adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Przesiadka na bezlusterkowiec sony A iii albo lumix gh5
Zastanawiam się nad sprzedaniem swojego Pentaxa K-1 i szkieł a kupienie jakiegoś bezusterkowca.

Zależy mi na możliwości nagrywania filmów, bo ma kilka pomysłów, ale też bym chciał mieć jakiś aparat, którym mógłbym zrobić zdjęcia, podczas podróży, fotografie reporterskie i oczywiście do rodzinnych albumów.

Jestem już trochę stary i nie chce mi się nosić torby z dwoma aparatami, dlatego też zależy mi na tym, żeby znaleźć kompromis.
Na razie zastanawiam się nad dwoma bezlusterkowacami - Sony A iii albo Lumix gh5.
Czytam ciągle opinie recenzje i zmieniam zdanie z dnia na dzień
Jak na razie bardziej przemawia do mnie Lumix gh5 ze względu na lepszą stabilizację przy wideo, obracany dotykowy ekran, który na pewno mi się przyda, ciągłe aktualizacje...
Z drugiej strony to pełna klatka, z tego co czytam Sony A iii ma dużo lepszy autofocus i lepszą jakość obrazu i zdjęć.
Może coś poradzicie?
Czy kos z was używał Lumix gh5 do fotografii? Jak on się sprawdza ?

A moze jakieś macie jakieś inne propozycje?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ostatnie modele Fuji mają nieźle rozwinięte możliwości filmowania. - to tak w temacie inne propozycje.
A może po prostu nowy telefon?
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Z ostatnich nowości w bezlusterkowcach jest fajny Sony A6600. W reklamówkach AF wyglada niesamowicie, a i optyczni pod tym względem to odpowiednio ocenili. Trochę tylko mało poważnie to w ręku wygląda, jeszcze jest doliczony podatek od nowości, jest to APS-C, ale za to trochę tańsze szkła :)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Michu napisał/a:
A może po prostu nowy telefon?

Hm. Główny aparat ma matrycę 1/1.7". Czyli jak topowe kompakty sprzed lat - Panasonic LX3 np. Albo Ricoh GR Digital (nie mylić z GR bez "digital").
I taki oto Ricoh miał obiektyw o ekwiwalencie 28mm i f/2.4.
Natomiast przytoczony telefon ma na matrycy tego samego rozmiaru obiektyw o ekwiwalencie 24mm f/2.4. I mieści się to w telefonie grubości paru milimetrów z całą resztą szpeju. JAK?
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Michu napisał/a:
Ostatnie modele Fuji mają nieźle rozwinięte możliwości filmowania. - to tak w temacie inne propozycje.
A może po prostu nowy telefon?

Dzięki po bardzo długim namyśle kupiłem fujifilm x-t4 .
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
adamszmu, pozostaje tylko pozazdrościć :-D
Udanych kadrów.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Dzięki.
Jestem bardzo zadowolony. Nie żałuje tego, że zrezygnowałem z pełnej klatki.
W końcu mam super szybki i dokładny auto focus, większe możliwości nagrywania filmów. Praktycznie wszystkie zdjęcia trafione, a jpg JPEG z puszki są naprawdę dobre.
Do tego zdjęcia automatycznie, lądują na moim serwerze, mogę obejrzeć JPEG a jak, któreś wymaga poprawki zgrać z karty RAW i przerobić po swojemu. W penatxie wszystkie przerabiałem.
Dla mnie wymiana aparatu to strzał w 10.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach