Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
WaldekW napisał/a:
Apas napisał/a:
...
Nie, to Ty doczytaj do końca. Gdy składałem pre-order ...

Z Twojej pisaniny nic nie wynika. Jeżeli w sklepie napisali dostępny od ręki to ma być dostępny od ręki. Jak napisali dostępny za 10 dni to może być dostępny wcześniej ale nie później niż za 10 dni. Gdy w sklepie napiszą: "dostępny od ręki" wiedząc z góry, że będzie dostępny za 30 dni to robią to tylko po to by klient zamawiał towar u nich a nie u konkurencji. A klienci robieni są w trąbę i tacy jak Ty jeszcze takie sklepy rozgrzeszają. Od takich klientów to powinni brać pieniądze i nie dostarczać towaru bo i tak klienci będą zadowoleni, że w ogóle ktoś od nich pieniądze przyjął.

...
Czy ty kiedykolwiek kupowałeś coś w przedsprzedaży? Czy ty w ogóle śledzisz rynek foto w ostatnich latach? Przedsprzedaż jest jednym z narzędzi oszacowania popytu, coraz bardziej istotnym na kurczącym się od lat rynku fotograficznym. Można się na to wkurzać, ale tak jest. Wejdź na - nie wiem - Photorumors i poczytaj, ile premier obiektywów czy puszek było ostatnio opóźnionych, i mówimy tu o producentach większych niż Pentaks. Firmy ogłaszają dostępność nowego produktu w określonej dacie, ludzie wpłacają pieniądze w przedsprzedaży (można to uznać za głupotę, ale można też za formę wsparcia firmy przez zadowolonych klientów, tak to jest często interpretowane) a potem okazuje się, że firma założyła produkcję 1500 sztuk w pierwszej serii, a zamówień złożono 2700. Można więc rozsyłać na zasadzie 'first come, first serve' - i tak zdaje się robić Pentax, albo opóźnić dostawy, poczekać na dodatkową produkcję i rozesłać zamówiony towar do wszystkich mniej więcej w tym samym czasie, tak jakiś czas temu zrobiło Sony, Fuji czy Oly.
Ja nie mam z tym problemu, zamroziłem u Pentaxa SWOJE ciężko zarobione pieniądze i nic nikomu do tego po co to zrobiłem. Jeśli ty masz problem - nie kupuj w przedsprzedaży, poczekaj aż towar będzie na regale w sklepie, idź, pomacaj i kup albo nie. Żyjemy w wolnym świecie, nie ma przymusu...
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Apas napisał/a:
... Jeszcze chwilę temu informowali mnie, że powinienem dostać puszkę jakoś tak w przyszłym tygodniu, no ale teraz, biorąc pod uwagę mojego tradycyjnego życiowego pecha to obawiam się, że poczekam sobie jakiś czas... :-/
Nic mi do tego co robisz ze swoimi pieniędzmi, tylko po co później biadolisz na Forum. Bo to nie jest pech życiowy kiedy sam takie sytuacje prowokujesz. Czekaj grzecznie i ciesz się, że wzięli od Ciebie pieniądze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
WaldekW, chyba nie rozróżniasz poinformowania, kolegów na forum, o swoim przyszłym szczęściu od biadolenia.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Na co kłótnie , swary głupie ja K-3 Mark III i tak nie kupię :-)

Kolega Apas wydał na zapas i sobie poczeka, jego pieniądze , jego wybór i nic nikomu do tego...

Przedsprzedaż to diametralnie inne pojęcie od kup teraz i tyle powinno wystarczyć w tej bezcelowej dyskusji?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
plwk napisał/a:
WaldekW, chyba nie rozróżniasz poinformowania, kolegów na forum, o swoim przyszłym szczęściu od biadolenia.

Ja fakt, że ktoś ma życiowego pecha nie nazwał bym szczęściem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
WaldekW, ależ żeś się czepił tych słów Apasa. Wydaje się, że zarówno ja, jak i większość czytających ten wątek wspaniale zrozumiała to co chciał wyrazić Apas.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Powalos, możesz przybliżyć co masz na myśli, że zrozumiałeś, czego niby ja nie zrozumiałem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
WaldekW napisał/a:
co masz na myśli, że zrozumiałeś, czego niby ja nie zrozumiałem?

Napisałem wcześniej.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
WaldekW, za bardzo okopałeś się na pozycji "płacę, więc wymagam" :-?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Nieładnie raz się logować jako: powalos, innym razem jako: plwk. Ty się skupiasz na tym, że Aps zamówił aparat (czego ja nie kwestionuję), a mi chodzi o nieuczciwe praktyki stosowane przez sklepy. Oczywiście Aps ma prawo do swojego zdania, że sklep jest uczciwy, tylko on jak zwykle ma pecha, a ja mam prawo do swojego zdania. Moje zdanie jest takie, że jak sklep na swojej stronie napisał, że towar jest dostępny od ręki to powinien od ręki wysłać go klientowi. Jeżeli tego nie robi to jest nieuczciwy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
WaldekW, zapewniam Cię, że ja i plwk, to dwóch różnych facetów. Dodatkowo plwk jest nieco młodszy ode mnie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Tak czytam tę oponiarską dyskusję z szeroko otwartymi oczami i nasunęła mi się taka myśl:

Brak poczucia humoru u jakiejś osoby, nie powinno odruchowo powodować jej poważnego traktowania 8-)
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Apas, mam nadzieję, że wymarzoną puszkę będziesz miał tak szybko jak to możliwe i podzielisz się wrażeniami z nami użyszkodnikami wcześniej wymarzonych puszek :-B
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Wrzuciliby wreszcie jakiś mniej lub bardziej obiektywny szerszy test gdzieś na jakieś "Optyczne" albo inne, bo póki co to: ach, ech albo be, tylko nikt nie wie dlaczego.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax wypuszczając K-3 mark III wszedł na cienką linę i balansuje :-)

https://www.youtube.com/watch?v=byFZdtzEMW0
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Krótka recenzja plus porównanie z D500:
https://www.youtube.com/watch?v=UpDDp3QEF34
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
No cóż, poczekam na używki... albo K-90 ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
germario napisał/a:
Apas, mam nadzieję, że wymarzoną puszkę będziesz miał tak szybko jak to możliwe i podzielisz się wrażeniami z nami użyszkodnikami wcześniej wymarzonych puszek :-B

Podzielę się od razu, zapewniam :mrgreen:
A czy szybko? Nie wiem, wciąż czekam. Wydaje mi się, że problemem może być to, że ja mam na jednym zamówieniu i puszkę, i gripa do niej (bo na czarny zestaw premium od razu z gripem nie załapałem się) a nie wiem, czy gripy fizycznie są już 'na stanie'. Tak tylko gdybam... No ale dostałem kolejnego maila z Ricoh-Imaging.eu z przeprosinami za opóźnienie i zapewnieniem, że realizują wszystkie preordery 'tak szybko jak mogą'. Mam nadzieję, że zbiorą się w ciągu przyszłego tygodnia bo później mam urlop i chętnie bym puszkę przestrzelał gdzieś na pustkowiach pięknego wybrzeża West Cork...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zassałem rawy i refleksje mam takie, K-5IIs to nadal bardzo dobry aparat, porównując obrazowanie. DA* 60-250/4 wydaje się dawać lepszy obrazek niż DFA 70-210/4 którego użyto do tego testu. Gdybym stał przed wyborem zakupu wybrałbym K-1, który mimo pięciu lat ma nadal rewelacyjne obrazowanie porównując z nową konkurencją FF

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach