jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szpajchel, prawie jakbym przewalał jakąś rurę kanalizacyjną wraz z zawartością :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wspaniałe. Mam dwa krokusy 2x135 lub 1x120, i zaczyna mnie irytować cieknąca po ręcach chemia. Chyba pora na zmiany.
Jestem właśnie w ciemni. Kończę odbitki 13x18 na RC. To nie to co baryt czwartkowy Acros 100, który że średniego wyszedł pięknie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, w tego Krokusa załadujesz też 2x120. Jeden za drugim
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Krokusy nie są na przewrotki, tylko na obracanie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos, wiem, że można, tylko jak połączyć klisze? Z obawy przed nałożeniem nie robię tego.
plwk, chyba tylko wokół pionowej osi samej szpuli. Wieko ma 2 lub3 zwojowy gwint, zależy na który trafię, to leje lub nie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
rychu, taśmą trzeba połączyć 1 z 2.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ewentualnie klasycznie, dwa nacięcia wzdłuż końca pierwszego negatywu, głębokości że 2 cm, wkładamy w to drugi negatyw, którym popychamy pierwszy.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Taśmą próbowałem - tą końcówką, łączącą z papierem, jednak, jak pamiętam, taśma odkleiła się i skleiła kliszę dolnej warstwy. Nacięcie, tego muszę spróbować.
Ale muszę Wam jeszcze powiedzieć, że pracuję obecnie na roztworach chemii z 04.01.2020. Zagazowane w butelkach przechowywanych w piwnicy. Fomadon Excell, Tetenal utrwalacz 1+4 i 1+9, W14 Fenal, Microfine. Wszystko elegancko działa. Wywoływacze do klisz w formie czystej stock, do papieru częściowo użyte, jak i utrwalacz. Trochę miałem obawy co do Microfine do Acrosa bo go nie znam, ale dał radę. W dodatku z tej kliszy mam zdjęcie roku na barycie :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, kiedyś nacinałem jak radzi plwk, obecnie z lenistwa sklejam tą taśmą od pierwszej "120" i na razie nic złego mnie się nie wydarzyło. Wywołuję od zawsze w Krokusach, metodą kręcenia i jak podaje często ilford.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach