyle.
Na razie w temacie pojawił się Huawei P30 Pro i OnePlus 7 Pro. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Z niższej półki cenowej - Huawei Mate 20 Pro?
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Jak z niższej półki cenowej to może Iphone w wersji 8 - ostatnio chyba do złapania nowy za 1999.
Niekoniecznie wieloobiektywowe cudo, ale już od wersji 7 możliwości marudzenia jest coraz mniej.

Swoją drogą sprawdź gdzie te obiektywy są umieszczone z tyłu telefonu - niektóre są zbyt blisko krawędzi i czasami palec dłoni trzymającej telefon przysłania część lub całość kadru (szczególnie w wersji - zdjęcie w poziomie).
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Xiaomi Mi10 Note
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Samsung A50, 3 aparaty, UWA, połowa Twojego budżetu. Moja żonka jest zadowolona. Z telefonu i ze zdjęć. Na mnie też zrobił pozytywne wrażenie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Yhm, no sample z tego Xiaomi są niezłe... Na tych 108Mpix widać pewną plastikowość ale jest naprawdę imponująco. A na 27Mpix to już w ogóle pięknie. W nocy też niczego sobie.
Jestem pod wrażeniem. Ale i tak zdecydowanym przeciwnikiem nowych telefonów za grubą kasę. W formie takiej, że nie mieszczą się w kieszeni. I wypadają z ręki bo są za duże, za cienkie i za śliskie. A jak już wypadną to rozbijają się, bo są ze szkła.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
rmk napisał/a:
Huawei Mate 20 Pro?
Jak najbardziej! Robi bardzo dobre zdjęcia, aż mi wstyd wyciągać kompakta przy nim. :roll:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Generic napisał/a:
są za duże

No właśnie. Od pewnego czasu tzw "flagowce" to już prawie tablety. Zupełnie jakby nikt nie pomyślał, że nie każdy chodzi z aktówką i po prostu chce schować telefon do kieszeni :-/
Z tego powodu zdecydowałem się na Sony Xperia XZ2 Compact. Doopy nie urywa ale jak na to czego można oczekiwać od aparatu w telefonie to jest ok.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Generic napisał/a:
. Ale i tak zdecydowanym przeciwnikiem nowych telefonów za grubą kasę. W formie takiej, że nie mieszczą się w kieszeni. I wypadają z ręki bo są za duże, za cienkie i za śliskie. A jak już wypadną to rozbijają się, bo są ze szkła.

O, właśnie. I to pisze mężczyzna. A w damskiej odzieży kieszonki są jeszcze mniejsze, w torebkach również. A pani w sklepie się dziwiła, że moja pierwsza selekcja polegała na tym jak łatwo i pewnie biorę aparat z lady i nie chcę tych najcieńszych i największych.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Panie w sklepach są jakieś dziwne
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
ale jak na to czego można oczekiwać od aparatu w telefonie to jest ok.

Gdyby nie KitKet 4.4 który stał się w pewnym momencie przeszkodą, chodził bym dalej z Galaxy S3 Neo. 5 lat bezproblemowej pracy. Koszt 700zl. Żonie kupiłem dwa lata temu J5. Z dedykowanym etui i szybką 850zł. Zdjątka że Mucha nie siada. Oczywiście nie neguję potrzeby posiadania centrum dowodzenia laptopa kamery aparatu dysku przenośnego sali konferencyjnej biura projektowego w 5" obudowie. Każdemu wg potrzeb. Lecz jeśli jedynym wyznacznikiem są zdjęcia do oglądania w sieci, ?
Wiem, to nie moja sprawa, :-D ale za założony budżet można mieć telefon i super robot kuchenny lub nową pralkę :mrgreen: :mrgreen:
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Jak miło poczytać, że lepiej taniej i nie ma potrzeby dopłacać. Ewenement :mrgreen: Gdziekolwiek nie napiszesz o czymkolwiek to tylko porady dołóż jeszcze trochę, warto, lepiej poczekaj uzbieraj itd. No cieszę się niezmiernie :-)
Wielkość telefonu jest istotna, obecny Huawei P9 lite jest ok i dobrze by było gdyby nowy był podobnej wielkości. Dzisiaj popatrzę na żywo co i jak. Za wszelkie podpowiedzi dziękuję i liczę na więcej. Do poniedziałku podejmę jakąś decyzje :) Tele tylko i aż wyłącznie do dzwonienia, sms-owania i robienia fot. Wszystko inne zbędne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach