rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
seele, jeszcze niedawno używałem Flickr, trzeba sprawdzić czy działa.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dzięki, jest coś takiego. Muszę to "rozkminić".
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Flick działa, może nie jest taki trendi i jazzy jak instagram, ale ludzie wciąż korzystają. Do hostingu zdjęć jak ulał.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Przed chwilą ustrzeliłem:
Olympus E-M1 mkII + 40-150/2.8 + TC1.4x. Robione w hi-res i cropowane. Sporo wyostrzałem w DxO.

MooN by bbartlomiej, on Flickr
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
takie nocne wycieczki na Babie Doły
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, jest super. Bardzo mi się podoba.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Dzięki :-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Fajne spojrzenie na to znane miejsce. Do zawrotu głowy :-)
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Rivelv, coś więcej o parametrach a tak to podoba się
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Rivelv, mocne! :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
60 klatek po 30 sek
F5.0 iso1600
K70 + 15mm limited
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Fragment Drogi Mlecznej z mgławicami Laguna (M8) i Trójlistna Kończyna (M20)
Pentax K3 / Pentax M135mm 3,5@5,6, ISO 800
stack 125 klatek x 30 sek
10.07.2021
Mgławica Laguna i Trójlistna Koniczyna by Roman Szuster, on Flickr
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Super mgławice. Ode mnie też Droga Mleczna - sierpniowa panorama zdjęć z zestawu Pentax K-r, M 35/2 przymknięty do f 2,8, Astrotracer. ISO 1000 (klatki po 90 sekund, plus ziemia 30 sekund na wyższym ISO).

 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Piotrek K
Świetnie wyszło. Bardzo ładne gwiazdki na niemal pełnej dziurze.
Od dłuższego czasu zbieram się do podobnego ujęcia Drogi Mlecznej, tak na szeroko właśnie, ale zebrać się nie mogę :/
Pozdrawiam
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Dzięki! Próbowałem prawie to samo ujęcie z SMC Pentax - M 28/2.8 na "pełnej dziurze", czyli tej samej przysłonie i wyszło gorzej technicznie, choć oczywiście zmieściło się więcej DM . Cieszę się, bo jakiś czas temu sobie wymyśliłem, że 35-ka będzie dla mnie idealna do takich kadrów i, że M 35/2 będzie jakościowo krokiem do przodu w stosunku do M 28/2.8 - ewidentnie jest.
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
90 sekund na Drogę Mleczną to czas jednej klatki, a z ilu klatek stackowałeś ?
Planowałem z Limiteda 15mm, ale on jasny nie jest. Widząc Twoje poczynania, nie wiem czy nie użyć Sigmy 35mm
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
gawain74 napisał/a:
90 sekund na Drogę Mleczną to czas jednej klatki, a z ilu klatek stackowałeś ?
Planowałem z Limiteda 15mm, ale on jasny nie jest. Widząc Twoje poczynania, nie wiem czy nie użyć Sigmy 35mm


Właśnie nie stackowałem - skleiłem tylko panoramę z poziomych kadrów. Uznałem, że na początek zrobię trochę zdjęć bez stackowania, na czasach 90 - 110 sekund, na ISO 1000/1250. ISO wysokie, ale złożenie w panoramę umożliwiło nieco agresywniejsze podejście do odszumiania. Jak na razie obrobiłem pojedyncze kadry, z lenistwa głównie... Na pewno pomogło dobre niebo - w dolinie jest "Bortle 3", żadnych żródeł światła w promieniu kilku km (oprócz samochodu, który zaznaczył obecność na dole).
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Czyli pojedyncze klatki złożone w całość. Tym bardziej efekt niesamowity ! Fakt dobre niebo, ale o takie nie łatwo.
Wyobraź sobie co by się działo gdybyś zrobił z tego stacka choćby z dziesięciu klatek na panel :)

Fajna sprawa ten astrotracker Pentaxa, bardzo wygodne, mobilne. Mimo, że mam montaż EQ5, to bardzo chciałbym mieć ten moduł.
Wtzrymuję się jednak, bo może w przyszłym roku kupię K1 z wbudowanym astrotrackerem
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


To na rozruszanie wątku jeszcze jedna panoramka ode mnie - tym razem Pentax Kr z Astrotracerem, i SMC Pentax-M 28/2.8 na pełnej dziurze (4 pojedyncze ekspozycje po 60 sek., nawet bez dodatkowych klatek), Symulacja filmu Agfa APX 25.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Piotrek K napisał/a:
Kr z Astrotracerem
w sensie O-GPS1?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach