bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 620
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://my.pentax.org.pl/RC/ i https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc620.dng lub https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc620.dng (25,0 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 08.11.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc620_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc620_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc620_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc619_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
UWAGA! Podałem nowe namiary na serwer FTP do wrzucania RAWów do obróbki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Takie małe jest to zdjęcie ? Irfan otwiera je jako 100% 1024 x 683
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
6016 x 4016 px
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ok. LR otwiera normalnie, ale inne programy "wyciągają" chyba plik .jpg, który ma mały rozmiar.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
To DNG wygenerowany w Lightroomie, czyli tak jakby przez Adobe DNG Converter. Widocznie jest w nim taki mały podgląd. Imagine otwiera go jednak w pełnej rozdzielczości.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc620.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc620.zip

1. Andre53


2. Blesso


3. jakaranda
Tym razem wywoływałam w wersji demo DxO PhotoLab 4 i odszumiałam korzystając z DeepPRIME.


4. kwrom


5. mr.ra66it


6. rafi
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rafi
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Kolego plwk - bardzo proszę nie powodować wzrostu endorfin w moim organiźmie tuż przed snem.
Proszę bardzo kliknąć na mur (z rusztowaniem) zamczyska ( w powiększeniu) i odwołać swoją decyzję w sposób jak najbardziej kulturalny .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolego Blesso, nie pasuje mi w Twojej pracy, zbyt ciepły jak dla mnie, balans bieli.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Szanowny Kolego plwk - ależ przecież nie piszemy o mojej pracy ale o jakże ...rozciapcianej pracy Kolegi rafiego.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Blesso - ale po co ma plwk lub inni aż tak... daleko patrzeć? Ułatwię :-P - wszędzie u mnie brak szczegółów i zdawałem sobie z tego sprawę, wysyłając tę właśnie wersję. Przy efekcie końcowym, który bardziej mi pasował w odbiorze i który to efekt widać na załączonym obrazku, więcej szczegółów niestety nie potrafiłem z programu wyciągnąć - dodatkowo tym bardziej, że kolorowy szum mi przeszkadzał i chciałem go też zniwelować. Coś trzeba było wybrać...

Byłem ciekaw (właśnie z uwagi na szczegóły) czy będzie i... jest jedna wersja z DXO PLab 4, ale jej kolory mnie nie przekonują...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ewidentnie to nie pentaxowy RAW więc efekty ...słabiutkie.
andre53 - reflektory aut dobrze świecą ;
jakaranda - mocny plus za redukcję szumu oraz szczegółowość fotki ;
Niebo u kwrom po zmianie nasycenia też może być ciekawą alternatywą ( choć i odcień trzeba ruszyć);
mr.ra66it ma najlepszą trawę w okolicy ;)
A rafi ma poparcie Kolorowych ;)
Trudny RAW jednak.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
andre53 ma, w mojej ocenie, najlepsze kolory, ale mocno przegiął z czarnościa cieni.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rafi napisał/a:
... jest jedna wersja z DXO PLab 4, ale jej kolory mnie nie przekonują...

No, nic dziwnego, bo obróbka u mnie - to jak się uda.

Naprawdę wyglądało to tak, że całe pobocze było mocno rozświetlone na żółto reflektorami samochodów. Usiłowałam to wydobyć, tak jak to zapamiętałam. Pozostałe kolory są wypadkową moich nieudanych prób wydobycia z RAW-a tego blasku.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jakaranda napisał/a:
Naprawdę wyglądało to tak, że całe pobocze było mocno rozświetlone na żółto reflektorami samochodów.

Jakaranda - miej na uwadze zdrowie uczestników ;-) , bo u jednej osoby, u której świateł od reflektorów niemal nie widać, znowu może wystąpić "wzrostu endorfin [...] tuż przed snem." :-D

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy z tym niełatwym RAWem się zmierzyli ii swoje pracy nadesłali :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Blesso napisał/a:
Ewidentnie to nie pentaxowy RAW więc efekty ...słabiutkie.

Kolejny niepentaxowy w następnej edycji. I chyba jeszcze gorszy do obrobienia (w "moim" Silkypix na pewno :-( ).
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
No nie wiem czy w lipcu o godzinie dwudziestej jest aż tak ciemno i czy o tej porze wszystko jest aż tak wyblakłe jak w pracy andre53.
mr.ra66it powinien przejechać jednym czy dwoma suwakami w drugą stronę i wtedy wygrywa w cuglach.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Blesso napisał/a:
mr.ra66it powinien przejechać jednym czy dwoma suwakami w drugą stronę i wtedy wygrywa w cuglach.

W rc621 (z nowym DXO) powinien wygrać - zdziwiłbym się, gdy było inaczej...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Rafi napisał/a:
wersja z DXO PLab 4, ale jej kolory mnie nie przekonują...


Musisz sam sobie wywołać w wersji Trial. Inaczej kolorki na pewno nie przekonają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach