bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
  Banalne pytanie - pamięć RAM
Będę chciał sobie trochę dokupić. Mam teraz niewiele, bo 512. Myślałem o kolejnym 1 GB w dualu. No ale kusi mnie możliwość zakupu 2 GB (za dwa razy więcej ;-) ).
No i teraz pytanie. Wielkość plików na jakich będę pracował to dokładnie pliki z Kadyszki. Wszyscy wiemy, że im więcej ramu, tym po prostu lepiej. No ale może starczy mi 1,5 GB ram do komfortowej pracy z plikami. Wypowiedzcie się proszę i doradźcie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
RAMu nigdy nie jest za dużo. Obecnie 2 GB to standard dla grafiki. Sorry Winetou - sprzedaj te 512 - będziesz miał jakieś zadość uczynienie za ó zakup.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeśli masz peceta, to nie kupuj zakładaj niż 3 giga - zakres 3-4 GB jest marnowany na bufor karty graficznej.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No właśnie, tez czytałem, że powyżej 3 GB (albo 7 GB, jak się zamontuje 8 GB) to idzie na kartę graficzną, ale czy to nie znaczy, że mając np. równo 3 GB (lub mniej) to ten bufor nie ma wpływu na pojemnosć?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
mając np. równo 3 GB (lub mniej) to ten bufor nie ma wpływu na pojemnosć?
To jest zakres pamięci mapowany na kartę graficzną, dlatego jak nic tam nie ma to nic nie tracisz.
Krótka opowieść w langłydzu
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
2 x 1 GB w dualu = 2 GB szybko i sprawnie. I przede wszystkim względnie tanio.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
bossini napisał/a:
Będę chciał sobie trochę dokupić. Mam teraz niewiele, bo 512. Myślałem o kolejnym 1 GB w dualu.

Zaraz, zaraz, ale do duala, to musisz chyba mieć dwie identyczne kości. Więc 1,5 giga w dualu raczej ciężko osiągnąć.

A przy okazji podepnę się pod Twój topic, jeśli się nie obrazisz.
Otóż też planuję rozbudowę RAMu (w laptopie i desktopie, jak szaleć do szaleć) i mam pytanie o to, w jakie kości najlepiej zainwestować (się znaczy relacja jakość-cena... ze wskazaniem na jakość), a jakie marki (modele) omijać szerokim łukiem.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
PiotrR napisał/a:
w jakie kości najlepiej zainwestować
Slyszalem duzo dobrego o Goodram - niedosc, ze dobre, to jeszcze wspierasz krajowy przemysl ;-) Jak uda mi sie w koncu podmienic plyte w przyszlym miesiacu, to na pewno bede kupowal goodramy ;-)

dz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Używam Corsair 2x1GB (Komputronik) - żadnych problemów, ładnie się podkrecają (do 1080 MHz CL 5-5-5-15, 2.2V). Nie będę pisał, ile zapłaciłem :evil:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
To ja też się podepnę. Kupiłem kadyszkę mając lapciaka PIII 850 z 256MB ramu. I oczywiście na tym się nie da pracować. Syn kupił niedawno lapciaka acera z Celeronem M 1.86 i grafiką Intel 950 oraz 1GB RAMu (po dołożeniu). Czy to do czegoś wystarczy, czy też swój muszę wymienić na jakiś Core Duo?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
emigrant, ja nie wiem, ale po zakupie kasetki upgradowałem się z leciwego della co miał PIII 750 (chyba) i jakieś grosze RAMu na Compaq/HP z CoreDuo i 1GB RAM i da się spokojnie pracować. W RAWTheraee trochę jakby wolno, ale poza tym płynnie i przyjemnie.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
PiotrR napisał/a:

Zaraz, zaraz, ale do duala, to musisz chyba mieć dwie identyczne kości. Więc 1,5 giga w dualu raczej ciężko osiągnąć.



No mam własnie 2 x 256, i zamierzam dokupic 2 x 512 (lub 2x 1024). Więc razem 1,5 GB
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
A może by tak dysk z buforem 16MB. Czy będzie szybciej jak dorzucisz do 2GB nie wiem, ale na pewno stabilniej.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Cytat
No mam własnie 2 x 256, i zamierzam dokupic 2 x 512 (lub 2x 1024). Więc razem 1,5 GB

A no tak.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Gwiazdor napisał/a:
Jeśli masz peceta, to nie kupuj zakładaj niż 3 giga - zakres 3-4 GB jest marnowany na bufor karty graficznej.

No nie do końca jest to prawda. Obszar adresowy pamięci od 3,2GB do 4GB owszem jest rezerwowany, ale na potrzeby magistrali PCI-E, z kartą graficzną ma to tyle wspólnego co to, że karta też może być na PCI-E. Jeżeli płyta nie ma PCI-E to i problem nie istnieje bo nie ma czego adresować :) Na płytach nowszych jest możliwość relokacji pamięci z tego obszaru w zakres ponad 4GB, ale by z pamięci tej skorzystać, wymaga to albo posiadania Linuksa albo 64bitowej wersji Windows (zakładam, ze na 32bitowej Enterprise server nikt nie pracuje) :evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
Używam Corsair 2x1GB (Komputronik) - żadnych problemów, ładnie się podkrecają (do 1080 MHz CL 5-5-5-15, 2.2V).
zorzyk, czasami mnie przerażasz yyy tzn zaskakujesz. Małe przejęzyczenie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
perl, marketing mnie zjadł, ale jestem zadowolony z maszynki :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
aflinta, czytałeś opowiadanie z linka, który podałem? Tam nie ma słowa o tym, czyżby autor się mylił?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Slyszalem duzo dobrego o Goodram

a ja wiele złego o badram :evilsmile:
Swoją drogą chłopaki z Tychów to produkują.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
bossini to jeszcze podpowiedz jaką masz płytę , bo niektóre mają jedynie trzy sloty do pamięci

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach