Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
[obiektyw] DA60-250
Mam problem. Obiektyw nie ostrzy ( silnik nie działa) z K1. 24-70 działa. Natomiast z K5 60-250 ostrzy. Ktoś wie o co chodzi?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czyściłeś styki w obiektywie? Mój egzemplarz na K-1 muszę kilka razy odpinać i zapinać i ze dwa razy wyostrzyć ręcznie aby "zaskoczył". Na K-5IIs Eli i na innych egzemplarzach K-1 działa bez żadnych kombinacji.
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Jakby były brudne to na K5 też by nie chodził. Mam spirt to przemyję.
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Po spircie nie działało. Po ręcznym wyostrzeniu i powrocie na AF działa. Ki diabeł?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam pojęcia. Jak napisałem, na innych egzemplarzach K-1 nie zauważałem tego problemu. Specjalnie dawałem innym do sprawdzenia. Gdy już zaskoczy, dopóki nie wyłączę aparatu, działa.
Myślałem, że tylko mnie dopadł ten problem. Nie mam pojęcia czy to problem softu w obiektywie czy w aparacie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zresetowałem wszystkie ustawienia, wgrałem ponownie ostatni soft i wygląda, że działa. Po włączeniu trzeba wyostrzyć na jakimś kontrastowym motywie i potem już działa na wszystkim.
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Soft do puszki? Bo do obiektywu chyba nie ma?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, do puszki. W obiektywie też jest, ale czy taki sam we wszystkich i jak się do niego dobrać?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
U mnie było tak, na K-1 po jakimś czasie użytkowania i pozostawieniu obiektywu ba ok 2 tygodnie i ponownym podpięciu do K-1 AF brzęczał i nie mogłem ustawić ostrości. Podpiąłem do K-5IIs i wszystko chodziło dobrze. Użytkowałem tak przez następne 2-3 tygodnie, następnie ponownie podpiąłem do K-1 i obiektyw działał prawidłowo. To trochę taki angielski humor, jak jest mróz to wycieraczki i kierunkowskazy działają z opóźnieniem w moim LR Discovery :-D
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Kiedyś kupiłem sobie ten obiektyw. Po otrzymaniu był problem: brak autofocusa. Rutynowo przemyte styki szkła i korpusów K-3 i K-1 II. Na żadnym nie zadziałał. Inne szkła bez problemu. Zadziałał prawidłowo na starym analogu ale z wiertarki. Z tego co doczytałem ludzie blokują SDM i pozostawiają napęd śrubokrętem, niestety jakieś dwa lata temu nie była znana taka opcja dla tego szkła. Wysłałem właścicielowi filmy z brakiem reakcji. Obiektyw wrócił do właściciela, najlepsze to to że właściciel odesłał mi film na którym widać że u niego na korpusie działa. Rozumiem obce szkło ale korpus i firmowe szkło i takie kaprysy? Ten korpus to OK a inny be. Szkoda bo szkło mi się bardzo podobało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach