amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
Pentax co zamiast K-30
Witam
moaj K-30 ma problem ,dopadła ja przypadłość niedoświetlania zdjć.
Zaczałem się zastanawaić nad zmiana body .Obektywy pentaxa mam tak wiec interseuje mni tylko body .Nie chće zaczynac pzygody od nowa.
Co polecacie z body Pentaxa zamiast K-30?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaki przebieg ma ten K-30, jeśli nieduży to zapewne opłaca się naprawienie go (poza serwisem).
Z nowych masz do wyboru to co w sklepach, czyli K-70 za około 2700, KP za około 3300 i K-1 II za około 7400.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
A przebieg igawki to
7147 :cry: i już go dopadło
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Ja bym naprawiał. 7 tysięcy klatek to ledwo dotarty ;-) Kiedyś serwisy naprawiały za 350 zł + przesyłka. Ponoć raz i konkretnie, bez poprawek. Choć nie zweryfikuję, bo swojej K-50 pozbyłem się na rzecz K-3 II.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No mało trochę. Czy w Ricohu naprawdę nie zauważają problemu solenoidów, skoro są sygnały dotyczące również nowych K-70 i KP? Ja w każdym razie od serii "amatorskich" zamierzam się trzymać z daleka.
Jeśli nie masz nic przeciwko używkom to szukaj mało zajechanego K-3, pewnie lepiej w drugiej wersji. Albo czekaj na nowe body, chociaż pewnie ze względu na W jego premiera się przesunie na kolejny rok. Ja czekam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
greentrek, KP także? Ta sama wada elektromagnesu?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Zdobyć dawcę - nie kupować elektromagnesu zamiennika. Samodzielnie - godzina roboty moim tempem. Lepiej powoli niż za szybko. Potem cieszyć się sprawnym aparatem. Zrobiłem taką reanimację, a także wymianę bakteryjki podtrzymania pamięci w K-R.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
A co się na dawcę nadaje?
A moze ktoś na foum by się podjał?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu jest wszystko dokładnie opisane http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=48131
Trzeba się tylko dogrzebać w którym miejscu. Dawcami są stare analogi, napędy CD i tym podobne.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
A czy moze uzywana K-5 kupic?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
plwk napisał/a:
są stare analogi


Z tego co czytałem tylko one. Inne, nawet zamienniki z ebaya, to ersatze, po których problem wraca,
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
amrowek napisał/a:
A czy moze uzywana K-5 kupic?

A pewnie, że tak! Ale jeśli już to celowałbym w K-5 II lub K-5 IIS. Właśnie spojrzałem na pentaksową giełdę na fejsbuku - jest w czym wybierać.
K-5 i K-3 mają inaczej rozwiązane sterowanie przysłoną, nie spotka Cię to samo, co w K-30/K-50 ;-)
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
k-5 za 1 k
k-5II juz 1.8K podobnie k-3
czy warto dokladac te 800-1200 zl?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
amrowek, jak najbardziej. A już do K-5IIs to nawet się nie zastanawiaj.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
pytanie laika a w czym jest tak duza roznica?
i lepiej K-5IIs czy np K-3?

'
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
amrowek napisał/a:
a w czym jest tak duza roznica

Dużo precyzyjniejszy AF. Dodano dodatkowy czujnik dla szkieł 2.8 i jaśniejszych.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
greentrek napisał/a:
Czy w Ricohu naprawdę nie zauważają problemu solenoidów, skoro są sygnały dotyczące również nowych K-70 i KP?
Ryszard napisał/a:
greentrek, KP także? Ta sama wada elektromagnesu?
Noooo... nie. Było już na naszym forum i na pentaxforums. W KP jest mechanizm analogiczny do K3.
Poza tym nie nazwałbym KP aparatem amatorskim, K-50 dzieli do KP przepaść w każdym detalu (mam obydwa).
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
plwk napisał/a:
amrowek napisał/a:
a w czym jest tak duza roznica

Dużo precyzyjniejszy AF. Dodano dodatkowy czujnik dla szkieł 2.8 i jaśniejszych.

Czyli jeśli używasz głównie szkieł "amatorskich" to możesz nie odczuć różnicy. Ja w każdym razie nie zauważyłem żeby "zwykły" K-5 z 18-135 się mylił czy błądził (bez żadnych kalibracji). Myślę że wiele zależy od napędu, bo już z wiertarkami tak pięknie nie jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach