marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Darek życz szybkiego powrotu do zdrowia Beacie ode mnie i mojej mamy .
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Zdrowia!
Jeszcze nie mamy wyniku.
Wczoraj wieczorem to już głupawki dostałem, ale dziś tak się zastanawiałem, czy ja sam trafię na kwarantannę, bo Sosnowiecki sanepid nie ogarnia sytuacji.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Nikt nie ogarnia sytuacji w tym kraju. Ja według lekarza rodzinnego oraz według aplikacji "Kwarantanna domowa" mam izolację do dzisiaj, natomiast policja pożegnała się ze mną już w środę mówiąc że to ostatni dzień izolacji i życzyła mi zdrowia ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
potraff napisał/a:

Jeszcze nie mamy wyniku.


Sprawdź tu https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
DeTe napisał/a:
według aplikacji "Kwarantanna domowa"
Znajomy wczoraj miał instalować i podesłał mi listę uprawnień tej aplikacji. Permanentna inwigilacja. Nie ma bata, bym to instalował, jeśli trafię na kwarantannę. Jakby co, to powiem, że na Nokii 3210 nie umiem.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Marooned, w opiniach piszą "sanepid nie ma nic wspólnego z ta aplikacją " ;)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert, robiliśmy i mamy podany adres strony gdzie się wpisuje pesel i nr próbki, więc sądzę, że jak już będzie wynik to też na tej stronie.
Zresztą żona właśnie się położyła, niech się prześpi, a nie będę za nią zakładał konta. Ale dzięki.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a mojej żonie wyszedł test dodatni, więc ona kibluje w domu do 25 X , a ja do 4 XI... i okazało się, że miejscowy sanepid zabrania w ogóle wyjść z domu nawet na podwórko... Na szczęście mieszkamy z 90-letnim teściem,. posiadaczem dziewięciu kur, trzech kotów oraz psa, to w sumie daje trzynaście wyjść dziennie, jako że wszystkie mają indywidualną dietę ;-) A swoją drogą nie kapuję po co zakaz wychodzenia na własne podwórko czy do ogrodu. Istotą sprawy moim zdaniem jest niekontaktowanie się z nikim. I tak będę kwitł w domu 3 tygodnie, a w ogrodzie huk roboty. W sąsiedniej gminie znajomy mógł działać na podwórku - skopał cały ogródek i zrobił wiatę...
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Marooned napisał/a:
Znajomy wczoraj miał instalować i podesłał mi listę uprawnień tej aplikacji. Permanentna inwigilacja. Nie ma bata, bym to instalował, jeśli trafię na kwarantannę. Jakby co, to powiem, że na Nokii 3210 nie umiem.

w moim asusie można zablokować poszczególne uprawnienia :-D Poza tym nikt mnie nie poinformował na razie o konieczności zainstalowania sobie tej apki, a jeszcze powinienem chyba dostać jakiegoś esemsa , żeby toto zadziałało ?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert napisał/a:
Sprawdź tu

Jak to sprawdzić?
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pszczołowaty napisał/a:
"sanepid nie ma nic wspólnego z ta aplikacją "

To prawda, jest to aplikacja z MZ

akagi66 napisał/a:
nikt mnie nie poinformował na razie o konieczności zainstalowania sobie tej apki, a jeszcze powinienem chyba dostać jakiegoś esemsa

Tak. Ja dostałem sms z MZ z informacją o aplikacji i że jest to mój ustawowy obowiązek.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
akagi66 napisał/a:
nikt mnie nie poinformował na razie o konieczności zainstalowania sobie tej apki, a jeszcze powinienem chyba dostać jakiegoś esemsa

Cytat
Tak. Ja dostałem sms z MZ z informacją o aplikacji i że jest to mój ustawowy obowiązek.

ino nie spytali o mój numer, ale może są lepsi niż podejrzewam. A tą aplikację instaluje się ot tak, czy też trzeba najpierw dostać jakowyś kod ? Dwa miesiące temu kolega czekał na sesemsa z kodem tak długo, że jak w końcu go dostał to za dwa dni wrócił do roboty...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Żona też ma wynik dodatni :-(
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
akagi66, Twój numer telefonu podała żona w rozmowie z sanepidem. Oni dzwonią do Ciebie, zbierają wywiad, informują o ewentualnej izolacji i przekazują numer dalej do MZ
Po zainstalowaniu trzeba uzyskać kod żeby się zalogować.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
potraff napisał/a:
Żona też ma wynik dodatni :-(

No to witaj w "klubie" :-(
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
DeTe napisał/a:
Tak. Ja dostałem sms z MZ z informacją o aplikacji i że jest to mój ustawowy obowiązek.

Moim zdaniem to jakieś jaja i kit ;) Seniorzy w mojej rodzinie mają zwykłe komórki, ciekawe jakby to zrobili
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Przecież np gdy dzwonisz do operatora, to już parę lat temu wiedzieli z jakiego telefonu się dzwoni (jaki model), więc operatorzy wiedzą kto ma jaki, a te dane pewnie państwo już ma od dawna.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
potraff, może mi spaść , zepsuć się itd, nikt nie zmusi mnie do instalowania jakiegoś rządowego spywera
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
To już nie moja sprawa, ja Cię nie zmuszam do tego :)
Ot znak czasów.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pszczołowaty napisał/a:
nikt nie zmusi mnie do instalowania jakiegoś rządowego spywera

Życzę Ci żebyś nie musiał ale myślę, że zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.
Naprawdę sądzisz, że ten "spyware" przekaże rządowi coś czego jeszcze o Tobie nie wie? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach