perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
MZ-50 - dziura "standardowa"
Już pisałem do Spinnera w tej sprawie, obiecał że się zorientuje co i jak. Napiszę na wszelki wypadek na forum, może ktoś się spotkał z czymś takim.

Otóż mam już drugi model MZ-50. O ile pierwszy MZ-50 był moim pierwszym AF którym fociłem, to aktualny jest tylko po to żeby go sprzedać, jest mi totalnie niepotrzebny, a wziąłem sobie z niego tylko kita.

Pod lustrem jest wyłamanie, dziura.

Oczywiście w poprzednim też było, i co najśmieszniejsze, obawiam się że wyglądało identycznie [!!]

Słyszałem że jest to standardowa przypadłość tego modelu. Czy ktoś o takim czymś słyszał, widział, czy ktoś może to potwierdzić?

Ewentualnie jaka jest przyczyna powstawania tego?

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
perl napisał/a:
Słyszałem że jest to standardowa przypadłość tego modelu.


Coooo?

Tozto jakims srubokretem wylamane, samo sie nie zrobilo.... :-/
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
może to jest zbiorniczek na kurz i inne śmieci... ;-) :mrgreen:
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Mała podpowiedź: chodzi o TTL zapewne :-) .
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
alkos POWAŻNIE, w poprzednim miałem identyczną dziurę. Materiał jest twardy, nie dałoby się nawet śrubokrętem tego wydziobać.

Gwoli ścisłości mój poprzedni MZ-50 miał inne numery seryjne. Znaczy to mniej więcej tyle, że dziura jest "powtarzalna".... szukam kogoś kto ma MZ-50 i mógłby to potwierdzić...

Gdy miałem poprzedniego, myślałem że po prostu ktoś zrobił to przypadkowo i jakby nie było jest to wadą. Gdy mam kolejny już mnie to nie dziwi...
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
To nie jest wada. W mojej 5dziesiątce też to było i tak jak wczesniej sugerowałem to jest czujnik TTL lampy błyskowej. Ustaw na manualu dłuższy czas np. kilka sekund, wciśnij spust migawki i zajrzyj do tej "dziury" - zobaczysz, że "tam coś jest" ;-) .
Podobną "dziurę" mam w Samsungu GX-1S... no może wygląda trochę ładniej :-) .
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Perl, poprosił mnie o wypowiedzenie się w tym wątku, bo gdzieś dogrzebał się że miałem MZ-50 (kurcze, jak on to zrobił :mrgreen: ). Rzeczonego modelu już nie mam i nie zwróciłem nigdy uwagi czy miał taką dziurę czy nie, ale z ciekawości sprawdziłem mojego MZ-M i ... ma taką samą dziurę, tyle że na bocznej ściance :-) .

PiotruśP, a ja myślę że alkos ma rację! Napewno do fabryki Pentaksa przedostał się dywersant Nikona i wydrapuje te dziury śrubokrętem :mrgreen: . Całe szczęście że nie ma ze sobą piły łańcuchowej :mrgreen: :mrgreen: .
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
MZ-3 dziur ma pod lustrem kilka, tylko są centralnie umieszczone i kształt mają jakby bardziej regularny od tego na zdjęciu. Jak pożyczę od żony kompakta, to mogę sfocić, jakby kogoś interesowało.
 

mYchacz  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam

No cóż poproszono mnie o wypowiedz. Niestety nie mam MZ50 ale mam MZ60 i ma identyczną dziurę :). Fakt ze "wszystkie" modele mają taką samą dziurę może sugerować zamierzone działania pentaxa. Jeśli coś naprawdę jest w tej dziurze i do czegoś ona służy to prawdopodobnie łatwiej (taniej) było dostawić na linie produkcyjnej wycinarkę robiącą dziurę w plastiku niż zamówić nowe bardzo drogie matryce do odlewu elementów z dziurą.
Ciężko tam zajrzeć przydało by się takie małe dentystyczne lusterko :)

PS. Tam na pewno mieszkają krasnoludki xD

Pozdrawiam

 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
mYchacz napisał/a:
(matryca taka kosztuje nawet kilka milionów euro)
Mocno przesadziłeś. Formy do form wtryskowych dla obudów TV 21" kosztują obecnie około 150 k USD. Zakładając nawet, że to było dawno to cena x3 ale te foremki są małe, więc odpowiednio tańsze.
Skoro dziura jest identyczna, to musi do czegoś służyć. Ew. firma miała sprawną formę "z dziurą" i zamiast robić nową wykorzystała starą, skoro można. :-)
 

mYchacz  Dołączył: 18 Cze 2007
No może faktycznie ten kawałek plastiku to nie blok silnika :) A czy komuś udało się zajrzeć do tej dziury ? :?: :> W instrukcji nic o niej nie ma :]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mYchacz napisał/a:
Fakt ze "wszystkie" modele mają taką samą dziurę może sugerować zamierzone działania pentaxa.


Wlasnie sprawdzilem resztki po moim mz-50. Dziury nie ma.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
alkos napisał/a:
Dziury nie ma

To jakiś wybrakowany był, w Z-20 też jest dziura.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wróciłem z trzydniowego plenerku, a w PW jest prośba o udział w tym wątku. No więc stwierdzam, że dziurę w MZ-50 mam i ja. Za to w MZ-7 jest ładny otwór ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
alkos składaj reklamację, twój mz-50 nie ma dziury :shock: :shock:

może to chłopiec ;-) :-)

sprawdź czy ma siusiaka

hehe
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
perl napisał/a:
alkos składaj reklamację, twój mz-50 nie ma dziury


Kurde, on jest teraz w takim stanie, ze nie jestem nawet pewien czy to mz-50 czy inne ustrojstwo... ot, żyła śrubek do naprawy innych rzeczy ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może dziurę już wyjąłeś i dlatego jej brakuje :mrgreen:
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
Melduje ze w moim ZX-50 jest tak samo. W MZ-6 "dziura" jest elegancka i ulokowana centralnie pod lustrem. Pierwsze co mi przyszlo do glowy ze to jakis "kanal wentylacyjny" zwiazany z ruchami lustra w malej przestrzeni pomiedzy migawka a obiektywem
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z1p tez ma dziure! Wszystkie maja dziury! Widocznie Pentax tez byla kobieta.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
mYchacz napisał/a:
Tam na pewno mieszkają krasnoludki

A dokładnie jeden krasnoludek, ten, który kręci korbą od AFu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach