powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cosina 19-35/3.5-4.5 i K-1
Dzisiaj wyprowadziłem na spacer obiektyw o którym niemal zapomniałem (czasami przydaje się nadmiar wolnego czasu :-) ). Kupiłem go - z drugiej ręki - gdy wszyscy masowo rzucili się na cyfrówki a ja miałem jeszcze spory zapas kolorowych negatywów Fuji. Kupiony z myślą o krajobrazach, szczególnie górskich. Tak się jednak złożyło, że okazji akurat nie było już tak dużo i obiektyw powędrował do futerału i na półkę. Postanowiłem więc sprawdzić jak będzie się zachowywał na matrycy od K-1. Pierwsze wrażenia są takie:
1. Bardzo intensywne odwzorowanie kolorów. Szczególnie gdy słońce mamy z tyłu i boku.
Widać to nawet w RAW-ach.
2. Całkiem ostry środek. Gorzej z bokami i aberacjami po bokach.
3. Dość skutecznie usuwa aberacje zastosowanie w LR korekcji od Sigmy 18-35/1.8
4. Bliki przy słońcu z przodu lub w kadrze, ale nie ma tragedii.
Gdy się obrobię to postaram się wrzucić kilka przykładowych fotek, bez obróbki w LR, tylko z zastosowaniem ww. korekcji i zamianie na jpg.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój odbieram, jako słaby pod światło. Mam do niego profil.
Kilka próbek.



 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To wstawiam trzy nijakie fotki. W LR tylko dodany profil od Sigmy 18-35 i nic więcej nie ruszane tylko wysłane jako jpg. Zmniejszone w IrfanView

następne ze słońcem z przodu

i fragment z gałęzi jabłoni, ze środka kadru.


[ Dodano: 2020-04-28, 19:28 ]
Powiem Wam wszystkim, że profil od Sigmy 18-35 całkiem dobrze radził sobie z tą Cosiną, ale profil od Piotra (plwk) to już mistrzostwo. Dziękuję Piotrze. :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ponieważ przez moją nieuwagę połączyło posty to jeszcze raz:

Powiem Wam wszystkim, że profil od Sigmy 18-35 całkiem dobrze radził sobie z tą Cosiną, ale profil od Piotra (plwk) to już mistrzostwo. Dziękuję Piotrze. :-B
_________________
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach