Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ojoj :roll: Ale robiła Ci dobrze, a potem źle, a potem znowu dobrze?

Zrobiła źle i tak jej zostało. Ale jak włożysz odwrotnie papier foto, albo papier innego rodzaju, to też tak Ci zrobi, mimo że jest dobra. Jeździć i obserwować.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Szukam drukarki do użytku domowego, przestudiowałem wątek " Czy drukarka 4-kolorowa jest be i do niczego się nie nadaje?" i doszedłem do wniosku, jak większość Kolegów którzy się tam wypowiadali, że 4 atramentowa z braku laku może być, bo lepsza taka niż żadna.
Chcąc uzyskać wydruki lepszej jakości, zdecydowałem o zakupie 6 kolorowej i początkowo padło na Epsona EcoTank L805, postanowiłem zastąpić wielofunkcyjną laserówkę cz-b, wielofunkcyjnym Epsonem EcoTank L850, czyli rozbudowaną i o tych samych parametrach wydruku wersją L805. Jednak dane techniczne ze strony Epsona są "trochę" zaskakujące, bo cyt.: Gwarancja12 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, 3.000 pages. Czyli jeżeli dobrze rozumiem przy 3tys. wydruków serwis i reset z wymianą pampersa ? Kolory Czarny, Cyjan, Jasny cyjan, Żółty, Magenta, Jasna magenta.
Poszedłem więc dalej w poszukiwaniach i znalazłem Epsona EcoTank L8160 6 kolorową, ale kolory Czarny, Czerń fotograficzna, Cyjan, Żółty, Magenta, Grey, czyli w zasadzie 4 plus 2 czarne, ale gwarancja: 12 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, 50.000 pages.
Czy ktoś z Kolegów może mi pomóc w wyborze, wyrażając swoje uwagi i opinie, bo nie mam doświadczenia w wydrukach, a same parametry sprzętu i różnice w zastosowanych kolorach w obydwu drukarkach niewiele mi mówią, chociaż teoretyczna trwałość przemawia za L8160.
Za wypowiedzi będę bardzo wdzięczny - Pozdrawiam.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
slwk2020, nie wiem o czym do nas piszesz, ale... tusze uzupełniasz kiedy trzeba (najlepiej widząc połowę poziomu danego zbiorniczka). Epson ma dziwną aplikację, która teoretycznie mierzy poziom tuszu - praktycznie się ją wyłącza, bo jest irytująca i jej komunikaty nie przekładają się na rzeczywistość. Pampersa wymieniasz też kiedy trzeba - ja to zrobiłem niedawno, czyli po 7 latach użytkowania (powinienem wcześniej, ale jakoś mi zeszło...). Możesz również podłączyć sobie zewnętrzny zbiorniczek na tusz - jest nawet specjalny otwór w obudowie, który to ułatwia. L800/805 są użytkowane przez fotografów, gdyż relacja cena/możliwości jest w nich naprawdę bardzo dobra. Epsona EcoTank L8160 nie znam, ale chyba bym nie przywiązywał dużej wagi do sugestii producenta.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Enzo,
Piszę o tym jaką drukarkę wybrać - samo uzupełnianie tuszu jest rzeczą oczywistą i to pozostawmy.
Rozważam Epsona L805/L850 i Epsona L8160. Generalna różnica pomiędzy tymi modelami, pomimo 6 atramentów, polega na zastosowaniu w obydwu modelach innej kolorystyki atramentów i po prostu nie wiem, jak to się przedkłada na wydruki. Czy np. L8160 wykorzystując 2 czarne tusze i 1 szary jest może lepsza do foto cz-b, a z kolorem podobna do 4 kolorowych wykorzystując tylko C,M,Y (czyli 3 kolorów)? Ponadto, jeżeli opinie Kolegów z użytkowania serii L800/805 są pozytywne, a wydruki jakościowo dobre, a trwałość sprzętu jest do przyjęcia, to też chętnie dołączę do grona użytkowników.
Pozdrawiam.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
slwk2020 napisał/a:
Gwarancja12 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, 3.000 pages

Oznacza to tyle, że gwarancja producenta jest na 12 miesięcy lub 3000 wydrukowanych stron, zależy, co będzie pierwsze. Czasami są promocje i po rejestracji gwarancja jest wydłużana np. do 24 miesięcy.

Swoją drogą, mam tego L805. Druk w kolorze spoko, zwłaszcza na oprofilowanym papierze (np. niektóre papiery Fomei mają darmowe profile dostępne na stronie dystrybutora).
Natomiast w b&w żadne zdjęcie nie wyglądało dobrze. Zawsze wpadał jakiś kolor, a to magenta, a to zieleń, a to sino-bure coś tam.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Misztu,
Epson w tej chwili (jak się doczytałem), daje 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu produktu. Dzięki za opinię o L805.
Pozdrawiam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Epson EcoTank L8160 nie jest drukarka stricte foto. To produkt do biura. Oczywiście fotki też wydrukuje.
Spójrz na xp-15000
To jest następca 1400 i 1500w.
Nie mam jej. Rozważam zakup. Natomiast miałem i mam drukarki CMYK. I to nie jest tak, że to nie da dobrej jakościowo odbitki. Oczywiście za dadza.
Ale co chce powiedzieć - rozszerzenie tuszu o szary jest genialnym posunięciem. W xp15000 masz jeszcze czerwony. I to raczej ta powinieneś rozwazac. Dlaczego to bardzo dobre rozwiązanie? Szary jest wciąż używany. Znacznie poszerza możliwości przejść tonalnych w kolorze. Zaryzykuję stwierdzenie, że obrazek będzie wyższej jakości niż z zestawu CMYK plus LM i LC.
Otrzymujesz do tego możliwość druku monochromatycznego. Taka odbitka z plujki barwnikowej będzie wyglądała doskonale. Minusy - mało miejsc z tuszem do kupienia. Trzeba ściągać z Chin - zwłaszcza czerwony. Reszta to to samo co w l8160, pomijając czarny pigment. Drugi minus to kosszt systemu ciss.
Ciss to rozważanie o niebo lepsze niż oryginał. Cos się dzieje i możesz to zdemontować. W oryginalnym kiepsko. Założyć - 30 minut. Możesz też oprzeć się o wieczne kartridże jeśli nie drukujesz dużo od razu.
Wyjściem pośrednim jest wspomniana l8160. Nie ma czerwieni. Ale jest szary. I czarny pigment do druku tekstu dający ładny kontrastowy wydruk.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Acha - dla drukarki biurowej to 50 tys wydruków, bo ona ma drukowac dokumenty. Dla l 805 to jest 3000 wydruków foto. To jest żadna różnica, ponieważ dokumenty drukarka drukuje jedno lub dwa przejścia głowicy i przesunięcie papieru. Fotografie 16-18 warstw kladzie. Jak pomnozysz to wyjdzie to samo.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
M.K,
Trochę mi rozjaśniłeś temat z tym szarym i xp-15000.
M.K napisał/a:
Natomiast miałem i mam drukarki CMYK. I to nie jest tak, że to nie da dobrej jakościowo odbitki. Oczywiście za dadza.

Jak już wcześniej pisałem, potrzebuję drukarki do potrzeb domowych, głównie do zdjęć do albumu, więc nie musi to być ekstra jakość z fotolabu, ale skoro miałeś i używasz drukarki CMYK, to którą mógłbyś np. polecić amatorowi. Kiedyś używałem jakiejś C. Pixmy i fotki 10x15 dawała dla mnie do przyjęcia, więc może zakup L805 jest trochę przerostem formy nad treścią w moim przypadku.
Pozdrawiam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Wiesz nie chciałbym powiedzieć kup ta a tą. W moim odczuciu kupno Epsona CMYK czyli 4 kolory w systemie zasilania stałego to bardzo dobre rozwiązanie na początek przygody. Niewiele wydasz, dostaniesz tusz na kilkaset odbitek. Kupisz papier i będziesz się cieszył bardzo.
Jakie miałem drukarki CMYK? Kilka canonow ip 4500. Cichutkie. Duplex. Szybkie - szybsze od epsona. Głowice jednak delikatne. Jakościowo nie ustępowały epsonowi. Bardzo je lubiłem. Ale były bardzo czułe na jakiekolwiek złe traktowanie. Więc poumieraly naturalna śmiercią.
Teraz mam tylko wielki format na CMYK - Canon ipf670. Drukuje na tuszach Epsona. Czasami Canona. Roznie. To wszystko jest jeden produkt w obrębie barwnika.
No i w domu Epsona xp201 - najbardziej wkurzająca drukarka świata. Ale głowicy nie mogę dobić.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
M.K napisał/a:
W moim odczuciu kupno Epsona CMYK czyli 4 kolory w systemie zasilania stałego to bardzo dobre rozwiązanie na początek przygody. Niewiele wydasz, dostaniesz tusz na kilkaset odbitek.

Mój początek był z Canonem Pixmą, której kilka lat temu używałem, ale na dzień dzisiejszy, kiedy technika i wymagania rosną, myślałem o 6 kolorowej. Koszty zakupu tutaj są do przyjęcia w obydwu przypadkach (zarówno 4 i 6 kolorowych) - dla amatora jest to zawsze strata finansowa, ale z kolei posiadanie własnej drukarki, daje możliwość osobistej ingerencji w wydruk i drukowanie w każdym momencie.
Jestem już w 99% zdecydowany na zakup L805, tylko poszukam dobrej ceny i sprawdzonego sprzedawcę.
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie - czy do L805 używasz oryginalnych tuszy i papieru Epsona, czy masz ewentualnie wypróbowane zamienniki i jak ewentualnie wygląda sytuacja z darmowymi profilami.
Pozdrawiam.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
slwk2020 napisał/a:
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie - czy do L805 używasz oryginalnych tuszy i papieru Epsona, czy masz ewentualnie wypróbowane zamienniki i jak ewentualnie wygląda sytuacja z darmowymi profilami.


To ja się wtrącę ;)
Przede wszystkim wszystko zależy od tego, jak dużo będziesz drukował. W moim przypadku, przy oryginalnych tuszach do wyrwania w cenie ok. 40 zł / butelka, nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby szukać zamienników i oszczędności 100-150 zł raz w roku.

Wspomniane przeze mnie we wcześniejszym poście papiery Fomei mają dostępne na stronie dystrybutora profile ICC za darmoszkę. Niestety nie wszystkie rodzaje, ale te najpopularniejsze są.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Misztu,
Słuszna uwaga. Ja też myślę, że na zamienniki nie ma co się chełpić, chyba że są jakieś sprawdzone, nie odbiegające jakością od oryginałów Epsona, ale doświadczeń nie będę sam robił. A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz konkretne sprawdzone papiery Fomei, które mają dostępne na stronie dystrybutora profile ICC za darmo ? Jakiej gramatury papiery używasz do swojej l805, połysk, mat cz-b.
Pozdrawiam.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
slwk2020 napisał/a:
A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz konkretne sprawdzone papiery Fomei

Kiedyś zamówiłem próbnik i na tej podstawie wybrałem Collection 265 Velvet oraz do druku ogólnego oraz Collection 290 Baryta Mono do bardziej eleganckich zastosowań (typu zapakowanie w ramkę i na ścianę). Oba dostępne od 10x15 do nawet A3.

Niestety z Barytą jest pewien problem. Powierzchnia jest dość delikatna i rolki pobierające papier potrafią zostawić niewielki ślad na tym papierze.

Jeśli chodzi o dystrybutora, to namiary wysłałem na priv, bo chcę sobie oszczędzić pretensji kolorowych o publikowanie komercyjnych linków ;)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Misztu,
Dzięki śliczne za pomoc, skorzystam z podpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
M.K napisał/a:
Spójrz na xp-15000
To jest następca 1400 i 1500w.
Nie mam jej. Rozważam zakup.

Zerknąłem na ceny atramentów do niej. Masakra!!! Przy pojemności wkładów 7,5-10 ml oraz "okazjonalnym" płukaniu przy każdej okazji może być, że wydruk z niej będzie zabójczy finansowo. Czy są jakieś sensowne alternatywy dla atramentów firmowych? Żeby kolory były OK i trwałość, przynajmniej w albumach, do zaakceptowania. Bo jak na razie przy zakupie oryginałów wychodzi mi, że najtańszym rozwiązaniem (zakup plus eksploatacja kilka lat) jest SC-P900 :evil:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Collection 265 Velvet

Tańszy a równie dobry jest FomeiJet Pro Pearl. Do tego profil do Velvet psuł mi wydruki.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Velvet jest bardzo fajny, ale jest trudno dostępny.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
Velvet jest bardzo fajny, ale jest trudno dostępny.

Nie wiem, jak było kilka miesięcy temu, bo jeszcze mam zapas z poprzednich zakupów, ale obecnie jest dostępna pełna rozmiarówka ;)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
W Brateksie było tego na kopy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach