cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
Jakie body do Sigmy 17-70 i manualnej szklarni
Cześć wariaci! Sam używam z przyjemnością K100d super ale znajoma chciałaby coś bardziej współczesnego. Co polecicie osobie przesiadającej się z zaawansowanego kompaktu (FinePix) głównie w celu focenia sowieckimi pleśniakami itp? Dziewczyna zdolna, rozwijająca się. Chodzi o kompromis pomiędzy przeciętnym budżetem (raczej 1-2k niż 3k) i dobre parametry korpusu, który nie obrzydnie zbyt szybko z powodu ograniczeń czy wad.
Z góry dziękuję za niestrollowanie posta.
Dobrego weekendu Wszystkim!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax K-5 IIs
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Z całym szacunkiem dla Pentaksa, do manualnych obiektywów bardziej polecałbym bezlusterkowca. Mniej problemów z adapterem, podepniesz prawie każdy rodzaj mocowania, dużo łatwiejsze ostrzenie bezpośrednio z podglądem z matrycy, lepszy pomiar światła, niezależnie od ustawionej przysłony. Same zalety. 🙂

A do tej Sigmy dowolny Pentax z mikroregulacją AF. 😉
 

cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
plwk napisał/a:
Pentax K-5 IIs
ni ma na allu - rzeczywiście musi być dobry albo rzadki :D
 

cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
bakulik napisał/a:
Z całym szacunkiem dla Pentaksa, do manualnych obiektywów bardziej polecałbym bezlusterkowca. ...

Niewykluczone, że tak się to skończy. Ale spodobały jej się moje jpgi.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik dobrze gada. No i jest szansa na niedrogie FuFu ze stajni Sony, bo w Pentaksie to tylko APS. Trzeba jednak wziąć do ręki i samodzielnie spróbować, bo to całkiem co innego niż wizjer w lustrzance.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
cristof, Jeśli się zdecyduje na Pentaxa, to mam na zbyciu K5II. Jak by co daj znać na priv.
 

cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
Ryszard napisał/a:
... jest szansa na niedrogie FuFu ze stajni Sony, bo w Pentaksie to tylko APS. Trzeba jednak wziąć do ręki i samodzielnie spróbować, bo to całkiem co innego niż wizjer w lustrzance.
dokładnie tak myślałem gdy na próbę przygarnąłem a7 ale nie dogadaliśmy się i oddałem, choć teraz myślę, że może dałem jej za mało czasu :D ale dziewczyna może mieć inne upodobania co do guzikologii i wizjera
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
cristof napisał/a:
rzeczywiście musi być dobry albo rzadki

I jedno i drugie. Jednak dla małego s w nazwie raczej nie warto za niego przepłacać i można spokojnie wziąć zwykłe K-5II. Ale do manuali to rzeczywiście lepsze będzie jakieś bezlustro.
 

cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
no OK a jeśli bezlusterkowiec to co? tylko Sony? Olympus, Panas? Fuji? a może coś innego jeszcze?
chodzi o fajny kolor z puszki oraz o obsługę manuali + jeden uniwersalny zoom typu tytułowy Zygmunt
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
cristof napisał/a:
postno OK a jeśli bezlusterkowiec to co? tylko Sony?
Wyłącznie w Sony jest szansa na aparat małoobrazkowy mieszczący się w budżecie. W Olympusie i Fuji nie ma ich w ogóle, a w Panasie baaardzo drogo.

Nie żebym się tam ślinił do pełnej klatki, po prostu skoro chodzi o historyczną szklarnię od małego obrazka, to fajnie by było przywrócić tym obiektywom naturalne warunki pracy ;-)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Pytanie zasadnicze , czy zainteresowana będzie wywoływać rawy czy poprzestanie na zdjęciach z aparatu ? Jeśli format Jpeg to raczej Fuji . Obiektywy systemowe są drogie nawet używane . Może niech jednak na początek kupi Pentaxa .
 

cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
Kot72 napisał/a:
Pytanie zasadnicze , czy zainteresowana będzie wywoływać rawy czy poprzestanie na zdjęciach z aparatu ? Jeśli format Jpeg to raczej Fuji . Obiektywy systemowe są drogie nawet używane . Może niech jednak na początek kupi Pentaxa .
Myślę, że wcześniej czy później będzie wołać surówkę bo bardzo zaangażowana jest. Póki co sam koncept podpięcia starych maziastych szkieł jest na topie.
 

cristof  Dołączył: 03 Sty 2011
Ryszard napisał/a:
...
Nie żebym się tam ślinił do pełnej klatki, po prostu skoro chodzi o historyczną szklarnię od małego obrazka, to fajnie by było przywrócić tym obiektywom naturalne warunki pracy ;-)
słuszna uwaga choć wiem, że chodzi raczej o kreację klimatu w obrazku niż o crop

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach