allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
¤ Trioplan 100 f2.8 II
Wczoraj ogłoszono uruchomienie sprzedaży drugiej wersji obiektywu Trioplan o parametrach 100 mm f/2.8, który będzie dostępny także z mocowaniem pod pentaksa. Cena - 999 euro... Minimalna odległość ostrzenia to 90 cm.15-listkowa przysłona.
przykładowe zdjęcia na stronie producenta: https://www.meyer-optik-g...lan-100-f2.8-ii
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Jestem pod wrażeniem, jest jeszcze ktoś, kto dostrzega bagnet K :mrgreen: A tak na poważnie, to, ani ta ogniskowa, ani ani to światło, ani ten AF, a przede wszystkim ta cena, chyba nie skłoni użytkowników bagnetu K do kupna tego czegoś. No chyba, że powstanie klub miłośników reanimacji praktycznie martwych już bytów :cry:
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Ciekawe rozmycie tła.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Obiektyw jedynie dla "Koneserów Bąblarzy". Dosyć "ciężki" w obsłudze, a cena to już kosmos. Bardzom ciekawym jedynie czy są jakieś istotne różnice pokoleniowe (w porównaniu ze starszymi wersjami), jeśli chodzi o obrazek. :roll:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Śmiem wątpić - wszak to zwykły tryplet. Precyzja szlifowania wcale nie jest tutaj aż tak ważna.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
To tak jakby ktoś wskrzesił Harleya Davidsona WLA we współczesnej skorupie przecinaka.
Moim zdaniem raczej dla bogatych snobów i innych dziwaków. Nawet kolekcjonerzy wolą oryginalne sprzed 50 lat.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
ADestroyer napisał/a:
Obiektyw jedynie dla "Koneserów Bąblarzy".


Tak, zgadzam się. Kocham takie efekty i dla mnie amatora do tego sprowadza się fotografia, to mi daje dużo radości i te efekty lubię oglądać na zdjęciach osób, które też, to lubią. Gdybym miała kasę w nadmiarze, to pewno bym kupiła.

Trioplan: zemsta NRD po latach czyli tryplety z przekorygowaną aberracją sferyczną
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Widziałem już tą stronę. Dobrze tam opisane o co chodzi.
Kultowość tego Trioplana przeniosła się na inne z powodu nazwy np. Trioplan 2,9 50 (a dlaczego nie na Domiplana 2,8 50 - przecież to dokładnie ten Trioplan tylko pod nowa nazwą), a nawet na średni format (np. dwuobiektywowe Reflekty) i podbiła ceny.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
No i dobrze, niech ludzie zabijają się o Trioplana i zostawią inne proste szkła w spokoju dla normalnych pstrykaczy ;)

pz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach