bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 622
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://my.pentax.org.pl/RC/ i https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc622.dng (24,1 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 22.11.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc622_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc622_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc622_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc622_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.


Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
No to mamy do czego porównać... Poddać się od razu, nie posiadając DxO? ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rafi - samo posiadanie DxO 4 nie wystarczy. Trzeba jeszcze umieć się tym posłużyć.
Jak ja wytrzymam ten tydzień do prezentacji prac RC622?!
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jakaranda napisał/a:
Trzeba jeszcze umieć się tym posłużyć.

Jasna sprawa :-) Miałem jakieś wcześniejsze darmowe/promocyjne wersje DxO i napiszę, że wtedy jakoś niezbyt się "dogadywaliśmy"...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Od wersji 9 jest spoko. 7, 8 i to była jakaś pomyłka. Przeszedłem przez wszystkie - Photolab 4 czeka na czarny piątek.


UPS: ISO 25K ??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam promocyjną wersję DxO 11 i nie chce mi działać na komputerze z Ryzenem, uruchamia się jeden raz po zainstalowaniu, przy kolejnych próbach wywala jakiś błąd. Na starym laptopie z i5 działa, ale tam wyświetlacz się nie nadaje do jakiejkolwiek grafiki.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Plwk - to nie AMD Ryzen jest (zapewne) źródłem Twoich problemów.
Sprawdź sterowniki szczególnie te od karty graficznej ( o ile mnie pamięć nie myli masz RX470).
Jeśli program uruchomi się ( po instalacji) wyłącz w nim wszystkie opcje dotyczące akceleracji sprzętowej.
Sprawdź programem Driver Booster co można zaktualizować w Twoim systemie.

Co do samego pliku to na forum jest udostępniony jego kod źródłowy w formacie "orf".
Jest jednak mała różnica pomiędzy obróbką tego pliku a tego w formacie "dng" (zapewne jest to uzależnione od posiadanego programu).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam RX 570, wszelkie "ulepszacze" mam wyłączone.

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
No to sterowniki !
Te do płyty głównej a przede wszystkim do grafy.
Odinstaluj stery od grafiki i zostań na standardowej karcie VGA .
Zresetuj BIOS płyty głównej ( jak z taktowaniem pamięci RAM ?)
No chyba , że system . Masz Win 10 ?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Jeśli DXO się odpali zrób aktualizację - w menu Help | Check for update. Ja mam 11.4.2 i program twierdzi że nowszego nie ma. Gdyby się nie odpalił powinienem mieć wersję instalacyjną tej podwersji. Wystarczy nadinstalować.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sterowniki wszystkie mam aktualne. BIOS mam najnowszy dla posiadanego procesora, wyższe są niezalecane przez producenta płyty głównej. Taktowanie RAM mam ustawione na 3000, zgodnie z posiadanymi pamięciami.
Mam Windows 10.

Pomogło wyłączenie w DxO wspomagania przez OpenCL.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Swego czasu robiłem "testy" wydajności wersji 11 z włączona opcją OpenCL i wyłączoną. W zasadzie nie było różnicy przy eksporcie.

Za to Photolab 4 przy włączonym śmiga aż miło...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Plwk - czyli jednak "wyłącz w nim wszystkie opcje dotyczące akceleracji sprzętowej".
Czyli...sterowniki !
Dlatego zainstaluj NAJNOWSZY sterownik do karty graficznej.
Jeśli pojawi się problem zainstaluj sterownik dostępny na stronie producenta karty graficznej ( o ile nie odeśle do strony AMD).
Sterowniki do Radeona są przeważnie dwa.
Najnowszy , aktualnie z 06.11.2020
Adrenalin (WHQL) z 16.09.2020

Bios warto zaktualizować do najnowszej wersji , niezależnie od zaleceń. Nawet biosy "beta" są warte instalacji.

Ps
Odinstalowanie sterów przeprowadź za pomocą "AMD Cleanup Utility" lub "Display Driver Uninstaller"
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
ISO 25k zaistniało tu przez przypadek - dźwigienka w E-M1 mk2 przełączyła się niechcący w pozycję 2 i zamiast kompensacją, to kręciłem ISO :-)
Powodzenia! :evilsmile:

PS. właśnie sprawdziłem - jako ciekawostka - i Affinity Photo bardzo dobrze sobie radzi z tym szumem :shock: Zdecydowanie lepiej od On1 PhotoRAW 2021 a i nawet lepiej od Lightrooma.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
W DXO 11 też można suwaczkami tak pokręcić żeby wyszło OK. Nie tak jak Photolab 4 bo to inna klasa ale jak na takie wysokie ISO naprawdę dobrze.
W sumie challenge do przekraczania granic - nigdy bym nie pomyślał że ISO 25K może być używalne :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
PS. właśnie sprawdziłem - jako ciekawostka - i Affinity Photo bardzo dobrze sobie radzi z tym szumem :shock:

Po Twoim poście, z "podwójnej" ciekawości ;-) też sprawdziłem i nawet mimo mojej nieznajomości obsługi i trochę błądzenia na oślep, muszę przyznać, że - czego się nie spodziewałem - faktycznie Affinity całkiem dobrze, choć w inny sposób niż DxO PhotoLab 4, sobie poradziło z tym szumem. A sądzę, że jeśli ktoś wie jak (bo ja nie wiem), to może osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty od moich...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc622.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc622.zip

1. Blesso


2. germario
Obróbka w RT


3. jakaranda
Plik wywoływałam w DxO PhotoLab 4, korzystając z DeepPrime przy
odszumianiu. Zwiększyłam kontrast, zmniejszyłam mikrokontrast,
podkręciłam niektóre kolorki i wyostrzyłam. I tyle.


4. kwrom
Wołane nietypowo w "FastStone 7,3" gdyż ze swoich efektów z "DxO OpticsPro 11 w wersji Essential" i "Lightroom Classic 9.2" nie byłem zadowolony


5. mh2012
Tym razem RawTherapee w wersji 5.8

Nie jestem dumny z tego jak wygląda np. ubranko na piersi pieska, ale jednak zdecydowałem wysłać.
Inne próby (m.in. z Dartable) pokazały mi, że nie radzę sobie z szumem i dlatego nie używam wysokich ISO.


6. mr.ra66it


7. newt


8. powalos
LR 6.14


9. Rafal_Ski
przesyłam wywołanego RAWa w DXO PhotoLab 4.
zmiany w obrębie:
DxO ClearViewPlus - 41
Exposure Compensation: Highlight Priority - Slight
Color Rendering - DxO Portrait (cieplejsze kolory)
DXO Denoising Technologies - DeepPRIME


10. rafi


11. Rivelv
Affinity
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Już nie będę wypominał, kto co nabroił, niech każdy sprawdzi… ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pierwszy raz od "nie pamiętam" podoba mi się praca jakarandy ( choć trawa słaba) .
[germario i rafal_ski bez możliwości porównawczych)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a ja mam wrażenie takie jak mh2012 - nie używam wysokich ISO - bo nie radze sobie z szumem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach