bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 611
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc611.dng (14,2 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 06.09.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc611_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc611_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc611_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc611_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
RC wróciło! Super! :-D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ej jeszcze nie wrzesień
ja chciałem nieprzygotowanie zgłosić :oops:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc611.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc611.zip

1. Blesso


2. germario
Witam wszystkich po długiej przerwie


3. jakaranda
Obrobione na szybko w DxO Photolab 3, dokończone w Gimpie. Nie mogłam zawieźć jak się dopominałam powrotu zabawy.


4. mr.ra66it


5. powalos
Zrobione "na szybko" w LR6.14


6. rafi
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Miło po przerwie spotkać stałych bywalców :-D
Najbardziej podoba mi się wersja Blesso i powalosa ale obejrzałam tylko wersje w rozmiarze forumowym, a i te otwierały się całą wieczność i na monitorze z laptopa, który przekłamuje kolory. Ciekawe czy po powrocie do domu podtrzymam swoją opinię.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Wypada mi chyba się przywitać po tak długiej przerwie ;-) I oto kolejne wyzwania przed nami :-) Ogólnie start chyba nieco lepszy niż po ubiegłorocznej przerwie.

To mój pierwszy obrobiony RAW od czasu poprzedniej edycji. Niby prosty, ale ciężko było coś spektakularnego osiągnąć, więc postawiłem ostatecznie na wersję bliską tej z puszki. Zieleń szło łatwo "wyciągnąć", ale tak jak widać, chciałem zostawić ją "ciemną", aby jej "światło" nie było jaśniejsze niż to z nieba/chmur. Po większym rozjaśnieniu zdjęcie mi się "płaskie" wydawało, choć może nieco aż za bardzo trzymałem się tej opcji...
No i teraz widzę, że zapomniałem ruszyć suwak od kolorowego szumu - został na domyślnej wartości, co niestety jest za małą wartością w tym przypadku...

Jakaranda napisał/a:
Najbardziej podoba mi się wersja Blesso i powalosa

@Blesso - znowu "zapomniał" o likwidacji CA. W małej wersji nie widać, ale tu mamy rc i nie tylko miniatury oceniamy.

@powalos - jeśli puszka i pozostali uczestnicy się nie "pomylili", to jemu "zginęły" niebieskie kolory m.in. na odzieży postaci przy drzwiach, a na koszuli postaci w centrum (przodem) pojawiły się jakieś zafarby.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
O likwidacji CA też zapomniałam, a właściwie zauważyłam przy wysyłce ale już nie było czasu. Cóż, jestem P(ermanentnie) P(oczątkująca) i tak chyba już zostanie :-( .
Ale fajnie, że bakulik pomyślał o nas jeszcze przed końcem wakacji :-D :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach