Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Jak coś zrobicie i wyślecie to dajcie znać tu i na PW, to uzupełnię.
Dzięki, jorge! Wygląda na to, że i mnie się uda w ten weekend :->
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
No i d... zbita! Nie mam marcowego zdjęcia, chociaż film zapełniony i wywołany :-(
Dom, praca, e-szkoła, za dużo tego i nie było kiedy zasiąść do skanera. Trzeba dopracować system i pilnować terminów. JA co nieco jednak wymaga, chociaż w porównaniu do oryginalnego OCOLOY Mike'a Johnstona to jest spacerek. Poczytałem trochę, zrobił nawet wersję cyfrową, ale nie ma zmiłuj. Tam trzeba naprawdę cisnąć, dzień w dzień zdjęcia, selekcja, odbitki, wydruki... :shock: Po roku takiego treningu na pewno są efekty i zmiany w korze :idea:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
hociaż w porównaniu do oryginalnego OCOLOY Mike'a Johnstona to jest spacerek.
Ale np. cyfrowy OCOLOY jest to ogarnięcia. Może nawet się skuszę za rok, bo i tak cały czas mam ze sobą GRII, a drukarkę też warto przedmuchać. Może zacznę sobie zabawę np. w połowie roku :-)

https://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2014/11/one-camera-one-lens-one-year-the-digital-version.html
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
i tak cały czas mam ze sobą GRII
Miałem ze sobą JA w Urzędzie Skarbowym dzisiaj rano. No jakoś mnie nie zainspirowała ta wizyta, chociaż nic złego mi się nie stało :lol: :mrgreen:
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
U mnie kwietniowego zdjęcia nie będzie :cry:
Po raz pierwszy od kilku lat nie zrobiłem ani jednej fotki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mirek, szkoda. U mnie właśnie mruczy skaner, chociaż wolałbym pójść spać... :roll:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
U mnie też, niestety, kwiecień był niefotograficzny…
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
U mnie też, niestety
Co to się wyprawia? :shock:
Ja skończyłem skanowanie. Pliki już w drodze na kompa z lepszym monitorem i wkrótce będę wykańczał kwietniowe foto. Jeszcze nie wybrałem, ale dobrze się zapowiada, 2/3 kliszy przeszło pierwszą, skanerową selekcję.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja z kolei pyknąłem 2 filmy w kwietniu. Jeden już po skanowaniu, drugi czeka na wołanie w koreksie.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Czeka na wywołanie dokończona w kwietniu rolka z marca i druga z kwietnia. Dzisiaj wieczorem działam.
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
Kwietniowe wysłałem. Z jednej strony było słabo, bo migawka się popsuła na chłodzie i na krótkich czasach naświetlała tylko lewe pół klatki. Ale za to mniej problemow z wyborem zdjęcia miesiąca :-) Zrobiło się cieplej, idę dokończyć pierwszą rolkę majową.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wysłane. U mnie wszystko działa. Sam muszę robić za "najsłabsze ogniwo" ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Zeszło mi z tym nieco. Dopiero teraz skończyłem skanowanie. Jutro wyślę bo już padam na pysk.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Wprawdzie w kwietniu zrobiłem ponad 36 klatek jednym aparatem, ale na deklarowanym filmie tylko 28, a na dodatek ten hp5+ nadal czeka na wywołanie, więc proszę w tym miesiącu na mnie nie czekać.
Ale żeby nie było, że coś nie tak - na zdjęciach z kwietnia jest śnieg :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Krzysiek K., tak czy tak, jak będziesz coś mieć, to podeślij by nie było pusto :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Drodzy Uczestnicy, Drodzy Widzowie, mamy to: https://pentax.org.pl/viewforum.php?f=100 - można oglądać kwietniowe zdjęcia i czytać kwietniowe komentarze.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Krzysiek K., tak czy tak, jak będziesz coś mieć, to podeślij by nie było pusto :-)


No to wysłałem ... :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
21. maja. 21 klatek. Chociaż życiowe uwarunkowania pchają mnie z aparatem na ulicę (dosłownie), staram się uciekać od myślenia o JA w kategoriach street-photo. Nie leży mi ta tematyka. Pooglądać lubię, ale żeby samemu robić, to nie bardzo. Dzisiaj spróbowałem kadrować na zasadzie "negative space", ciekawe co mi z tego wyjdzie. Męczący jest JA w tym roku ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poszło moje majowe. Coś ciężko mi idzie ta zabawa.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Nie ma zdjęć... poszły w zaświetlone zaświaty :-? przy ładowaniu koreksu. Rozpadła się kasetka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach