bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Mnie cieszy 16. miejsce ściereczki do optyki. Wyprzedziła lampy błyskowe i statywy. Brawo!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bakulik, :-B
 
andrzejekp  Dołączył: 17 Kwi 2011
Pytanie do osób mających GRiii.Czy korpus posiada dwa "uszka" na górze do paska, który można sobie zawiesić na szyi i mamy aparat dyndający na brzuchu, gotowy w razie czego do szybkiego zdjęcia czy tylko jedno "uszko" do paska na nadgarstek?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Na zdjęciach widać, że ma nawet trzy: na górze po lewej i prawej oraz na dole uchwytu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak mówi bakulik,
 
andrzejekp  Dołączył: 17 Kwi 2011
Na zdjęciach widać trzy uchwyty, natomiast bardziej mnie interesuje czy tak jest w istocie czyli jeśli są "jacyś" realni użytkownicy i czy mogą to "własnoręcznie" potwierdzić?
Dzwoniłem z takim pytaniem do sklepu sprzedającego ricoha i sprzedawca powiedział mi, że jest tylko uszko na pasek nadgarstkowy i "wykluczył" istnienie dwoch uszek, na ktore można zawiesić pasek na szyję.Powiedział, że zdjęcia nie obrazują rzeczywistości.Nie mam aparatu, więc dlatego sie pytam i nie chodzi mi o "przypuszczenie" osoby postronnej, co widnieje na zdjęciach, tylko o opinię własciciela. i użytkowniak..Jeśli natomiast takie uchwyty są, to czy są na tyle "duże" by dało sie tam umieścić jakiś pasek na szyję, inny niż cienka smycz nadgarstkowa?Pozdrawiam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
GRII ma, więc jeśli GRIII nie ma, to jest śmiechowo.

andrzejekp napisał/a:
by dało sie tam umieścić jakiś pasek na szyję
W GRII jest dość cienkie, więc pasek musi wisieć na w miarę cienkim sznureczku. Więc przejściówka jest tu konieczna, taka pętelka.

Wpiszesz w googlu ricoh gr iii neck strap i zobaczysz jak to wyglądać powinno.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
andrzejekp napisał/a:
opinię własciciela

To nie jest kwestia opinii, tylko stwierdzenia faktu. Poza tym w kolejnym poście właściciel potwierdził moje spostrzeżenia. A na zdjęciach widać nie tylko same oczka, co i przymocowane do nich paski, co zasugerował również jorge.martinez. Np. tu https://www.dpreview.com/forums/thread/4021748 tu https://ledesmaphotography.com/2013/10/13/ricoh-gr-and-dsptch-wrist-and-sling-strap-review/ i tu https://quanttype.net/posts/2020-04-19-ricoh-gr-iii-one-year-later.html I nie, nie są to metalowe oczka jak przy starych analogach, tylko wąskie dziurki na sznurek.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, kolega wystraszył się deep fake ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
BTW chodzą ploteczki o GR IV i że patrząc po zgłoszeniach patentnowych może mieć to szkło 23mm (czyli odpowiednik 35mm) lub 26mm (czyli odpowiednik 40-stki). Gdyby była ta druga opcja, to brałbym. GRII w jednej kieszeni, w drugiej GRIV i człowiekowi luszczanka z zoomem nie jest potrzebna :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
GRIII ma 3 "oczka"
dwa z jednej strony jedno z drugiej
w sumie na cienki sznureczek - ale biorąc pod uwage sam ciężar aparatu raczej nie przeszkadza mu wybór czy to pasek nadgarstkowy czy na szyje
na obrazkach akurat z Gripem dodatkowym

 
andrzejekp  Dołączył: 17 Kwi 2011
Dziękuję za "faktyczne" potwierdzenie włascicelom{wi}.Gdyby pojawił sie jeszcze inny wariant np. 35 lub 40mm obiektywu to takie dwa {28mm plus 40mm} aparaty byłyby fajnym dopełnieniem.Pozdrawiam.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
andrzejekp napisał/a:
Dziękuję za "faktyczne" potwierdzenie włascicelom{wi}.Gdyby pojawił sie jeszcze inny wariant np. 35 lub 40mm obiektywu to takie dwa {28mm plus 40mm} aparaty byłyby fajnym dopełnieniem.Pozdrawiam.


Możesz przypisać pod przycisk FN funkcję cropa i będziesz miał 25,35,50mm. Ja tak zrobiłem i dopiero teraz GR ma potencjał
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Oj coś mnie swędzi. Od paru dni rozważam GR II lub raczej GR III...
Czy jest tu ktoś, kto ma oba? Czy nowa matryca i stabilizacja (która może pomóc walczyć z kurzem na matrycy) wystarcza żeby dopłacić 1200zł?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Znam takich dwóch, albo nawet trzech, co kupili od razu GR III i ani razu nie wydali choćby westchnienia wskazującego na wątpliwości :-D
Po prostu idą w miasto i nie biorą jeńców 8-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, też się skłaniałem w tę stronę :mrgreen: . A tych dwóch lub nawet trzech jest w tym wątku? Co sami powiedzą na zadany temat?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej ja kupiłem natychmiast i jestem bardzo zadowolony ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ja może nie natychmiast. Ale jestem bardzo zadowolony :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Sprzęt jest, baterie się ładują (pierwszy zonk, że nie ma normalnej ładowarki tylko USB-C... polecacie jakieś zamienniki?). Będę testował na dniach. Drugi zonk, że po kilku minutach ekran się zamroził, dioda mrygała na zielono i pomogło dopiero wyjęcie baterii - widziałem to ileś razy na YT, też Was spotkało? Firmware najnowszy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
polecacie jakieś zamienniki?
Poszukaj na alledrogo jakąs uniwersalną oraz dokup 1-2 akumulatory i lekkiego powerbanka; na pewno Ci się przydadzą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach