potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
greentrek napisał/a:
w bezinteresowne pożyczki nie uwierzę

O właśnie :roll:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
No i mamy Nikona Z5!
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No i :?:
Mamy też pusty portfel i ślad węglowy...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja się umyłem i ślad zniknął.
Poza korpusem coś będzie, czy firma pogodziła się, że użytkownicy słoiki po majonezie podpinają?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo, podobno ma się pojawić adapter Pentax K/twist-off ze stykami. :-P
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rivelv napisał/a:
no i aparat będzie we środę :-)


O którą środę chodziło, którąś z tegorocznych? :-?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
foto napisał/a:
Nowy filmik
https://www.youtube.com/watch?v=S4k0yKDJPg0

A w nim niestety niewiele konkretów :-(
Było o nowym udoskonalonym wizjerze, o matrycy która ma dawać jeszcze lepszy obraz na niskim ISO (sic!), o nowym spuście migawki. Do tego jeszcze o wersji srebrnej. A konkretów w postaci daty premiery lub liczby megapikseli nie było.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kuba Nowak napisał/a:
O którą środę chodziło, którąś z tegorocznych? :-?

Pentax - jak sama nazwa wskazuje - znajduje sie w czasoprzestrzeni pięciowymiarowej, więc wzmiankowana środa może znajdować się na osi czasu prostopadłej do naszej. :-P :evilsmile:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mi to wygląda na klon K1. Niewiele zrozumiałem, ale po minach i stękach rozmówców wnoszę, że trzymanie tego w rękach, to jak by ci ktoś "dobrze" robił :mrgreen: Dobrze wróży :-D
Dobrze, lecz tylko dla świadomych, zaawansowanych i zamożnych fotografujących, których urzekną też srebrne wersje gwiazdek.
Niższa półka pozostaje z K70 (bardzo dobrym) lecz z brakiem alternatyw dla obiektywów.
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Jedna rzecz jest godna uwagi - Dżojstik . Następnie można się zastanowić nad pryzmatem , na ile poprawi on postrzeganie fotografowanego obiektu . Pozostała część to tak jakby swat przedstawiał walory Panny Młodej jako że w pierwszej części menadżerowie odwołują się do uczucia i przywiązania do marki.
Panowie ci zapomnieli że miłość jest pewnego rodzaju chorobą gdzie obie strony głuchną , ślepną ,popadają w trzecią grupę inwalidztwa umysłowego .I teraz co zostaje jak te choroby przechodzą ? Dobrze jeżeli zostaje przywiązanie ,szacunek , przyzwyczajenie. W przeciwnym wypadku dochodzi do rozstania.
Panowie nie zaprezentowali żadnych danych technicznych.
Jaka matryca ,jaki procesor ,jak rozwiążą problem z AF aby był co najmniej tak dobry jak w Sony A7R4 a może i lepszy.
Jaka jest przewaga Lustrzanki nad Bezlusterkowcem (brak lustra ,łatwiejszy sposób detekcji ostrości na matrycy bez elementów pośrednich , minus -prądożerny wizjer, wyższa cena).
Czy można zrównoważyć te wady i zalety?
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mnie zastanawia jak będzie wyglądała matryca bezlusterkowców, po kilku latach pracy - jak dużo i o ile więcej będzie wypalonych pixeli, w porównaniu do matryc lustrzanek?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wiktor napisał/a:
Panowie nie zaprezentowali żadnych danych technicznych.

Zapewne mają zakaz przed premierą.
Wiktor napisał/a:
Jaka jest przewaga Lustrzanki nad Bezlusterkowcem (brak lustra ,łatwiejszy sposób detekcji ostrości na matrycy bez elementów pośrednich , minus -prądożerny wizjer, wyższa cena).

Ricoh nie chce produkować bezlusterkowców, więc takie rozważania nie mają sensu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
Jedna rzecz jest godna uwagi - Dżojstik .

Ładne podsumowanie. Ten nowy nie ma gibanego ekranu?
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
fotopentax napisał/a:
Mnie zastanawia jak będzie wyglądała matryca bezlusterkowców, po kilku latach pracy - jak dużo i o ile więcej będzie wypalonych pixeli, w porównaniu do matryc lustrzanek?

A jakie ma to znaczenie - w obu przypadkach światło pada na matrycę po otwarciu migawki.
Przy słabym AF robię dwa razy więcej zdjęć abym miał szanse coś wybrać
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wiktor napisał/a:
fotopentax napisał/a:
Mnie zastanawia jak będzie wyglądała matryca bezlusterkowców, po kilku latach pracy - jak dużo i o ile więcej będzie wypalonych pixeli, w porównaniu do matryc lustrzanek?

A jakie ma to znaczenie - w obu przypadkach światło pada na matrycę po otwarciu migawki.
Przy słabym AF robię dwa razy więcej zdjęć abym miał szanse coś wybrać


A obraz w wizjerze elektronicznym bezlusterkowca - to skąd się bierze? No chyba, że Twój bezlusterkowiec posiada wizjer optyczny, a nie korzystasz z wizjera elektronicznego, lub z podglądu na tylnym ekranie.
Co do ilości klatek, że możesz zrobić bezlustrem więcej - to oczywiście rób, ale i tak Ci trochę zejdzie, żeby dogonić moją Małą Galerię - / złożoną ze zdjęć wybranych z różnych dziedzin fotografii /wykonanych lustrzankami Pentax.
Link do mojej Małej Galerii poniżej.

http://odziwo.pl/index.php?/category/1115
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fiu, fiu! Co za czasy, ludzie sobie fotografiami w dyskusji ch***. Jak tak dalej pójdzie jeszcze ktoś odbitką rzuci.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo, odbitką? Płytą szklaną! A to już może być niebezpieczne. ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Z powyższego wynika, że mój K-73 jeszcze długo mi posłuży.
... akurat dżojstik to ostatnia rzecz, której bym potrzebował, ale może dzięki temu kiedyś uzbieram na DA 11-18 ;-)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nowe info w sprawie lustrzanki Pentax:

https://www.optyczne.pl/1...owca_APS-C.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach