lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Jakie ustawienia K5II
Witajcie jakie najlepsze warianty ustawień K5II w menu
Tak żeby JPEGI były spoko bo rozumiem że na RAWy nie ma to wpływu
Wiem że temat rozległy ale może coś podpowiecie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robię tylko w RAWach.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie pomogę. Nie robię w .jpg. Ustawiłem sobie tylko technikalia związane z obsługą.
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Dzięki spoko też interesują mnie tylko RAW y a to jakby tak przy okazji dlatego liczyłem na ściągę nie chciałem się zagłębiać
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Ustaw sobie tak : kompresja najlepsza czyli cztery gwiazdki , styl obrazu to już jak wolisz , ja lubię ,, naturalne " , precyzyjna ostrość na 0 względnie na -1 . Kolor i kontrast wedle uznania . Ja ustawiam na 0 .
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
A jak mam precyzyjna ostrość na +2 to będzie za bardzo podrasowane i zginą szczegóły na krawędziach
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
No zaraz, ale w K5lls nie ma tak, że rawa możemy wywoływać w puszce? Czasami efekty są lepsze niż w wołarkach rawów - eksperymentowanie itd.( bardzo odważne i subiektywne;)))
lupaszko, nie myślałeś aby wołać lub próbowac to robić w aparacie? Dla zabawy i porównań. Czasami można być mile zaskoczonym.
A wyższym levelem jest olanie tych technikaliów a skupienie się na robieniu dobrych zdjęć. Ech gdybym to potrafił.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To ma już K10d, ale wymaga samozaparcia. Efekty nie są zbyt rewelacyjne, znacznie lepiej użyć PPL.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
lupaszko, nie wiem jaką posiadasz szklarnię ....Przy w miarę ostrym obiektywie to tak jak wyżej napisałem . + 2 to już mz fotki będą przeostrzone . Jpega w postprodukcji można jeszcze podostrzyć dlatego jakiś margines warto sobie zostawić .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach