Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Kalibracja AF - dwa korpusy i jedno szkło
Taka oto sytuacja - mam korpus, do którego serwis kalibruje mi obiektyw (zoom). Wszystko działa super. Teraz kupuję kolejny korpus (bo potrzebuję np. backupa) i okazuje się, że już raz wyregulowane szkło nie działa z nim dobrze, bo np. na krótkim końcu jest FF a na długim BF. Z poziomu menu tego nie skoryguję. Co się robi w takiej sytuacji, ustawia korpus do szkła?

Pytanie dla czysto teoretyczne, bo mam tylko jeden korpus, ale cholera wie, co mnie najdzie w przyszłości ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Re: Kalibracja AF - dwa korpusy i jedno szkło
Paffcio napisał/a:
Taka oto sytuacja - mam korpus, do którego serwis kalibruje mi obiektyw (zoom). Wszystko działa super. Teraz kupuję kolejny korpus (bo potrzebuję np. backupa) i okazuje się, że już raz wyregulowane szkło nie działa z nim dobrze, bo np. na krótkim końcu jest FF a na długim BF. Z poziomu menu tego nie skoryguję. Co się robi w takiej sytuacji, ustawia korpus do szkła?

Pytanie dla czysto teoretyczne, bo mam tylko jeden korpus, ale cholera wie, co mnie najdzie w przyszłości ;-)

Kalibracja 'serwisowa' to jest zawsze kalibracja układu - konkretna puszka plus konkretne szkło. Kiedy zmieniasz jeden z elementów układu - kalibrację diabli biorą. Oczywiście nie zawsze i w różnym stopniu, ale jest to dość prawdopodobny scenariusz nawet, jeśli wymieniasz szkło czy aparat na inny egzemplarz tego samego modelu.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Paffcio napisał/a:
cholera wie, co mnie najdzie w przyszłości ;-)
Czyżby nowy korpus Ka-Czy-Czy? ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Moje rozważania są obecnie czysto teoretyczne, choć o zakupie drugiego KP już myślałem.

ka-czy-czy? na pewno nie za tę cenę, czyli pewnie nigdy.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Za dużo chętnych na te KP :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach