Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rafi, aha, nie lubisz używanych? ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rafi, właśnie z tego względu, mając K-30 kupiłem na rynku wtórnym K-3 i jestem zadowolony. Jeśli dla Ciebie K-3 to za mało, to z KP też powinieneś być zadowolony. Nie trzeba mieć od razu najdroższego topu, przejście z 16. na 24 Mpix daje duży przeskok.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
Rafi, aha, nie lubisz używanych? ;-)
Jakoś tak zawsze wychodzi, że jednak preferuję "nówki" ;-)

Kuba Nowak napisał/a:
Rafi, właśnie z tego względu, mając K-30 kupiłem na rynku wtórnym K-3 i jestem zadowolony. Jeśli dla Ciebie K-3 to za mało, to z KP też powinieneś być zadowolony. Nie trzeba mieć od razu najdroższego topu, przejście z 16. na 24 Mpix daje duży przeskok.
Nie wiem co przyniesie K-3 III, ale cena (prawdopodobnie w okolicach 200 000 JPY) jest porównywalna do FF (potrzeby nie widzę), a do FF szkieł u mnie brak...
Zresztą K-30 w zupełności mi wystarcza. K100D (bardzo lubiany przeze mnie) ciągle w szafie w razie krytycznej sytuacji, ale może trzeba będzie spojrzeć na KP - gdyby nie brak paluszków i fatalne akku, pewnie już by był... Paluszki za xxx lat pewnie będą, nowe aku do KP raczej pod dużym znakiem zapytania. Choć to w sumie kwestia pewnie bez sensu (pomijając stare nawyki) - smartfony już za chwilę (albo nawet już to nastąpiło) będą robić "lepsze" zdjęcia...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Rafi, ja patrzę na to podobnie - ale z trochę innym założeniem.
jak pojawi się nowy to może starsza wersja (np KP) troche stanieje :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, ja bym na to nie liczył. Z pewnym zadowoleniem czytam wróżby o cenie nowego body. Jeżeli się sprawdzą, ceny używek nie zapikują w dół. W przypadku cen 4-5 kPLN na rynku wtórnym była by hossa dla kupujących.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, no cóż K70 na razie działa. chociaż momentami odczuwam pewne, hmm, utrudnienia :-) w pracy.
z jednej strony miałem okazje pobawić się K1 i szalenie mi pasuje do ręki (chyba dlatego że jest taki ciężki) - ale to wada jak bym miał gdzieś go targać.
a z drugiej KP - którego nie mam jak przetestować.
a z trzeciej - zbliżający się remont :-) więc data premiery na koniec lutego jest dla mnie całkiem niezłym terminem - na czas przemyślenia czy warto pomyśleć o nowym (może tylko nowszym) body
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Rivelv napisał/a:
jak pojawi się nowy to może starsza wersja (np KP) troche stanieje

Sądzisz, że te "cztery" sztuki w polskich magazynach doczekają się promocji? :-D

PS. Poważnie(j). Były promocje latem na KP, ale konieczności nie czułem. Chyba głównie dlatego, że czekałem na wieści o nowym body, ale... nie spodziewałem się aż tak wysokiej ceny :cry: nowego lustrzanego APS-C...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Myślicie, że cena APSC z 6 na przodzie ma rację bytu na naszym rynku? A 7 ???
Zapomniał bym, bateryjkę trzeba na nową kupić, bo jak to cudo wejdźie na rynek, za d-li90 rower będę musiał oddać 🙄
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nawet Canon i Nikon strzelają sobie w stopę cenami 90D i D7500. Jak nic, podkupili specjalistów z Pentaksa :lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michu, twój drugi link nie spełnia założeń.
Nie jest aps-c :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
twój drugi link nie spełnia założeń.
Nie jest aps-c

Pokazuje, że nawet z mniejszą matrycą można osiągnąć taki pułap ceny. :evilsmile:
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
To, że taniej już było, to wiemy od co najmniej kilku lat ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk napisał/a:
...nawet z mniejszą matrycą można osiągnąć taki pułap ceny. :evilsmile:

Żadne to pocieszenie. Wniosek? Kowalskiemu pozostaje smarkfon? Mam nadzieję że przejadą się na takiej polityce.
A Fuji ma całą gamę serii X-T, X-S, może sobie pozwolić na eksperymenty.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rychu, smartfon też może być droższy niż 8k...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Kowalskiemu pozostaje smarkfon?
Dokładnie. I to jest znakomite rozwiązanie. Dla mnie taki smartfon jest odpowiednikiem kompaktowych aparatów na klisze. I trzeba przyznać, że pod względem możliwości je przerósł. Jakość zdjęć z telefonów będzie rosnąć i zapewne już niedługo osiągnie poziom naszych pierwszych DSLRów. Do tego trzy obiektywy (np. odpowiedniki 16, 31 i 77mm) potrzeba coś jeszcze?
Mam stary, grubo ponad 3 letni, telefon i uważam, że robi świetne zdjęcia. Gdy za jakiś czas będę go wymieniał, zapewne moduły fotograficzne będą o wiele doskonalsze. Podejrzewam, że nie licząc specjalistycznych sesji, nie będę zabierał ze sobą aparatu cyfrowego. Snapseed na telefonie w zupełności mi wystarcza do edycji... W jakim celu miałbym się męczyć?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Michu, dla mnie trzeba "coś jeszcze" - ergonomii. Próbowałem się wielokrotnie zmusić, ale nie potrafię robić zdjęć telefonem (ani kompaktem z LCD). Jestem o tyle staroświecki, że do zdjęć używam aparatu. Jednak doskonale rozumiem trend rynkowy i nikomu ze znajomych od około ~7 lat nie poleciłem kupna jakiegokolwiek aparatu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Michu napisał/a:
taki smartfon jest odpowiednikiem kompaktowych aparatów na klisze. I trzeba przyznać, że pod względem możliwości je przerósł. Jakość zdjęć z telefonów będzie rosnąć i zapewne już niedługo osiągnie poziom naszych pierwszych DSLRów

Zgoda. Technologia gna i nie ma odwrotu. Jeżeli założymy taką politykę, to spodziewać się należy skurczenia firm stricte foto do wytwórni garażowych i "lawinowego" bankructwa produkujących akcesoria. To czarny scenariusz ale prawdopodobny. Parę dni temu robiłem porządki w sprzęcie, i choć nie ma tego za dużo i brak gadżetów, to w zdecydowanej większości można śmiało powiedzieć, że to śmieci. A wejdźmy do pierwszego, lepszego sklepu foto.
Ale jestem dobrej myśli, a sprzęt, który już mam niech służy długo i efektywnie, bym nie musiał stawać przed dylematem zakupu telefonu za 2 średnie krajowe :-D
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
rychu napisał/a:
spodziewać się należy skurczenia firm stricte foto do wytwórni garażowych i "lawinowego" bankructwa produkujących akcesoria. To czarny scenariusz ale prawdopodobny
Kodak pozdrawia.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Chyba już wszystko zostało powiedziane, ale podrzucam jeszcze jeden link : https://www.ricoh-imaging...lagship-camera/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach