PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Z RAWa, w zasadzie bez istotnych ingerencji. Skorygowałem tylko balans bieli.
Ale mam włączony zapis równoległy w body do jpg przy ustawieniach domyślnych. Sprawdzę na ile się różni i ewentualnie wrzucę.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
co do poprzedniego zdjęcia: aberracja w jpg z aparatu wygląda niemal tak samo jak ta na zdjęciu z RAWa

tu @2.2, ISO100
IMGP4061 by Piotr Kaczecki, on Flickr
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
PiotrK. napisał/a:
aberracja w jpg z aparatu wygląda niemal tak samo jak ta na zdjęciu z RAWa
Znawcy tematu mówią, że "zwykła" poprzeczna CA jest łatwo korygowana programowo. LoCA wręcz przeciwnie. Zatem korekcja w puszkowych jpegach może tego w ogóle nie dotykać.
A fotka liściasta może się podobać. Bardzo miękki bokeh daje ten obiektyw. Nawet na rozświetlonych liściach nie wyłażą żadne dziwne kształty, które by rozpraszały uwagę. To nie jest szkło dla fanów wirujących Heliosów ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Teraz zdjęcie liści miłorzębu wydaje mi się lekko nieostre na głównym motywie - raczej wina mojej niepewnej ręki+wiatr.
Testowałem obiektyw kiedyś na statywie: zarówno ostrość od pełnego otworu jak i autofokus są bez zarzutu.

W mojej ocenie obiektyw ma dwie wady: ciężar i cenę, natomiast jakość wykonania jest na świetnym poziomie.
Może to tylko moje subiektywne wrażenie, ale kolory oddaje w sposób 'niepentaksowy', co nie znaczy że brzydki.

Poniżej jeszcze fotka którą umieściłem również w wątku o drzewach
IMGP4055 by Piotr Kaczecki, on Flickr
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Gwiazdki, gwiazdki... robi gwiazdki :mrgreen: 8-)

kp, f11, 1/100s, iso400
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rysiekll, super :-D
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
album mode on :mrgreen:

kp, f2, 1/800s, iso100
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Co prawda warunki sprzyjały, ale autofocus w tym zestawie pozytywnie mnie zaskoczył...
Oczywiście ta uwaga nie ma odniesienia do powyższego zdjęcia ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach