andrzejekp  Dołączył: 17 Kwi 2011
foto napisał/a:
andrzejekp napisał/a:
Dziękuję za "faktyczne" potwierdzenie włascicelom{wi}.Gdyby pojawił sie jeszcze inny wariant np. 35 lub 40mm obiektywu to takie dwa {28mm plus 40mm} aparaty byłyby fajnym dopełnieniem.Pozdrawiam.


Możesz przypisać pod przycisk FN funkcję cropa i będziesz miał 25,35,50mm. Ja tak zrobiłem i dopiero teraz GR ma potencjał

Ale ten crop da mi mniejszą rozdzielczość, pewnie jakieś 16 lub 8 MpX (35mm/28mm} i będzie widoczny w JPEGu, ale czy robiąc w funkcji cropa RAVy nadal będą pełne 28mm/24 MPX? Czy jeśli będę używał funcji crop w konstelacji RAV plus JPEG, to co sie zapisze w rAVie?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
Poszukaj na alledrogo jakąs uniwersalną oraz dokup 1-2 akumulatory i lekkiego powerbanka; na pewno Ci się przydadzą.
Tak zrobię, ale na allegro jest dostepny właściwie jeden model zamiennika jakiejś firmy no-name. Póki co mam jeden dodatkowy akumulator Ricoha, dodawany był w sklepie razem z pokrowcem. Na początek może będzie OK.

Hmm, jest mały. Dawno nie miałem i nie używałem kompaktów. W zamiarze ma zastąpić telefon, do którego mam fotograficzną awersję.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej, ja mam taką co jest na alle za 27 ziko. Ładowarka, to ładowarka, nie ma co się tutaj nad czym rozckliwiać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ładowarka, to ładowarka, nie ma co się tutaj nad czym rozckliwiać.

Owszem i dlatego tanie ładowarki niszczą laptopy. :evilsmile:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dokładnie. Zwykle jest ok z każdą, ale czasem jednak nie jest ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bbartlomiej, ja mam jakas noname ladowarke ktorej w sumie nie uzywam a baterie laduje w aparacie.
Sam aparat zawiesil mi sie kilka razy ale jakos sie tym nie przejalem :-)
A co do cropa to jpg wywala jak na cropie natomiast RAW jest zapisywany pelen z calej matrycy, jednak zalezy jakim programem czytasz tego RAWa.
Okazalo sie to przy ktorejs edycji RawChallenge
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mi dziś zawiesił się 3x w różnych sytuacjach. Net mówi, że to częste, więc bardzo słabo. Drugi mankament, to że robi się zauważalnie ciepły po chwili używania.
Natomiast matryca i obiektyw są ekstra...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
Mi dziś zawiesił się 3x w różnych sytuacjach.
Ojoj, to słabizna. GRII to mi się bardzo dawno nie zawiesił. Co Ty mu robisz?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, pierwszy raz był po włożeniu baterii, ustawieniu godziny, daty i jakichś drobnostek w menu. Powrót do ekranu robienia zdjęcia i próba wyłączenia. Drugi raz po zapełnieniu karty i jak dioda zapisu przestała mrugać, próbowałem go wyłączyć. Trzeci raz nie pamiętam co robiłem, ale nic w sumie - mam go kilka godzin i czasem pstryknę zdjęcie, czasem pobuszuję po menu. Niewiele...
Widziałem to na YT w kilku recenzjach i lajwach, ale pomyślałem, że kilkuletni aparat ma takie coś już poprawione w firmware. No zobaczymy co dalej.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bbartlomiej
Co z tego, że
Cytat
Natomiast matryca i obiektyw są ekstra...

Jeżeli
Cytat
Mi dziś zawiesił się 3x w różnych sytuacjach

Przyjdzie zrobić fotę życia i co? Restart?
Cytat
No zobaczymy co dalej.

Jak to co - reklamacja.

Wybaczcie, wiem, że to cudowne i już kultowe urządzenie, lecz czy nie powinno działać zgodnie z oczekiwaniami, a nie jak i kiedy chce?
X30, za połowę ceny GR, w ciągu kilku lat nie zrobił mi żadnego psikusa. A tu nowy, pachnący, niedziałający i zastanawiacie się że jakoś będzie? Dziwne dla mnie podejście do widocznie wadliwego sprzętu.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu napisał/a:
Dziwne dla mnie podejście do widocznie wadliwego sprzętu.
Nie mam jeszcze żadnego podejścia. W święta będę miał więcej czasu na sprawdzenie aparatu i jeśli to się powtórzy wróci do sklepu. Również byłem zaskoczony. Nie w tak drogim sprzęcie z 2018 roku.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bbartlomiej, to życzę Ci, by te tak radosne święta, wpłynęły pozytywnie również na funkcjonowanie aparaciku, byś mógł się nim długo cieszyć.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Spróbuj potestować z inną kartą pamięci. Mój GRII też się wieszał na początku. Coś mu pomogło, może zmiana karty, bo już mi nie sprawia problemów a robię mu zasem kuku, np. wyłączam go zaraz po zrobieniu zdjęcia, gdy jeszcze miga że zapisuje. No i on z reguły jest szybszy :-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rychu napisał/a:
bbartlomiej, to życzę Ci, by te tak radosne święta, wpłynęły pozytywnie również na funkcjonowanie aparaciku


Trzeba posmarować chrzanem - zdjęcia będą ostrzejsze. :mrgreen:

(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kuba Nowak, wasabi jak już sprowadzamy święta do żarcia 😉
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
wasabi

Robią dobre zamienniki akumulatorów do Ricoha i Sigmy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jorge.martinez napisał/a:
Spróbuj potestować z inną kartą pamięci. Mój GRII też się wieszał na początku. Coś mu pomogło, może zmiana karty, bo już mi nie sprawia problemów a robię mu zasem kuku, np. wyłączam go zaraz po zrobieniu zdjęcia, gdy jeszcze miga że zapisuje. No i on z reguły jest szybszy :-)


w sumie nie myslalem o karcie
ale od jakiegoś czasu nie wieszał się faktycznie a teraz ma jakąś większą i szybszą kartę więc może to faktycznie jest ten problem

najlepsze w nim jest to ze może robić zdjęcia nawet bez karty (chyba coś koło 30) ale jednak :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Rivelv napisał/a:
najlepsze w nim jest to ze może robić zdjęcia nawet bez karty (chyba coś koło 30) ale jednak
Ja się zdziwiłem kiedyś że mam w pamięci zdjęcie z 2019 :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Podobny trop był w innych dyskusjach - problemy z zapisem.
Karta rzeczywiście jest wiekowa, ale U1/C10 16GB, Sandisk, więc nie powiedziałbym, że jest zła. Spróbuję jednak z nowszą.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
andrzejekp napisał/a:
foto napisał/a:
andrzejekp napisał/a:
Dziękuję za "faktyczne" potwierdzenie włascicelom{wi}.Gdyby pojawił sie jeszcze inny wariant np. 35 lub 40mm obiektywu to takie dwa {28mm plus 40mm} aparaty byłyby fajnym dopełnieniem.Pozdrawiam.


Możesz przypisać pod przycisk FN funkcję cropa i będziesz miał 25,35,50mm. Ja tak zrobiłem i dopiero teraz GR ma potencjał

Ale ten crop da mi mniejszą rozdzielczość, pewnie jakieś 16 lub 8 MpX (35mm/28mm} i będzie widoczny w JPEGu, ale czy robiąc w funkcji cropa RAVy nadal będą pełne 28mm/24 MPX? Czy jeśli będę używał funcji crop w konstelacji RAV plus JPEG, to co sie zapisze w rAVie?


Rawy zapisuje cropowe, 35mm - 15-16MB , 50mm - 7-9MB

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach