JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Czytałem gdzieś wykład na temat zależności wielkości rakiet paliwowych do promów kosmicznych od wielkości końskiego tyłka ;-) - muszę poszukać.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
Swoja drogą, ciekawe, czy jest ktoś, kto tego nie wie
A na KIJ im to wiedziec?

JackDeJack napisał/a:
Czytałem gdzieś wykład na temat zależności wielkości rakiet paliwowych do promów kosmicznych od wielkości końskiego tyłka ;-) - muszę poszukać.
Na forum czytales ;-)

dz.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Korba napisał/a:
Żorżyk słusznie prawi. Przez całe lata normalny film miał 18 DIN czułości. 21 to już było całkiem sporo. A jak ktoś chciał mieć naprawdę bardzo małe ziarno, to mógł zaszaleć na ORWO NP15.
15 DIN! - czyli całe ISO 25.


To były piękne dni, nie zna już dziś kalendarz takich dat... :-) :-)

A w ogóle fajny wątek, można powspominać... Całkiem jak u Szewczyka w piątek o 19 :-D

[ Dodano: 2008-03-08, 20:17 ]
zorzyk napisał/a:
Foton też miał wersję "ładunek dzienny na szpuli" bez kasetkii.

Ale były też puszki z filmem z metra. I Orwo i Foton. To było fajne, bo do kasetki można było napchać tak z półtora filmu. Potem tylko były problemy z upchaniem tego do krokusa.

Tylko do "dzisiejszej" kasetki niech ktoś nie próbuje tej sztuki :mrgreen: , bo będzie notka na joemonster podobna do tej o dziesięciu rozpakowanych dyskietkach w stacji :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Soviniec napisał/a:
Tylko do "dzisiejszej" kasetki niech ktoś nie próbuje tej sztuki :mrgreen: , bo będzie notka na joemonster podobna do tej o dziesięciu rozpakowanych dyskietkach w stacji


Czemu? Spokojnie 45 klatek wchodzi, polypana to tak z 55... tylko trzeba potem ciac do wywolania ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:

Czemu? Spokojnie 45 klatek wchodzi, polypana to tak z 55... tylko trzeba potem ciac do wywolania ;-)


mi się udało prawie 70 zrobić. tylko po 60 przestał przewijać silnik z-20'stki :)
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
Jak ktoś chce powspominać, to taki Foto65 to gdzieś w czeluściach piwnicznych pewnie znajdę. I jakieś ORWO pewnie też. Tyle, że będą tak z 10 lat po terminie :-P
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
zorzyk napisał/a:
Jeśli chodzi użyteczność kasetek, to najlepsze były ORWO

To Wy do kasetki kliszę wpychacie?? :shock:
Moja kadyszka tej opcji już nie ma
:evilsmile:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Litol napisał/a:
Jak ktoś chce powspominać, to taki Foto65 to gdzieś w czeluściach piwnicznych pewnie znajdę. I jakieś ORWO pewnie też.

Też mam jeszcze kilka w zamrażarce.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
bakulik, wątek cały z zamrażarki wydarłeś.
Swoja drogą żona mi ostatnio powiedziała, że trzeba osobną zamrażarkę dokupić. Obstawiam, że to ma związek z zawartością jednej z szuflad w tej połączonej z lodówką...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W zeszłym roku jakieś ostatki wymiecione z szuflady NP18 sprzedałem :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach