bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 625
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc625.dng (13,2 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 13.12.2020 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc625_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc625_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc625_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc625_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
A miało na forum nie być... polityki :evilsmile:
Poważnie... Cóż za zmiana "nastroju" w stosunku do rc624 :-( Co wcale mi się (do obróbki) nie podoba... A DxO PL4 (na razie) i tak nie kupię :-P
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Jak kto ma jakieś świąteczne, czy zimowe fotki, to podeślijcie bakulikowi. Może nam wybierze na Święta i Nowy Rok coś okolicznościowego. :lol:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
rafi napisał/a:
o wcale mi się (do obróbki) nie podoba
No i sam sobie... wykrakałem ;-) Wysłałem "coś", co zupełnie mnie nie przekonuje. Próbowałem walczyć z szumem, co przy braku DeepPRIME u mnie, nie było proste. I za bardzo na tym szumie się skupiłem, przez co reszta (czyli cały odbiór zdjęcia) mocno ucierpiała :-/
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
DeepPRIME jest w stanie dostarczyć gładszy obrazek w pełnym rozmiarze ale propaguje również błędy koloru, których nie widać na normalnym podglądzie i które trudno skorygować zachowując reguły RC. Też nie jestem zadowolony z tego co wysłałem. :-|
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
mr.ra66it napisał/a:
Też nie jestem zadowolony z tego co wysłałem.
Chyba więc pozostaje zapytać czy w tej edycji w ogóle jest ktoś zadowolony z tego, co wysłał :-D
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rafi napisał/a:
mr.ra66it napisał/a:
Też nie jestem zadowolony z tego co wysłałem.
Chyba więc pozostaje zapytać czy w tej edycji w ogóle jest ktoś zadowolony z tego, co wysłał :-D

Chyba - nie. Ale wszyscy czekamy aż bakulik powiesi nasze dzieła :mrgreen:
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Jakaranda, Już myślałem, że rozmawiacie o zdjęciach których tylko ja nie widzę :mrgreen:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ależ oczywiście, że o zdjęciach!!! Póki co, każdy o swoim :evilsmile:

Jakaranda napisał/a:
Ale wszyscy czekamy aż bakulik powiesi nasze dzieła
Wygląda, że bakulik też nie jest z naszych prac zadowolony i żeby nam "wstydu" oszczędzić, tym razem ich po prostu... nie opublikuje :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Publikacja będzie jutro (właściwie, to dzisiaj), potrzymam Was jeszcze trochę w niepewności. ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
To ja może "bonusowo"... już pokażę ;-) Czego nie wysłałem i jak "kombinowałem" przez te brzydkie szumy...

 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
No to tym "bonusem" pozamiatane jest...
Strzelam w ciemno, że nikomu nie udało się pokazać tak dramatycznego nieba - ta praca może być sztandarowym pokazem dla ekologów walczących ze zmianami klimatycznymi. Groza na niebie, groza na ziemi!
Nawet nie patrzyłem w tę stronę, ale też nie jestem zadowolony z tego, co wysłałem.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rafi - gratulacje za kreatywność :-B
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc625.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc625.zip

1. Andre53


2. Blesso


3. germario
Obróbka w RT


4. jakaranda
Fioletowe obwódki zauważyłam tuż przed wysyłką ale już n ie miałam czasu poprawiać.


5. kwrom


6. mh2012
Darktable
Jak zwykle z odszumiania nie jestem dumny i już praktycznie nie myślałem o reszcie :)


7. mr.ra66it
Niedoświetlony obrazek z K-7 i iso 400 sprawił mi więcej problemów niż iso 25k w jednej z ostatnich edycji. Z efektu końcowego jestem średnio zadowolony ale nie udało mi się uzyskać lepszego przy zachowaniu reguł RC. Obróbka w DxO PL 4.


8. newt


9. powalos
Tym razem wołane w DxO Pro 11 Esential. Jakoś lepiej usuwał mi szumy na tym zdjęciu.


10. Rafal_Ski
kolejny raz DXO PhotoLab4, ciekawy jestem porównania;)


11. rafi
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Teksańska masakra wywoływarką RAWów. Muszę się zastanowić. :shock:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Za dużo zieloności w Waszych pracach.
Rafi umieścił swą pracę blisko poziomu akceptowalnego dla wzroku oraz zmysłów.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
ISO 400, F 4, 1/6400s oraz data i czas zapisany w EXIF wskazują, że musiało być dość jasno a na większości prac tego nie widać.

U mnie rozjaśnianie wydobywało szum i niebieskawy/szmaragdowy zafarb w cieniach. Okazało się niestety, ze ten zafarb jest silnie wzmacniany przez DeepPRIME i nie wpadłem na pomysł jak to skorygować.

Silne ograniczenie kolorów nie jest rozwiązaniem, bo prowadzi do efektu, który widać u Blesso. Korony drzew miejscami są zupełnie szare. Dodatkowo w pracy Blesso zanikł zupełnie błękit w okienku między chmurami na niebie. Wyszło buro i ponuro.
Kolorystycznie chyba najlepiej wypadł Rafi ale jest u niego zbyt ciemno.

Gdybym miał kolejne podejście, to faktycznie zmniejszyłbym nieco nasycenie zieleni, wyregulował odcień niebieskości i zamiast DeepPRIME użyłbym PRIME z ręcznymi ustawieniami. Zakłócenia byłyby bardziej widoczne (szczególnie na czerwonej części gondoli) ale całość chyba bliższa realiom i bardziej przystępna dla oka.

Dobrze jest móc porównać się z pracami innych by wyciągnąć wnioski na przyszłość.
:-B dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
ale... BUM :)
Co do pokazanych wersji (w zasadzie, z różnych powodów, bez żadnego wyjątku): OJEJ, OJEJ - a to się "narobiło" tym razem :mrgreen: A wydawało mi się, że to ja we wcześniej pokazanej wersji bonusowej "poszalałem", ale jak dalej widać, niekoniecznie tylko ja :evilsmile:

plwk napisał/a:
:-B dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie.
Jak najbardziej - cieszy mnie, że więcej osób niż jeszcze parę miesięcy temu, uczestniczy w zabawie :-) A już tym bardziej :-B , że w tej edycji z tak trudnym, jak propozycje pokazały, RAWem aż tyle osób się zmierzyło.

Pozostaje tylko życzyć wszystkim, aby w kolejnej edycji i następnych "jury" miało problem z nadmiarem prac udanych/poprawnych, a nie jak teraz, z ich brakiem ;-) Obecny RAW było moim zdaniem wyjątkowo nieprzyjemny w obróbce...
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
[1.] Andre53 - według exif obrabiasz w CS5. Wiem, że to już nie najmłodszy soft, ale chyba nie na tyle wiekowy aby nie miał suwaczka do usuwania kolorowego szumu? A tego szumu, zwłaszcza gdy wyciągasz ekspozycję, jest u Ciebie niestety tak dużo (również poprzednio się zdarzało), że psuje to odbiór zdjęcia, więc może jednak warto zwrócić na ten aspekt uwagę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach