RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Na portalu na O i Twarzoksiążce jest 50-500 OS HSM w naprawdę dobrej cenie (i ludzie się nie zabijają o nie)...
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Cytat
Na portalu na O i Twarzoksiążce jest 50-500 OS HSM w naprawdę dobrej cenie (i ludzie się nie zabijają o nie)...
Z bagnetem K? Jeśli tak to wcale się nie dziwię.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
teta napisał/a:
muszę rekompensować sobie przemożnym sentymentem do systemu.

Tym chyba zdjęć nie porobisz? :mrgreen:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
ZbyszekB napisał/a:
Cytat
Na portalu na O i Twarzoksiążce jest 50-500 OS HSM w naprawdę dobrej cenie (i ludzie się nie zabijają o nie)...
Z bagnetem K? Jeśli tak to wcale się nie dziwię.


Moim zdaniem to nienormalne - cena jest o 15, 20% niższa niż zazwyczaj.

Może problem to że to jest lokalne (Polska). Koneserów takich obiektywów w Polsce jest niedużo. A tak naprawdę to jest oferta tego samego egzemplarza.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Mam i używam Sigmę 120-400, głównie do pokazów lotniczych. Wersja jeszcze ze stabilizacja optyczną, miałem też wersję bez. Najwięcej zdjęć z 400 mm, wbrew temu co czytałem nie tak źle na długim końcu. Robiąc ze statywu np krajobrazy wolę robić na ręcznym ostrzeniu, wg mnie nieco lepiej niż na AF. Próbowałem delikatnych korekt i większej różnicy nie widziałem. Biorąc pod uwagę cenę to brak uwag. Jeżeli jesteś zainteresowana to podaj namiary na pw to podeślę Ci kilka zdjęć i sama ocenisz.
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Zbyszek napisał/a:
Mam i używam Sigmę 120-400, głównie do pokazów lotniczych. Wersja jeszcze ze stabilizacja optyczną, miałem też wersję bez. Najwięcej zdjęć z 400 mm, wbrew temu co czytałem nie tak źle na długim końcu. Robiąc ze statywu np krajobrazy wolę robić na ręcznym ostrzeniu, wg mnie nieco lepiej niż na AF. Próbowałem delikatnych korekt i większej różnicy nie widziałem. Biorąc pod uwagę cenę to brak uwag. Jeżeli jesteś zainteresowana to podaj namiary na pw to podeślę Ci kilka zdjęć i sama ocenisz.

Fajnie, chętnie zobaczę jak się spisuje, bo ja do krajobrazu, ptaków i zwierzątek biegająco - fruwających. Pisz na: mbuz@wp.pl
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
czemu nikt nie pisze o 150 -450 pentaxa to fajne szkło do K1
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gGrzegorz.W. Ch napisał/a:
czemu nikt nie pisze o 150 -450 pentaxa

Może dlatego, że gonia65 w pierwszym poście napisała, że to szkło ma dla niej zaporową cenę.
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
:-B :-B :-B

[ Dodano: 2020-01-11, 13:01 ]
zawsze można polować na używany ... ostatnio sprzedany na zatoce osiągnął cenę 950 € z czego sprzedający otrzymał trochę mniej więc może czasem warto sprawdzać giełdy klubowe............................ np. w UK czy USA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie każdy jest bywały w świecie ;-)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Mam Sigmę APO TELE MACRO A 400/5.6 używałem z konwerterem 1.7 AF co dawało Mi obiektyw Af. Zdjęcia robiłem dawna z K-3. Rozdzielczość była akceptowalna . Dawało to ogniskową ponad 1000 mm. Zdjęcia z monopoda. obiektyw kupiłem dawno od kolegi z forum.Obiektyw w obudowie AF ale bez wiertarki. Podobno można znaleźć ten obiektyw z AF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach