jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jest tu kto? Kupiłem sobie 2 filmy w szpuli. I zapomniałem jak ja to ładowałem. A używam odłożonych na tę okazję kasetek po zużytych filmach. Czy mogło być tak, że ja to wszystko kleiłem i nawijałem w warunkach ciemności licząc kliki? Na wszystkich filmikach z sieci są te kasetki wielokrotnego użytku, ale nigdy po nie nie sięgnąłem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie masz ładowarki?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mam, mam, tę z nosem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To na czym polega problem?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ja w ciemności przyklejałem kawałkiem zwykłej bezbarwnej taśmy do resztki wystającej kliszy, później rozciągałem film na szerokość ramion, ale nie tak na maksa, ciach i zwijałem. Wychodziło 35-38 klatek zwykle o-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Czy ktoś używa ładowarki LegacyPro LLoyds? Opłaca się jeszcze ładować samemu filmy ze szpuli?
Widzę, że są w sprzedaży jeszcze AP Bobinquick, ale cena odlot.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja użuwam LegacyPro LLoyds. Co do opłacalności, to można czasem wyhaczyć szpule i kilka złotych tańsze na rolce od zapudełkowanych. Choć mi wychodzi 1-2 klatki mniej niż konfekcjonowanego (chyba że nawinę za dużo).

Na rynku trafia się też sporo tanich szpul do eksperymentów, w tym wynalazki przeterminowane.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam, czasem używam, nawijarkę ROWI.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
A czy podczas takiego nawijania nie rysuje się filmu?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie zdarzyło mi się. Szparki są odpowiednie :-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
IMHO jeśli chcesz fotografować na aktualnych, pewnych filmach to w Polsce się to nie opłaca. W długich odcinkach nie da się kupić najciekawszych filmów, a ceny tych co są nie są zauważalnie niższe od krótkich.
Miałem tęładowarkę, przeleżała ze 2 lata na półce i sprzedałem jeszcze wypełniając umowę i tłumacząc się dlaczego tak drogo, bo jakiś as potrzebował do nauki dzieciaków :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach