plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-7 to ta sama matryca co K20D, czyli nie CCD, do tego "wynalazek" od Samsunga.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
specmisiek napisał/a:
Ale czy ktoś z Was miał okazję porównać kolory K100D z kolorami na przykład K7 ???
K20D i K7 to była pierwsza matryca CMOS w Pentaksie. One też miały prawo (obowiązek?) się poprawić od tamtego czasu. Od posiadaczy K-1, KP, czy nawet leciwych już K-5 nie usłyszysz narzekania, że ten tego, Panie, CCD to była bajeczka... albo że to se ne wrati... ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
_Pedros_ napisał/a:
Czy brak górnego wyświetlacza stanowi jakieś ograniczenie w praktyce?

Moim zdaniem dla amatora górny wyświetlacz nie jest potrzebny. Mam też K-3 i z górnego korzystam rzadko.
Poza tym, po oderwaniu oka od wizjera bardziej naturalne wydaje mi się spojrzenie na wyświetlacz główny niż górny, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
specmisiek napisał/a:
Ale K O L O R Y?

Hmmm... O ile pamiętam, po K100D trudno było mi się przestawić/przywyknąć do kolorów z CMOS - ale chyba głównie przez to, że jpg-i z puszki CMOS zazwyczaj bardzo mi nie pasowały, mimo prób zmiany ustawień. Dlatego też, i tym bardziej, zdjęcia robiłem i robię (czasami się zdarza) tylko w RAW-ach (na początku, przy K100D, wołarki RAW nie były jeszcze tak dobre jak obecnie, a i materiał źródłowy zazwyczaj gorszej jakości).
Jedni "tęsknią" za kolorami z CCD, inni twierdzą, że to mit i można wywołać/otrzymać dokładnie te same kolory z CMOS. Moja K100D chyba jeszcze działa, więc może się pokuszę się o jakieś proste porównanie, zarówno jpg jak i po wołaniu RAW. O tyle to w moim przypadku trudne, że lustrzanki ostatni raz używałem... baaardzo dawno temu (głównie smartfon/y w użyciu).
 
Pietrek  Dołączył: 19 Lut 2018
Mam kp i k10. Pstrykam jednym i drugim w zależności od natchnienia. Biorąc pod uwagę jpg to krajobraz i przy dobrym świetle (słońce na południu Europy) lubię z k10. Ale tak naprawdę tylko wtedy. Jpg z kp jest zawsze wyważony kolorystycznie, rzadko która sceneria może go zaskoczyć. Prawdą jest też na jakim monitorze się ogląda. Wystarczy ze ekran da nasycone barwy to k10 już jest zbyt mocny
 
_Pedros_  Dołączył: 14 Gru 2020
K-70 w drodze. Obym go tylko umiał dobrze wykorzystać :-)
Dziękuję za Wasze opinie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ech a niedawno, przez chwilę srebrny KP był za 3000 zł. Niby srebrny ma gorsze materiały, ale jednak... Zawahałem się i dalej pstrykam K-5. Bateryjne perpetum mobile a jakość obrazka ciągle znakomita. Nawet nieraz nie biorę K-1.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach