rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Jak Ricohowi uda się wypromować Pentaxa

Tak patrząc na natręctwo reklamowe i promocyjne ostatnimi czasy, to trzymam kciuki.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
rychu napisał/a:
Tak patrząc na natręctwo reklamowe i promocyjne ostatnimi czasy, to trzymam kciuki.

No tak, marketing Pentaxa był ostatnio jakiś taki... bezobjawowy :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marooned napisał/a:
tref napisał/a:
mały i lekki DFA* 8 - 560/f2.0
Jaka średnica filtra? Bo nie wiem, czy muszę zmieniać cały system.
myślałem, że wreszcie wdrożą system zmian średnicy filtrów poprzez mechanizm mini-ślimacznicy dopasowującej średnicę pierścienia.

Kiedyś to były czasy - wszystkie potrzebne mi SMC M miały fi49. Bajka!

rychu napisał/a:
tref, luzzz. Chyba dobrze, że mamy nad czym pokaprysić, a to dowód, że los firmy nie jest nam obojętny. Oby za parę lat rozmowa o Pentaksie nie wyglądała jak dwóch jazzmanów rozprawy o płytach.
rychu, nie mam nic przeciwko podgrzewaniu atmosfery oczekiwania. Zgadzam się - to dobra oznaka, że ludziom zależy. Tylko czasem śmieszne są sprzeczne względem siebie oczekiwania lub oczekiwania nie do spełnienia, stąd ironia 😎

Ciekaw jestem na ile przesunięcie terminu było związane z tym, że ludzie siedzą w domu zamiast zwiedzać świat i robić zdjęcia. Chodzi mi o to jaka jest kalkulacja zysków dla premiery sprzętu w momencie, gdy nie bardzo można go dotknąć, pokazać na żywo lub wykorzystać. Pomijam aspekt produkcji. Może po prostu ktoś uznał, że pokazanie wcześniej nowego sprzętu, o którym informacja obiegnie portale branżowe i zaraz umilknie jest nieopłacalna. Ludzie nie kupią od razu, bo po co skoro samoloty nie latają, świat zwolnił i oglądamy go na ekranach komputerów zamiast w plenerze.

To są moje domysły. Znając życie powodów na taki, a nie inny aparat z premierą w takim, a nie innym momencie jest mnóstwo. Niekoniecznie nam znanych lub zrozumiałych.

 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
prawdopodobnie jest to kwestia tego, że fabryka podzespołów w Japonii sie sfajczyła....i musieli robić gdzie indziej.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mrnobody1, z jakim prawdopodobieństwem szacujesz swoje określenie "prawdopodobnie"? Bardziej domysłu, plotki, czy pewnika?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Btw - skoro w najnowszym wywiadzie aparaty Pentaxa zostały porównane do gramofonów i winyli to nie ma co się łudzić że Ricoh wypuści w najbliższej przyszłości tani/masowy korpus...
Najwyraźniej przegapiłeś gramofony w Biedronce :-P
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
tref napisał/a:
mrnobody1, z jakim prawdopodobieństwem szacujesz swoje określenie "prawdopodobnie"? Bardziej domysłu, plotki, czy pewnika?

Trafiłem na taki news na internetach. NIe mam linka aby to potwierdzić. Było to w ichniejszych krzaczkach, przetłumaczone na angielski.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryszard, nie przegapiłem. Sam mam sporo winyli zakupionych w Biedronce. Ale jednak gramofony biedronkowe to był poziom najtańszych aparatów kompaktowych Yakumo.
To już Lidl miał kiedyś markowy gramofon, ale ja obstawiam że Pentax to jednak w dziedzinie doto będzie chciał być sprzętem Hi-Fi audiovoodoo niestety... (Zresztą już jakieś 7 lat temu doszedłem do wniosku że mnie na ten system po prostu nie stać ;-) )
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wiadomo, gdzieś tam wysoko, na pułapie niedostępnym bez aparatów tlenowych, śmiga sobie Leica... Wątpię, że Pentax powtórzy ten scenariusz i wskoczy na taki poziom. Wątpię również, że można być "trochę premium" - albo się jest, albo nie. Raczej obstawiam, że każdy producent (poza tym z czewoną kropką) potrzebuje swojego amatorskiego K-70, który pozwala dobrze zarabiać przez niskie koszty produkcji, dobrze skrojoną cenę oraz jako-taki wolumen sprzedaży.
opiszon napisał/a:
jakieś 7 lat temu doszedłem do wniosku że mnie na ten system po prostu nie stać
Jeśli dojdę do takiej refleksji, to przestanę robić zdjęcia. Ciągle świetna jakość moich używanych Pentaksów przekonuje mnie, że jestem we właściwym miejscu.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Paffcio napisał/a:
No tak, marketing Pentaxa był ostatnio jakiś taki... bezobjawowy :mrgreen:
Nie przesadzaj. Serial Ricoha o pracy nad K-3III ma już 8 odcinków, a to dopiero pierwszy sezon :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
dobrze zarabiać
Przesadziłem z tym przymiotnikiem. Niech będzie, że regularnie albo chociaż przewidywalnie ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
cube007 napisał/a:
Paffcio napisał/a:
No tak, marketing Pentaxa był ostatnio jakiś taki... bezobjawowy :mrgreen:
Nie przesadzaj. Serial Ricoha o pracy nad K-3III ma już 8 odcinków, a to dopiero pierwszy sezon :-P


W sezonie drugim CEO Ricoha będzie udowadniał, że nie mogli zejść z ceną poniżej 2500 dolców. Będzie nawiązanie do Narodowego Dziedzictwa Ricoha, Pentaxa i Japonii. Będą gejsze i poleje się sake. W sezonie trzecim Pentax zrobi sepuku :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
każdy producent (poza tym z czewoną kropką) potrzebuje swojego amatorskiego K-70

I ja się tutaj zgadzam 100% Tylko, że ja stary dziad jestem. Do kogo ma trafić taka oferta? Minęły już czasy, kiedy co drugi nastolatek biegał z lustrzanką. Młodzi ciągną do nowości, a co to oznacza wiadomo. Mimo, że firma podgoniła troszkę ze szklarnią, to zauawżyć należy, że te najbardziej pożądane zakresy ogniskowych są w cenach gwiazdek. Zaś wchodzenie w system z budżetem (body+1obiektyw) 15 kPLN to już kosmos. Śledzę od dłuższego czasu podaż na znanym portalu aukcyjnym. Świetny sprzęt w śmiesznych cenach (body) leży i leży. Jesteśmy świadkami dużych zmian technologicznych i mentalnych.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Michu napisał/a:
TM_Mich napisał/a:
W nowych garnkach lepszego dania nie przyrządzisz.
Dyskusyjne. Jeżeli nowe garnki oferują możliwość gotowania na parze, to nie dość, że potrawy będą smaczniejsze, to jeszcze zdrowsze.
Nie ma co ukrywać - ten wątek sprzętowy jest o nowym korpusie i występowanie w nim syndromu GAS było do przewidzenia i zaakceptowania.

Pentax ma takie garnki - PENTAX 645 , ma też i mikrofalówkę do szybkiego podgrzewania, a nazywa się Ricoh GR ...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Pentaxy, Pentaxy rozdaję!
za 2 tysiące Euro każdy sztukę dostaje!

https://www.topshot.fi/pr...elmakamerarunko
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Paffcio napisał/a:
za 2 tysiące Euro każdy sztukę dostaje!

Droższy od K-1 II. To rzeczywiście będzie nowa Leica. Dentyści już sobie ostrzą wiertła.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tomek_j, wszystko już było.
 
smoka  Dołączył: 04 Sie 2020
Paffcio napisał/a:
Pentaxy, Pentaxy rozdaję!
za 2 tysiące Euro każdy sztukę dostaje!

https://www.topshot.fi/pr...elmakamerarunko


Krótko. Pogięło ich z taką ceną. W USD to jest około 2400 , w PLN może "optymistycznie" zatrzyma się na 8999 PLN aczkolwiek NBP ostatnio robi wszystko, żeby złotego zeszmacić. Poprzednik kosztował ok 4200 PLN . Czy następca jest 2 razy lepszy?
Nowy Rok miał być lepszy eh.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Aż chce się rzec "panie, panowie, ostatni gasi światło".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach