wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Pentax K-3 III nowy flagowiec aps-c
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
800 zdjęć z baterii, pomyśleli o mnie :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Czyli wiadomo jak będzie się nazywał jego następca k-3 V...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Pentax K-3 III nowy flagowiec aps-c
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Zła nazwa moim zdaniem, nie ma wiele wspólnego z K-3, przecież zmian jest bardzo dużo, łącznie z wyglądem. Do tej pory Pentax dodawał rzymskie oznaczenia przy niewielkich, kosmetycznych zmianach, a tu jest to zupełnie inny korpus, brak konsekwencji.
Skoro przełomowy korpus pod wieloma względami to może K-2 (z myślnikiem) w nawiązaniu do historii P. albo ewentualnie K i jakaś litera (nie wiem KZ), ale to raczej dla niższych modeli. Chyba nie ma za bardzo co wybrać... za dużo zostało cyfr pominiętych wcześniej i teraz nazywanie np. K6, K8 czy K9 tym bardziej nie miałoby sensu.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Całkowita liczba pixeli matrycy to 26.78 MPix czyli to nie jest ten sam sensor co w A6600 ( ~ 25MPix) ?
Cieszy wizjer z powiększeniem 1.05 i czułość autofokusa - 4EV; trzymam kciuki za nowego SAFOXa.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No jestem bardzo ciekaw co ta nowa matryca pokaże. Dobrze, że nie poszli w kierunku zwiększania liczby pikseli.
Z ciekawych funkcji dodali wybieranie punktu AF dotykiem w trybie Live View. Ciekaw jestem jak w ogóle sprawdzi się dotykowy ekran w Pentaksie, czy będzie ułatwiał pracę z aparatem.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
Z ciekawych funkcji dodali wybieranie punktu AF dotykiem w trybie Live View. Ciekaw jestem jak w ogóle sprawdzi się dotykowy ekran w Pentaksie, czy będzie ułatwiał pracę z aparatem.
Mój Lumix ma ekran dotykowy, który przekształca się w touchpad kiedy korzystam z wizjera. Palcem sobie smyram ustawiając obszar łapania ostrości. Wygodne.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Remek napisał/a:
tu jest to zupełnie inny korpus, brak konsekwencji.


Akurat Pentax jest konsekwentnie niekonsekwentny i raczej zdania nie zmieni. Oby nie zmienił też zdania co do wyprodukowania tej puszki ;-)
Chociaż pewnie dla mnie będzie i tak za droga - ile to jest 200 000 jenów?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakieś 7500 zł.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Plus VAT ;-) plus inny przelicznik waluty.

Czyli pewnie 1999 USD i 1999 EUR a u nas przeliczone z Euro (plus VAT).
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Czyli może kupię z drugiej ręki za 4 lata :-|
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marooned napisał/a:
który przekształca się w touchpad jak korzystam z wizjera.
Kiedy korzystasz z wizjera. (Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :-? ).

Pewnie, że wygodne, aż dziw że w aparatach jest takie opóźnienie we wprowadzanych technologiach.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zacnie się zapowiada, szczególnie wizjer ;-)
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Kytutr napisał/a:
Z ciekawych funkcji dodali wybieranie punktu AF dotykiem w trybie Live View. Ciekaw jestem jak w ogóle sprawdzi się dotykowy ekran w Pentaksie, czy będzie ułatwiał pracę z aparatem.

Gdyby był gibany ekran, to byłoby to bardzo wygodne, a tak cienko to widzę.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Gwiazdor, słuszna uwaga, poprawiłem. To jeszcze drugie porównanie z Lumiksem i wtórując za Enzo. Po zmianie K10D na GX-80 nie wyobrażam już sobie aparatu bez odchylanego ekranu. Trochę jak powrót do starych czasów, gdzie ustawiam sobie ekran poziomo i patrzę z góry trzymając ekran na wysokości bioder. Ułatwia też żabią perspektywę czy fotki znad tłumu.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Aphar napisał/a:
Gdyby był gibany ekran, to byłoby to bardzo wygodne, a tak cienko to widzę.

Canon 1D - nie ma , 5D - też nie ma, Nikon D6 - nie ma --> same złomy ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jeszcze tak nie dawno wszyscy modły wznosili o cyfrowego MXa. A teraz kurna ekranik gibany to podstawa...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Michu, jeszcze niedawno fajnie było, jak samochód miał pasy i wspomaganie, a teraz kurna ABS to podstawa... ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Fajnie, że jest nowe APS-C :-)
Eufemistycznie pisząc, mało aktywny, ale czasem jednak, w robieniu zdjęć jestem, to z uwagi na posiadanie sprzętu "wysokiego ryzyka", czyli K-30, i jednak jakiejś tam ilości szkieł i sprzętu (lampy) do systemu (większość raczej "tanich"), chodzi mi po głowie myśl o zakupie czegoś, co w razie "spodziewanej" awarii K-30 nie wysłałoby tych moich szkiełek... na złom.
A tu się szykuje cena taka.... dzisiejsza niestety :-| i dla mnie stawia ten potencjalny zakup pod sporym znakiem zapytania. Chyba coś innego trzeba będzie wybrać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach