koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Ja byłam w lesie wczoraj i było mnóstwo ludzi ....
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Las to teraz jedno z nielicznych miejsc gdzie można swobodnie odetchnąć na świeżym powietrzu zwłaszcza dla mieszczuchów takich jak ja.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Mam wrażenie że do lasu na naszym osiedlu zjechało się całe 30 000 miasto :mrgreen: Łosie zaczęły się przechadzać osiedlem 8-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Łosi nie spotkałem ale dziki pojedyncze, w stadkach i z małymi owszem. Raz musiałem późniejszym wieczorem zatrzymać samochód żeby przepuścić stadko. Latem kilka razy w niedozwolonym miejscu przez ulicę przechodził wieczorem lis a po zmroku jeże przemykały między budynkami na osiedlu.
Do lasu kwadrans samochodem albo troszkę dłużej rowerem. Niby miasto ale wieś.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie wróciliśmy z Puszczy Noteckiej. Wysyp podgrzybków (u nas zwanych czarnymi łebkami) i miodówek (maślak pstry). Sporo podgrzybków jednak robaczywych i jest sporo odrzutów przy obróbce. Tam gdzie bywamy ludzi niewiele. Chatka została już przygotowana i zamknięta na zimę. Oby do wiosny.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Jestem wciąż na chodzie. Jakby noce nie istniały...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
A ja właśnie skończyłem lutować, montować i programować dynksa do auta. Wemos na ESP8266, dorzuciłem jeszcze DHT22 na spontonie. Dynks będzie w aucie. Już nawet zszedłem podłączyć, ale wtyczka od starej ładowarki zaiskrzyła i upaliła wewnętrzną sprężynę (gniazdo zapalniczkowe nigdy nie miało służyć do podłączania urządzeń, ale jest jak jest).

Dynks łączy się z domową siecią WiFi (pod blokiem sięga na cały parking) i raz na jakiś czas wysyła po MQTT do Raspberry Pi napięcie akumulatora [skoro już i tak coś śle, to w ramach zabawy wysyła jeszcze RSSI (moc sygnału WiFi), temperaturę i wilgotność (to z tego DHT22)]. Na RPi stoi sobie Node-RED, który zbiera dane i wyświetla je na Dashboardzie.

A wygląda to tak ;-)
https://imgur.com/a/LbZfcPn

Dobranoc :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
stuk
.
stuk
.
stuk
.
.
.
Łażą tu takie i spać nie dają.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A po co te pociągi tak jeżdżą w nocy?
I po co tupta nocą jeż?
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Nie wiem ale pracuje do 6 więc pomyślę nad tym :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Chyba czas spać. Wyłączam choinkę.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Ja jeszcze tylko 1.15h i do domu.... A noc w pracy była dziś pełna emocji oj była :evilsmile:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Położyłem się koło północy, zasnąłem o 6. Kwalifikuję się do wątku?
To nie będzie produktywny dzień...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marooned, dawno temu, gdy nocne audycje Trójki były ciekawe, był program o śnie. Zaproszono wtedy bodajże fizjologa snu, który na pytanie o minimalną ilość snu, odparł że potrzebujemy co najmniej trzech faz REM, czyli ok. 4,5 godziny. Od tego czasu staram się tego trzymać i jeszcze nie miałem zawału :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Qrde, a mnie już w trakcie drugiej fazy budzik nadaje :-(
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pora godna tego wątku, wpadłem tu rozprostować myśli.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Rozprostowywanie myśli na zakręconym forum? Próżny trud. :-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przecież tylko giełda została zakręcona.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Test pamięci: kto pamięta określenie alfiara?

Dobrego ranka :-D
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
tref napisał/a:
alfiara?

Ofiara Alfa? :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach