Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Jak dla mnie wersja z zamkiem - super. Jaki łączny czas naświetlania dałeś?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Piotrek K, hmm
jeśli dobrze pamiętam to jakoś chyba 25 zdjęć po 40sek każde - stąd przerwy bo aparat łapał przerwę przy długich czasach (jakoś nie ogarnąłem wyłączyć)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Dzięki za info! Coś ode mnie - (prawie) totalna surowizna, będę mieć, mam nadzieję mocno lepsze z tej samej sesji - tylko kiedy...



Pentax K-r, M 28/2.8 na pełnym otworze, panorama 3x15s

[ Dodano: 2020-09-04, 23:20 ]
...i wersja trochę ulepszona (i popsuta) obróbką (Sequator - każda z 3 częsci panoramki poskładana z 3 klatek, plus w Photoshopie nałożyłem wieże i linię horyzontu.
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Kometa Newoise C/2020 F3
Pentax K3 i stary, dobry Pentax M50 mm 1,7 przymknięty do 2,2
stack 162 x 3 sek, ISO 1600
16.07.2020
Kometa Newoise C/2020 F3 by Roman Szuster, on Flickr
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Kometa wyszła super i ciekawe, że M 50-ką. Ja prawie w tym samym czasie próbowałem równolegle Samyangiem 85 mm i Tamronem Adaptall-2 200/3.5. Byłem w sumie pewien, że Samyang przymknięty do f 2.2 - 2.4 będzie lepszy, ale najlepsze zdjęcia mam z dwusetki i f4. Do tej pory nie wiem, czemu. Moje zdjęcie dużo gorsze, ale, co tam wstawię dla rozruszania wątku.

 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Piotrek K ładnie wyszło, tym bardziej, że ze statywu na dłuższej ogniskowej trudniej, bo trzeba stosować krótsze czasy.
Majaczy też drugi warkocz (gazowy) Z ilu klatek stack?
Piękna pamiątka, rzadko trafia się tak jasna kometa.
Myślę o zakupie dwusetki do astro, Pantax M200 F4, może w tym roku, zobaczymy.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Dzięki, kometa to stack z 4/5 klatek, przy większej ilości program twierdził najczęsciej, że ma "too few stars", więc w sumie jestem zadowolony. Ja pewnie celowałbym w jasną 135-kę, ale zamiast kupować kolejną popróbuję najpierw 135/3.5 na pełnym otworze. W głowie mi się majaczy, że powinna wystarczyć na M-ki w Orionie, nawet bez prowadzenia. Ale mój Tamron Adaptall 200/3.5 też, o dziwo, daje fajne obrazki i w "makro" i w nieskończoności.
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Stackowałeś w DSS ? Nie jestem pewien, ale chyba kiedyś miałem tego typu komunikat "too few stars" - trzeba próbować różnych ustawień w Register Settings i Star detection threshold.
Z obiektywów Pentax M mam: 50 1,7 i 135 3,5, do kolekcji 200 pasowałaby idealnie.
Polecam M 135 3,5. Na pełnej dziurze można działać, ale przymknięcie o jedną działkę daje kolosalną różnicę. Świetny obiektyw do astro i cena też bardzo przystępna
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mars , fotografowany w noc 22/23.09.2020r ; teleskop MAK 127 plus konwerter Pentax 2x ; pojedyncza klatka, fotografowany bez żadnych filtrów, ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba ; dziewięcioletnia lustrzanka Pentax K-5.



Poniżej stack 16 klatek w DSS

 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
I gdzież on jest? Ten Mars?
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
apemantus napisał/a:
I gdzież on jest? Ten Mars?


Coś pomyliłeś, to Twojego Marsa nie widać.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Obok Snickersów i Twixów.

(jeśli chodzi o domniemaną niewidzialność zdjęcia, to ja niczego takiego nie doświadczam :-) )
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zobaczyłem i ja. Ale tylko w telefonie...
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
apemantus napisał/a:
Zobaczyłem i ja. Ale tylko w telefonie...


Jakoś dalej słabo widać Twojego Marsa na forum Pentax.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Jeżeli czymś Cię uraziłem, najmocniej przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
apemantus napisał/a:
Jeżeli czymś Cię uraziłem, najmocniej przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru.


Przyjmuję przeprosiny. Oczywiście można kliknąć o wiele lepszego Marsa ale z kamerki i za pomocą montażu prowadzącego teleskop za ruchem nieba, filtrów np IR .... a ja takiego sprzętu nie mam. Z tysięcy klatek wtedy jest co wybierać .
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ale mnie chodziło o to, że Twoje zdjęcie nie było widoczne w komputerze. zobaczyłem je dopiero w telefonie.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
apemantus napisał/a:
Ale mnie chodziło o to, że Twoje zdjęcie nie było widoczne w komputerze. zobaczyłem je dopiero w telefonie.


W takim razie doszło do nieporozumienia. Ja widziałem moje zdjęcie Marsa na forum Pentax - od razu, inny użytkownik też to potwierdził, że je widać.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
:-)
U mnie (w kompie) Twój wpis nadal wygląda tak:

A "Mojego Marsa" faktycznie nie widać. Bo go nie fotografowałem. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
apemantus, co ciekawe, ja wczoraj widziałem a dzisiaj też mam Marsa znikniętego :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach