lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Pentax K3
Witam w jakich przedziałach cenowych można kupić Pentaxa K3
A może ktoś ma i już nie chce :-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Na ebay-u od 1600 do 7300 w zależności od stanu i kraju sprzedaży.
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Dzięki a w tych przedziałach inny model przewyższający osiągami
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
lupaszko, na krajowym portalu w granicach 2000 zł już można dostać. Nawet z niewielkim przebiegiem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nówka K-3II w wersji limited (srebrno-czarna) jest do zgarnięcia za 4300zł
Sprawdź PW
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
A wybór między K5 II a K3
Wypada chyba lepiej K3
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście stając przed owym dylematem wybrałbym K-5II. Ale to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji oraz tematów, które chcesz focić - zakładając, że obydwa korpusy są w takim samym stanie technicznym.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Miałem przez pewien czas jednocześnie K-5II i K-3II. Tego drugiego sprzedałem. Obrazki z K-5II były w bezpośrednim porównaniu zdecydowanie bardziej elastyczne w obróbce, łatwej było uzyskać szczegóły w światłach, szumy również były mniejsze.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mam obecnie obydwa i ciężki dylemat, który zostawić. Oba są rewelacyjne. Dzisiaj byłem na spacerze w lesie. Chmury, zero światła, ciemno. Przyniosłem do domu jakąś szarą papkę na karcie. Po wrzuceniu do DxO PL4 okazało się, że warunki były znacznie lepsze ;-)
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Mam k3, miałem k5IIs. Dla mnie całkowicie porównywalne zdjęcia. K3 trochę lepszy - szybszy - autofokus.
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Dzięki wszystkim za info skoro róźnica minimalna to nie ma chyba sensu płacić za K3
A pytanie jak do tego ma się Nikon D7100
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zaletą nowszego modelu będzie możliwość współpracy z obiektywami z elektronicznie sterowaną przysłoną. Jeśli planujesz zakup takowych, to może być argument przeciwko K-piątce.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
lupaszko napisał/a:
pytanie jak do tego ma się Nikon D7100

Lepiej D7200 - ta matryca co w K-3, ale lepiej oprogramowana. Plus AF Nikona, który w przypadku AF-C działa jak powinien.
 
JOKW  Dołączył: 28 Sie 2020
K3 to fantastyczny korpus ale trzeba nauczyć się z niego korzystać... Myślę że jeśli znajdziesz jakiś w okolicach 2 k z niewielkim przebiegiem to nie ma się nad czym zastanawiać... Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle . Swego czasu bylem na weselu ... Zatrudniony fotograf miał K5II ja K3 do dziś dnia ma na mnie wqrv o to że bez profesjonalnych dodatków potrafiłem "wydobyć" z aparatu na czysto prawie tyle co on po obróbce
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Szwagier z Hasselbladem do dziś nie śpi po nocach jak mu pokazałem co potrafi moja Nokia E52 z zapaćkanym obiektywem.
 
Szalik  Dołączył: 18 Kwi 2010
To nie lepiej już kupić KP ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach