smoka  Dołączył: 04 Sie 2020
Hej
Przyglądam się zdjęciom body, i nie widzę gps, w dostępnej specyfikacji nie ma słowa na ten temat. W nowej lepszej wersji wycięli?

A jeszcze jedno mam kłopoty ze wzrokiem i live view czasami mi nie wystarcza. Czy ktoś bawił z parowaniem aparatu ze smartfonem (jako zewnętrznym monitorem do kadrowania i ostrzenia) Tyle by mi wystarczyło.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Tak z ciekawości zapytam, chcesz parować z jakim aparatem?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja się bawiłem. Paruję K-1 z Ricohową appką Image Sync – i tryb wykonywania zdjęć działa bardzo przyzwoicie, jest to wygodne, wygodniejsze niż zwykły pilocik.
Koszmarem jest natomiast zgrywanie zdjęć, które (jeśli w ogóle uda się zainicjować) działa potwornie powolnie. Sama procedura sparowania przez Wi-Fi też trochę zajmuje. Ale to na odrębny wątek, pewnie jest taki...?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Co do GPS – w specyfikacji http://news.ricoh-imaging...027_029570.html jest napisane, że w widoku odtwarzania można wyświetlić „GPS information (latitude, longitude, altitude, Coordinated Universal Time)” więc raczej jest.

Przy okazji zauważyłem, że opisują nowy sposób działania pokrętła Smart Function – jest to rozwiązane tak, jak wcześniej myślałem... a nawet dużo lepiej (i dużo lepiej niż w K-1 czy K-P), bo można mu przypisać dowolnych 5 spośród aż 22 funkcji !!!
https://pentaxofficial.com/en/7210/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Bez lampy, bez uchylnego ekranu???!!!
 
smoka  Dołączył: 04 Sie 2020
WaldekW napisał/a:
Tak z ciekawości zapytam, chcesz parować z jakim aparatem?


Z Pentax K3 II lub tym nowym jeśli go kupię. Wystarczy po kabelku. Po prostu przydałby mi się taki zewnętrzny dodatkowy monitor.
 
smoka  Dołączył: 04 Sie 2020
Samp napisał/a:
Co do GPS – w specyfikacji http://news.ricoh-imaging...027_029570.html jest napisane, że w widoku odtwarzania można wyświetlić „GPS information (latitude, longitude, altitude, Coordinated Universal Time)” więc raczej jest.


Dzięki widziałem ten opis ale jednak przegapiłem. Nie spodziewałem się że informacja o tym może znajdować się pod widokiem zdjęć.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Samp napisał/a:
Co do GPS – w specyfikacji http://news.ricoh-imaging...027_029570.html jest napisane, że w widoku odtwarzania można wyświetlić „GPS information (latitude, longitude, altitude, Coordinated Universal Time)” więc raczej jest.

K-5II też wyświetlał informacje z GPSa, jeśli były w pliku, a wbudowanego modułu nie miał. Ale skoro K-3III nie ma lampy błyskowej, to zapewne w jej miejscu tkwi GPS (zakładam przez analogię do poprzednika).
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
wariat133 napisał/a:
Tutaj jest sporo zdjęć nowego aparatu

W tej szampańskiej wersji w ujęciu od góry na panel sterowania skojarzył mi się z panelem analogowego Canona EOS-50e :) Pewnie przez ten zbliżony do kwadratowego wyświetlacz i lewe kółko nastaw ;)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
no nie, wychodzi nowa pucha a tu tylko 3 strony, nie poznaję Was ;) ładna bestia
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
no nie, wychodzi nowa pucha a tu tylko 3 strony, nie poznaję Was ;) ładna bestia

Puchy mają, ale i tak w większości focą telefonem :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
pszczołowaty napisał/a:
no nie, wychodzi nowa pucha a tu tylko 3 strony, nie poznaję Was ;)

Pewnie nadal w apsc najlepszy będzie K5IIs więc nowa pucha zbędna ;)
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
W tej szampańskiej wersji w ujęciu od góry na panel sterowania skojarzył mi się z panelem analogowego Canona EOS-50e :) Pewnie przez ten zbliżony do kwadratowego wyświetlacz i lewe kółko nastaw ;)

Stylistyka ala 90's :-D
Pentax robi świetne aparaty. Ergonomia, Pancerność konstrukcji, upakowanie w takim małym body. Co z tego? Skoro jak to zapakujesz do plecaka, to się odechciewa nosić (3 kg zestaw). Jak można takie xiomi zabrać w kieszeń. Ludzie są za wygodni. Zalewa nas powódź gówno wartych zdjęć z insta itp. Gdzie w tym wszystkim pasja, samodoskonalenie? Kiedyś miałem czas na fotografię. Teraz czasu brak za to sprzętu pod dostatkiem. Ehh
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
wariat133 napisał/a:
Jak można takie xiomi zabrać w kieszeń. Ludzie są za wygodni.
Problem wszystkich aparatów, nie tylko Pentaksów.
wariat133 napisał/a:
Zalewa nas powódź gówno wartych zdjęć z insta itp.
Dawno temu, Zenitem robiłem takie "kupy", że szwagier do dziś ma bekę ;-) A to przecież pełna klatka była ;-) Fakt, nie miałem jak tym zalać choćby 100 osób. Maltretowałem rodzinę :->
wariat133 napisał/a:
Gdzie w tym wszystkim pasja, samodoskonalenie? Kiedyś miałem czas na fotografię.
Czyli tylko czas jest ważny. Sprzęt wystarczy "przyzwoity" o ile nie pchasz hobby w jakieś specjalistyczne rejony. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
wariat133, ja rozumiem, też mam czasem ochotę sobie pozrzędzić. Dzisiaj zabrałem rodzinkę na spacer do lasu. Wziąłem też K20D+DA21 - chyba nie muszę Ci tłumaczyć, jaki to archaiczny sprzęt, nie przystający w ogóle do dzisiejszych standardów - no i po zgraniu RAWów mogę się tylko uśmiechać. Wieczorkiem sobie siądę na spokojnie i je obrobię, chociaż nie zapowiada się z nimi wiele roboty. Piękne fotosy przywiozłem.
p.s. W futerale siedział jeszcze K-x z DA35 oraz dodatkowo DA50 - wszystko noszone na próżno tam i z powrotem. I wcale mi nie przeszkadzało. A telefon robił jedynie za nawigację. ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
smoka napisał/a:

Z Pentax K3 II lub tym nowym jeśli go kupię. Wystarczy po kabelku. Po prostu przydałby mi się taki zewnętrzny dodatkowy monitor.

Jest możliwość zdalnie przez kartę pamięci O-FC1. Ale z tego co widzę nie jest już produkowana:
http://www.ricoh-imaging....products/o-fc1/
Nie wiem czy z K3 II działa, bo z K-S1 działa.
Widzę, że jest napisane:
"Usable camera: K-3, 645Z and K-S1"
co może oznaczać, że z K-3 II nie działa, ale nie musi tego oznaczać.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
zdalnie przez kartę pamięci O-FC1.

To takie półprodukty, namiastka rozwiązań systemowych. To mówienie klientowi: idź do konkurencji, tam działa transmisja, sterowanie itd., albo wybierz wersję"gold" :mrgreen:
 
smoka  Dołączył: 04 Sie 2020
rychu napisał/a:
Cytat
zdalnie przez kartę pamięci O-FC1.

To takie półprodukty, namiastka rozwiązań systemowych. To mówienie klientowi: idź do konkurencji, tam działa transmisja, sterowanie itd., albo wybierz wersję"gold" :mrgreen:

No właśnie myślałem że to będzie takie ciut okrojone K1, które nawiasem mówiąc ma wbudowane wifi, uchylny ekran, i gps tymczasem oni odlecieli gdzieś w bok.
Tak wogole to z tego opisu dla K3 III imo jednak nie wynika że ma wbudowany GPS , przecież jeśli wymyślili wifi na karcie, to równie genialnym pomysłem mogł być jakiś podpinany zewnętrzny gps. I w efekcie odczyt tak zapisanych danych przez aparat.

PS,Pojawiła się nowa porcja informacji.
https://pentaxofficial.com/en/7210/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach