Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak bym sprzedał za pół tego mojego K70 - to pewnie było by mnie stać na KP
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
opiszon napisał/a:
A Black Friday to jest coś zapisanego w przepisach że ma wyglądać w konkretny sposób i że każdy sklep ma się stosować?

Eeee? Że niby np. w kodeksie cywilnym mają być ustalone zasady akcji promocyjnych pod konkretnymi hasłami?

Black friday to taki symboliczny początek sezonu zakupów świątecznych w USA. Jednak tego dnia sklepy potrafią robić duże promocje i obniżki, żeby przyciągnąć klientów.
Na polskim gruncie wygląda to bardzo pokracznie. Zwłaszcza jak duże sieci dodały "black weekendy" czy nawet "black weeki".

Niedawno śledziłem ceny przed zakupem lodówki. Wybrany model przez 2 miesiące zmieniał cenę od 2299 do 2699 zł, zależne od tego, jakie hasła promocyjne akurat widniały na stronie www ;) Dodatkowo w sklepie stacjonarnym cena była inna niż w necie.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
opiszon napisał/a:
A Black Friday to jest coś zapisanego w przepisach że ma wyglądać w konkretny sposób i że każdy sklep ma się stosować?
Pytam bo nie prowadzę sklepu i w związku z tym nie wiem.
Nie wiem jak u nas, w USA są na to różne przepisy, które sprowadzają się do kar i odszkodowań, które muszą płacić sklepy w przypadku pisanie nieprawdy. Np. sklep nie może podwyższyć ceny przed Black Friday a później w ramach Black Friday obniżyć, gdyż sprawdzana jest cena do kilku miesięcy wstecz.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
U nas niestety na ten "black fr" to np w mojej sieci wrzuca się artykuły, które już nie można zamawiać, albo są tak zwanym toksykiem, a więc czymś, co się nie sprzedaje ponad pół roku.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Pewnie w wielu wypadkach wygląda to tak: https://www.legalniewsiec...lack-friday.jpg z tą różnicą, że w czwartek cena może skoczyć z 499,99 zł do 699,99 zł.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Inspekcja handlowa ruszyła w teren :-D
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Na mnie "frajdeje" nie robią wrażenia. Albo coś ma obiektywnie dobrą cenę, albo nie - sam się muszę orientować w realiach i nie ma znaczenia gdzie i kiedy, tylko czy rzeczywiście chcę coś kupić. Ostatnio upolowałem DA 11-18 za 4,6 k PLN. Niestety dałem zarobić Niemcowi, ale trzeba skorzystać z prawa wspólnego rynku zanim wrócimy do Azji ;-)
Swoją drogą jakżesz podobny jest fraj-dej do fraj-era... zresztą uważać trzeba cały tydzień :mrgreen:
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Kuba Nowak napisał/a:
...Niestety dałem zarobić Niemcowi, ale trzeba skorzystać z prawa wspólnego rynku zanim wrócimy do Azji ;-)

Zbyt piękne aby było prawdziwe, teraz się liczy tylko Azja. A jak myślisz, gdzie wyprodukowano tego DA 11-18 którego kupiłeś? Wszystko co kupujesz oprócz chleba i ziemniaków wyprodukowano w Azji.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Raiven napisał/a:
W euro i oleole za 3599zł można kupić Pentax KP Body (+ torba + akumulator). Myślicie, że w najbliższym czasie udałoby się zgarnąć znacznie taniej ten model?

No i kupiłem, przesyłka już dotarła :).
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pentax K-70 w niemieckim Amazonie za 450€
Pentax DA 35 /2.4 w powyższym sklepie za 83€
Pentax DA 50 /1.8 w angielskim Amazonie 90.00 £
Pentax KP 18-135mm ED AL DC WR + torba + akumulator w Euro AGD za 4899zl
Ps
Istnieje podobno jeszcze (tylko dzisiaj) możliwość zakupu zestawów:
Pentax KP + DA 35/2.4 za 4144zl
Pentax K-70+Da 50/1.8 za 2449zl
w X-Kom poprzez aplikację mobilną.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Raiven, to już mamy dwie osoby na forum co miały KP w rąsi. Gratuluję zakupu. Chciałbym kiedyś pójść do sklepu i kupić sobie coś wymarzonego 🙂
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
rychu, na ten moment jestem bardzo zadowolony :). Dopiero zacząłem się bawić, ale co już mi się podoba i mi się przydało:
1. Przede wszystkim znacznie wyższe użyteczne ISO. Wieczorem było w pokoju już tak ciemno, że patrząc przez wizjer mogłem już tylko pi*drzwi ręcznie ostrzyć na twarz dziecka w łóżeczku. Odpaliłem Live View i ku mojemu zaskoczeniu (nigdy nie korzystałem po ciemku, a przynajmniej nie pamiętam ;P) noktowizor się odpalił :D. Wyostrzyłem w sekundę i używając 50/1.8 mogłem zrobić nadal dość sensowne zdjęcie.
2. Cichsze wykonywanie zdjęć mechaniczną migawką
3. Bezgłośne wykonywanie zdjęć elektroniczną migawką! Tylko tutaj nie do końca mi jedna rzecz pasuje, chyba że da się to jakoś zrobić. KP jest pozbawiony filtra dolnoprzepustowego i tylko wtedy można używać elektronicznej migawki. Niestety bez tego filtra można znaleźć na zdjęciach (nie wiem czy zawsze czy w pewnych sytuacjach) poziome pasy. Symulacja filtra rozwiązuje problem pasów, ale nie jest wtedy dostępna elektroniczna migawka. Na szczęście mechaniczna jest znacznie cichsza w porównaniu do K-50 i też jestem zadowolony.
4. Odchylany ekranik, chociaż mogli już wykorzystać lepsze rozwiązanie jak zawias na boku i dowolne obracanie ekranem

W środę wieczorem kupiłem jeszcze z amazona Tamrona 90mm 2.8 macro za 1420 ziko i dzisiaj przed południem już był u mnie dzięki szybkiej dostawie kurierem Inpost :D. To już 3 obiektyw w ciągu 2 tygodni, chyba starczy póki co x).
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
nooo coraz bardziej przekonuje się do KP
 
user73  Dołączył: 25 Lis 2013
Po nieudanej próbie polowania na dobrą ofertę na K-70 bardzo szybko przekonałem się do zakupu KP i nabyłem go dzisiaj za 3499 PLN na f+ (samo body rzecz jasna). Jakby ktoś reflektował, to promocja cały czas aktualna.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Raiven napisał/a:
Niestety bez tego filtra można znaleźć na zdjęciach (nie wiem czy zawsze czy w pewnych sytuacjach) poziome pasy.

Przy jakim oświetleniu były robione zdjęcia, na których wyszły pasy? Nie przypadkiem LED albo jarzeniówki?
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Myślicie, że w najbliższym czasie cena Ricoha GR III może spaść? Póki co cyfrowe.pl wyprzedaje "street edition" za 4400 zł (normalnie kosztował ok. 5100 zł), ale zwykła trójka ani drgnie.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
SRS Microsystems ma na e-bay-u za 3 651,25 . To wiarygodna firma.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Kerebron napisał/a:
Raiven napisał/a:
Niestety bez tego filtra można znaleźć na zdjęciach (nie wiem czy zawsze czy w pewnych sytuacjach) poziome pasy.

Przy jakim oświetleniu były robione zdjęcia, na których wyszły pasy? Nie przypadkiem LED albo jarzeniówki?

Tak i tak :). W jednym pokoju była przyciemniona ledowa, w drugim paliły się 2 albo 3 (chyba) zwykłe.
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
RPM napisał/a:
SRS Microsystems ma na e-bay-u za 3 651,25 . To wiarygodna firma.


Dzięki, ale za tyle można kupić w PL. Myślałem, że na BF zrobią jakąś promocję, ale akurat GR wciąż tak samo drogi.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
badur napisał/a:
Myślałem, że na BF zrobią jakąś promocję, ale akurat GR wciąż tak samo drogi.

Za to niemiecki Ricoh obniżył cenę za 645Z o 2000 euro :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach