Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Affinity - minus 50% na programy
Szanowni, Affinity ogłosiło ciekawą promocję na swoje programy (Photo, Publisher, Designer) - minus 50% od ceny wyjściowej, na PLNy przekłada się to na cenę w okolicach 120 zł.
Link do strony wydawnictwa
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Dziękuję!
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Skorzystałem :-) Zakupiłem Affinity Photo. Mistrzostwo świata! Użyteczność taka jak w Photoshopie. Albo większa ;-) Polecam!
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Color, skoro masz porównanie, to jak wygląda zasobożerność szeryfa względem szopa? Pytam zarówno o wielkość pliku .aff jak i pamięć podczas obróbki.

P.S. Jestem ciekaw, szeryfa mam od jakiegoś czasu i w sumie więcej nie potrzebuję.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rysiekll, nie wiem :-)
Za krótko go używam, a w Photoshopie nigdy nie byłem dobry. Ostatnia moja styczność z PS to wersja 7.0 CE, czyli wieeeeki temu.
Do wywoływania i tak używam LR, bo wg mnie jest dużo prostszy. Ale retusz portretów, usuwanie niechcianych elementów w kadrze, czy bardziej dopieszczona obróbka - tylko w AP. Dlatego nie wiem jak duże są pliki .aff, bo ich po prostu nie zapisuję (na razie). Efekt końcowy zostaje wyeksportowany do jpg i tyle.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Color, a na jakim sprzęcie? Ściągam wersję testową i zastanawiam się czy na i5 1gen. i 8GB Ramu pociągnie z Win7
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rychu, u mnie siedzi i7-4770, 3.4GHz, 16GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050, Win10.
Jak już zainstalujesz - daj znać jak chodzi.
Podstawowy minus dla mnie w Affinity jest stosunkowo nieduża dostępność materiałów tutorialowych, podręcznikowych. Jedyny Workbook jest po angielsku i obecnie kosztuje dwa razy tyle co sam program ;-)
Z drugiej strony da się zaimplementować wiedzę z Photoshopa do Affinity, wiele rzeczy jest bardzo podobnych, łącznie z narzędziami.
Swego czasu spore wrażenie zrobił na mnie krótki filmik pokazujący różnicę w działaniu bardzo istotnego narzędzia (przynajmniej dla mnie):
https://www.youtube.com/watch?v=VMz6z2oyCH8
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Color napisał/a:
Swego czasu spore wrażenie zrobił na mnie krótki filmik pokazujący różnicę w działaniu bardzo istotnego narzędzia (przynajmniej dla mnie)
Działa, ale nie zawsze tak pięknie jak na tym filmiku ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ja od dawna bawie sie Affinity. I do jpg jest super. Jednak dla mnie ma pewną wadę.
Jak mam duzo RAWow do wywolania to Affinity nie znalazlem tak wygodnego narzedzia jak camera raw w photoshopie

Aha u mnie dziala na laptopie ThinkPad x2... nie pamietam ale mam dodatkowy monitor
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Rivelv, a co konkretnie jest lepszego w CameraRAW? Z ciekawości pytam, bo i tak wywołuję w LR
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
LR też bazuje na camera raw. LR lepiej się nadaje do wywoływania hurtowego. A kładzie je na łopatki C1 :evilsmile:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
White, ma racje
jeżeli chce wywołać jedno konkretne zdjęcie - to w sumie w zależność co bym chciał uzyskać - ale wybieram sobie miedzy Affinity, Digital Camera, C1 a nawet Gimpem.
natomiast przy obróbce całej palety fotek z jakiegoś wyjazdu - Affinity niestety poległo bo zajmuje za dużo czasu (każde zdjęcie indywidualnie ładuje i otwiera) przy Camer Raw albo w C1 jest seria, ustawienia jak wywołać a puźniej dopiero się zapuszcza komputer a samemu można zrobić sobie herbe albo otworzyć piwo :)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Pojawił się bardzo fajnie poprowadzony kurs Affinity Photo po polsku. Autor cały czas coś nowego dokłada:
https://www.youtube.com/user/MrKamio1/videos
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ooo to to jest coś :) :-B
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Color, :-B
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rysiekll, fajne, nie? Bardzo dokładnie i bez profesjonalnego zadęcia. Mam nadzieję, że takich odcinków powstanie jeszcze dużo...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bardzo fajne :)

[ Dodano: 2020-04-20, 21:57 ]
aha wiedziałem że o czymś ciągle zapominam.

Affinity ma jedną malutką wadę - nie ma wgranego GRIII
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Affinity dołożyło do promocji 50% w swoim sklepie pakiety pędzli, fontów i innych graficznych bajerów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach