mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
plwk napisał/a:
NEC EA275Wmi
tak mi też wpadł w oko.. 8-)

Ijon napisał/a:
Mam od półtora roku, bardzo dobrze go oceniam.
kalibrowany? wyraźna różnica po kalibracji? ;-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
mcgyver napisał/a:
kalibrowany? wyraźna różnica po kalibracji?
Nie kalibrowałem. Mam w planach "na przyszłość".
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musisz brata przymusić do prac na rzecz rodziny.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
plwk napisał/a:
Musisz brata przymusić do prac na rzecz rodziny.
Raczej do tego, żeby któregoś razu odzyskał kalibrator od Nemo :-)
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Może ktoś polecić monitor obecnie dostępny na rynku w granicach 2,5 tyś zł ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
NEC EA275Wmi
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
plwk napisał/a:
NEC EA275Wmi

Nie mogę go nigdzie znaleźć. Myślałem jeszcze o Acer ProDesigner PE270K.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Atimis, np. EIZO CS2410 lub NEC EA245WMi-2 w wersji Color Tuned lub Color.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Misztu napisał/a:
Atimis, np. EIZO CS2410

To coś jest okrutnie wykastrowane. Eizo poszło w tym przypadku mocno po bandzie. W tej cenie szukałbym Nec'a.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Pojawilo sie cos takiego https://allegro.pl/oferta/monitor-nec-ea275wmi-27-ips-2560x1440-dp-hdmi-10095895840 - jest sens isc w uzywany? O co ewentualnie dopytac?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Enzo, szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w szczegóły :roll: Założyłem, że seria CS, to ciągle wyższa półka w obrazowaniu.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Odkopuję temat - czy moze ktos polecic ekran od min 25 cali i QHD w cenie do 2/2.5tys, ktory jest jeszcze dostępny na rynku?
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Atimis, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem NEC EA271U i bardzo sobie chwalę. Jak na razie jeszcze nie kalibrowałem go, ale zapowiada się bardzo dobrze. Możesz go obecnie dostać w promocji za 3300zł, co w przypadku wzięcia na firmę da ponad 2600zł netto. Troszkę naciągniesz budżet i masz 27" UHD z dużym potencjałem kalibracyjnym.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Odświeżę

Korzysta ktoś z was z monitora z nw cech, najlepiej wszystkich razem ale jedna z nich już dużo daje.
1. 21:9
2. Zakrzywionego
3. Na matrycy va

Pytam bo planuje wymienić starego klocka. Obecnie mam t200hd od Samsunga od chyba 2008r 20" 16:10. Nie planuje kalibracji.

Nie jestem onanistą graficznym ale lubię żeby czarny był czarny więc w smartfonie mam ekran POLED. Wybrałem iiyame 34" 3466. Bo trochę gram i film też się obejrzy. Ale do zabawy w video i amatorsko przy fotografii. Ale względem starego na TN i tak będzie skok.


Największe obawy mam przy wyborze Ips vs Va i czy zakrzywiony się nada. Przy 34 " nie będzie to aż tak widoczne chyba
 
jasiocha  Dołączył: 17 Paź 2021
Sprawdź serję Asus ProArt.
 
GrzegorzD  Dołączył: 01 Mar 2021
Witam,

Podepnę się odświeżając jednocześnie:

Chciałbym kupić monitor do amatorskiej obróbki zdjęć. Jednocześnie ten monitor byłby oczywiście do zadań ogólnych zastępując ten, który mam obecnie.
Przekątna monitora to max. 24cale (większego mi nie trzeba), Budżet do 2000PLN.

Chciałem zapolować na polecany tutaj Nec MultiSync EA244WMi, ale on nie jest już dostępny.

Czy ktoś wie, który model NECa jest funkcjonalnym następcą Nec MultiSync EA244WMi? A może jakieś inne propozycje? Chodzi mi o zakup monitora nowego dostępnego w polskiej dystrybucji.
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Celował bym w EIZO CS2410:
https://www.ceneo.pl/87319844

Wiem że po za budżetem ale warto

Nie daj się nabrać np na BENQ SW240 - ja się nabrałem na fabryczną kalibrację która okazała się w zbyt ciepłych odcieniach (i tak wymagał kalibracji) odesłałem dołożyłem 1000 zł i zamówiłem EIZO CS2420 i kolosalna różnica pomimo tych samych cali , rozdzielczości i pokryciu barw na plus dla EIZO.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Następca, mieszczący się w zakładanej cenie, to NEC MultiSync EA245WMi-2.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
josio napisał/a:
EIZO CS2410
niestety jest okrojoną wersją poprzednika ( EIZO CS2420) więc niekoniecznie wart swojej ceny. plwk, dobrze radzi.
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Enzo napisał/a:
niestety jest okrojoną wersją poprzednika ( EIZO CS2420) więc niekoniecznie wart swojej ceny. plwk, dobrze radzi.


W sumie to okrojenie to tylko brak wsparcia AdobeRGB - do amatorskich zastosowań sRGB wystarczy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach