piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Konfiguracja Windowsa XP
Dołożyłem sobie drugi dysk twardy z myślą tylko i wyłącznie o umieszczeniu w nim folderu "Moje Dokumenty". Pierwszy dysk jest dyskiem systemowym. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie opcji przy instalacji Windowsa XP pozwalającej wydzielić folder "Moje dokumenty" z dysku systemowego. Jeśli mechanicznie go kopiuję lub przenoszę to robi się bałagan z ustawieniami użytkowników. Kilka programów przy późniejszej instalacji i tak robi sobie swoje foldery w "moich dokumentach" na systemowym dysku bez możliwości zmiany ścieżki.

Gdzie szukać opcji pozwalającej zmienić w systemie domyślną lokalizację "moich dokumentów"?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Nie przypominam sobie takiej opcji bezpośrednio w systemie.
 
mnhck  Dołączył: 01 Mar 2007
ja w podobnej sytuacji uzylem tego:
http://www.microsoft.com/...k/Junction.mspx

tworzysz docelowy katalog na drugim dysku, do ktorego przenosisz zawartosc documents&settings.
potem kasujesz documents.. i tworzysz link do docelowego o nazwie documents...
opcja wymaga chyba wejscia do trybu 'awaryjnego' czy jak to sie tam zwie (przechodzilem to jakies 2 lata temu, nie biore odpowiedzialnosci) :evilsmile:
 
stw  Dołączył: 20 Kwi 2007
Kliknij prawym przyciskiem myszy na "moich dokumentach" na pulpicie -> właściwości -> przenieś.

Nie wiem, czy jest to regułą, natomiast u mnie po takiej operacji pliki znajdujące się bezpośrednio w katalogu docelowym zostały częściowo usunięte (ale już te w podkatalogach nie). Tak więc najlepiej przenosić do pustego katalogu.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dzięki za odzew :-)

mnhck, coś podobnego zrobiłem sobie tymczasowo za pomocą skrótów do mojego folderu w folderach systemowych (taka partyzantka ;-) ). To narzędzie z pewnością dałoby lepszy rezultat ale sposobem stw udało się bez ingerencji oprogramowania :-) .

stw, dziękuję jesteś wielki :-B
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
piotrecius, mam zrobione dokładnie tak jak pisał stw - działa od 3 lat :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
stw napisał/a:
Kliknij prawym przyciskiem myszy na "moich dokumentach" na pulpicie -> właściwości -> przenieś.
Tylko, że to działa na każdego usera zdefiniowanego w systemie z osobna. Rozwiazaniem jest stworzenie nowego użytkownika domyślnego z wzorca, którym jest user z nałożonymi ograniczeniami, ustawieniami oprogramowania itd. Wtedy każdy nowy utworzony z takiego zmodyfikowanego profilu "Default user" od razu otrzyma te ustawienia. Nie jestem jednak pewien, jak się zachowają "Moje dokumenty" z położeniem zdefiniowanym przez przeniesienie (to co pisze stw)?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
W sumie tego komputera nikt więcej poza mną nie używa :-P więc przymusowy profil mam jeden.
Rodzinka woli wyciskać soki z poręcznego, cichego laptopa. Do mnie przychodzą jak chcą obejrzeć film ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotrecius, to zrob jak pisze stw - mam tak zrobione od bardzo bardzo dawna :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach