foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czy ktoś z Was robi GRkami fotografię uliczną, do której jest ten aparat, czy wykorzystujecie tylko do zdjęć, do których można wykorzystać dowolnego smarfona? ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Samochody sportowe są do szybkiej jazdy i ścigania, a często jeżdżą nimi dziadki do lekarza po receptę ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jorge.martinez napisał/a:
Czy ktoś z Was robi GRkami fotografię uliczną, do której jest ten aparat, czy wykorzystujecie tylko do zdjęć, do których można wykorzystać dowolnego smarfona? ;-)


Nie podobają Ci się kadry czy jakość techniczna? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nic mi o potencjale tego aparaciku nie mówią.

Czy ktoś z Was ma porównanie GRII do GRIII i może coś opowiedzieć z punktu widzenia personalizacji i szybkich zmian ustawień?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
jorge.martinez poniżej link do galerii z GR III może w czymś Ci pomoże, zdjęcia jak powiększysz to wywnioskujesz czy jest potencjał czy nie. Jako użytkownik powiem, ze z GW-4 potencjał ma ogromny. GW-4 ma bardzo dobrze skorygowaną dystorsję ;-)

https://www.flickr.com/ph...th/48530489047/
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jeszcze jedno z tej serii

 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
jorge.martinez, Jeśli chodzi o personalizację to mam ustawione trzy tryby pod swoje wymagania i poruszam się między nimi jednym pokrętłem więc dla mnie jest wygodnie. Nie wiem jak jest w grii ale Samuel ma na YouTube filmik i coś tam mówi o różnicach. Co ciekawe ma spostrzeżenia że większość zdjęć z grii wydaje mu się ostrzejszych od griii. Ja osobiście nie narzekam na ostrość zdjęć i dla mnie są ostre. O kolorach i szarościach nie muszę pisać bo są super i zdjęcia same na to wskazują. Zaletą jest wbudowane wifi i możliwość przesyłania fotek na urządzenia mobilne. Wydaje mi się że do streeta grii w niczym szczególnym nie odbiega od nowego modelu. Tutaj bardziej liczy się dobre oko, ale tego jesteś świadom.

https://youtu.be/ZBmTlL_tro4
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
irek83 napisał/a:
poruszam się między nimi jednym pokrętłem więc dla mnie jest wygodnie
Tym na górze?

I co masz predefiniowane? Ja tym się kiedyś bawiłem w swoim GRII ale jeszcze na tamtym etapie nie wiedziałem czego chcę i co tam w tym aparaciku drzemie. A teraz od kilku m-cy robię w trybie M, który też jeszcze nieco ewoluowuje.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jorge widziałeś to? Fajnie pokazuje na gr jedynce
https://m.youtube.com/watch?v=2bP26dBBLm8
To właściwie filmik, taki dla niezdecydowanych ;)
Kupić czy nie...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
foto, widzę, że nie masz (jeszcze) paprochów. Ja po jakimś czasie kilka wyhodowałem.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
jorge.martinez, tak, tym na górze i mam tam ustawiony snapshot bw ze stałym czasem migawki, odległością i przysłoną, iso na auto jedynie i odległość mogę sobie szybko regulować w razie potrzeby ale w większości przypadków nie ma takiej potrzeby. Kolejne dwa mam głownie pod jpg zrobione jeden kolor a drugi bw z manualną przysłoną. Jak już sobie ustawisz wszystko pod swoje preferencje, to nie ma niespodzianek. Poza tym ja nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, zaoszczędza się dużo czasu i nerwów. Można się skupić na kadrach bez myślenia o ustawieniach.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
jorge.martinez mając 2 nie ma powodu zmieniać na 3. Jasne, że jest szybciej, jasne że (niby) lepiej, ale 2 spokojnie daje radę. Może warto pomyśleć jak wyjdzie 4 i ludzie rzucą się w pogoni za nowością - jeśli cena będzie rozsądna i będziesz miał wolne na ekscesy to wtedy tak.

pz
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
Ktoś pytał o fotografie uliczną, aparat już jest u mnie, jest świetny stworzony do streeta. Nic tylko robic zdjęcia i mieć fun.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Alleluja!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Alleluja!
Pokaż zdjęcia.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Podobno fotografia uliczna nie żyje.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach