bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 637
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc637.dng (16,1 MB) – MD5: A64B5A8F0172B3513EDD76CF5507BAE0

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 07.03.2021 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc637_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc637_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc637_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc637_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc637.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc637.zip

1. Andre53


2. Blesso


3. germario


4. jakaranda


5. kwrom


6. mr.ra66it


7. powalos


8. rafi
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pierwszym miejscu powalos i zaraz za nim rafi.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Dla mnie najlepiej spisali się również powalos i rafi :mrgreen:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Dla mnie to kolejna edycja, w której nie potrafię ocenić nadesłanych propozycji... Mało tego - wszystkie są dla mnie OK ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Dla mnie też powalos i rafi. A ja znów wysłałam gorszą wersję.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jakaranda napisał/a:
Dla mnie też powalos i rafi. A ja znów wysłałam gorszą wersję.

Jak Wy to robicie? Co oceniacie? Na co zwracacie uwagę? Ja, jak i poprzednio się zdarzało, również i w tej edycji jestem "zdezorientowany"... Zarówno względem własnej obróbki (powiedzmy, że była... zachowawcza), jak i oceny innych wersji...

@Jakaranda - ja wysłałem wersję... nie wiem czy "gorszą". Miałem nieco inną, ale póki co tylko na moim dysku jest dostępna ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rafi - postaram się odpowiedzieć.
Typowanie "zwycięzców" edycji jest, oczywiście, subiektywne. Pewnie każdy kieruje się innymi kryteriami. Mając do porównania kilka wersji tego samego obrazka, jedne są dla mnie przyjemniejsze w odbiorze, inne mniej. I pewnie u każdego będzie to zależało od ustawień monitora.
W tej konkretnej edycji
- Andre53 - daje po oczach, za bardzo kolorowe
- Blesso - za szare
- germario - niebo zbyt intensywne
- moje - tylko powierzchnia wody mi się podoba. Deski zbyt jasne, nie widać szczegółów. Inni wydobyli więcej. Wersja, która została w komputerze miała więcej szczegółów ale wydawała mi się zbyt żółta.
- kwrom - za ciemne ale deski z dużą ilością szczegółów i żaden kolor nie wybija się ponad pozostałe.
- mr. ra66it - dziób żaglowca zbyt ciemny, powierzchnia wody zbyt szara, chociaż ładnie na niej odbija słońce. W porównaniu z poprzednikiem widać mniej szczegółów na deskach.
- powalos i Rafi - wszystko jest najbardziej wyważone w porównaniu z innymi pracami, chociaż dziób żaglowca jest lepszy u powalosa.
I to są moje wrażenia, wynikające być może z ustawień mojego monitora
Gdybym oglądała tylko na monitorze z laptopa, niektóre zdania były by inne ale wiem, że ten monitor przekłamuje kolory.

Poniżej wersja, którą odrzuciłam. Jeżeli tak nie można, to moderator może ją usunąć. Teraz wydaje mi się lepsza ale i tak nie dorównuje dwóm, które wytypowałam jako liderów.

-
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Się Koleżanka rozpisaaała.
Stare czasy mi się przypominają i deliberacje czterostronicowe o wyższości świateł nad cieniami.

Krótko - zaczynając od minusów , to: pocztówkowe niebo - nie- ; zieleń na falochronie i lodzie - nie - ; niezłote złoto - nie ; ciepło powyzej 5700K - tak ; oszczędna ekspozycja - tak -> czyli Kolega Kwrom ze swoją pracą mym faworytem jest.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Blesso - moje śliczne morze się nie podoba?! :shock: :lol:

Rafi - i masz odpowiedź; każdemu się coś innego podoba.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jakaranda napisał/a:
Rafi - postaram się odpowiedzieć (...).

Dziękuję :-)
Różnice w wersjach ja też "jakieś" widzę, ale nijak nie potrafię stwierdzić, co mi bardziej odpowiada... Brak też u mnie wyboru "negatywnego" - ewentualne "minusy" mi przy tym zdjęciu jakoś nie wadzą w odbiorze... Nie potrafię znaleźć istotnego dla mnie kryterium oceny...
A tu się okazało, że aż trzy osoby wskazały tę samą parę! zdjęć (fakt - dość podobnych), a ja w ogóle nie potrafiłem "wybrać"...

Jakaranda napisał/a:
Blesso - moje śliczne morze się nie podoba?!

A mnie się podoba :-) Zwłaszcza na pierwszej wersji :-)

To w "bonusie" też ta moja "inna" wersja (tylko http).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach