jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
jarekwyd - :-B
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jak wygląda sprawność systemu czyszczenia matrycy w tym aparacie? Z tego co pamiętam poprzednie generacje miały problem z paprochami.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ja u siebie już zauważam
ale jeszcze nie są tak upierdliwe - więc póki co nic z tym nie robie - może za jakiś czas
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Przepraszam za lamerskie pytanie ale w GR ii na pokrętle był tryb TAv (znam go z pentaxa K70 gdzie ustawiałem czas i przesłonę a aparat dobierał czułość ISO) a w GR iii nie widzę tego na pokrętle - czy GR iii został pozbawiony tej funkcji czy jest może w menu schowane? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
josio, a to nie działa tak że ustawiasz P i w funkcjach ISO auto i robi tak jak piszesz?
w sumie to nie wiem bo nie korzystam z tego trybu ja najczęściej Av
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak czytam różne wątki na tym forum a to o wyższości jednego aparatu nad drugim a to nad najlepszym samochodem. itd itp
i w sumie to dzisiaj przypomniałem sobie że GRa nosze ciągle gdzieś przy sobie.
no i tak jakoś miałem 10 min w ogrodzie spokoju :-)
więc chyba można
a)
aaR0005198 by Angus MacGyver, on Flickr
b)
aR0005226 by Angus MacGyver, on Flickr
c)
aR0005222 by Angus MacGyver, on Flickr
d)
aR0005217 by Angus MacGyver, on Flickr
e)
aR0005212 by Angus MacGyver, on Flickr
f)
aR0005208 by Angus MacGyver, on Flickr

a to chyba makro choć nie jestem we wszystkich przypadkach pewien :-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Do robaków i badyli też się nada (daje radę). :roll:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Omiš, w tym roku wakacje tylko z GR

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, wlasnie sie pakujemy i jakos tak ciagle mi w glowie siedzi zeby tylko GRa zabrac. I zobaczyc co bedzie
Zastanawiam sie czy nie bede zalowal
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv napisał/a:
foto, wlasnie sie pakujemy i jakos tak ciagle mi w glowie siedzi zeby tylko GRa zabrac. I zobaczyc co bedzie
Zastanawiam sie czy nie bede zalowal


Ja wziąłem też K-1 + DFA 24-70 i K-5IIs + DA 60-250, przeleżały w apartamencie cały urlop. GR z konwerterem GW-4 ma MOC i na miejskie wypady czy wakacje jest GIT ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Split

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Przydałaby się im Renault-wacja. :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Kerebron napisał/a:
Przydałaby się im Renault-wacja. :-P

O tak ;-)

 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Mam pytanie Techniczne (chyba) : czy ktoś może używał Zestaw Filtrów NiSi Professional do RICOH GR III? Mile widziane wszelakie uwagi, spostrzeżenia oraz informacje. ;-)
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Ja używam, głównie polara i połówki ND 0.9. Ostatnio dokupiłem ND 3.0, ale nie było okazji przestrzelić. Jest ok, fajny bajer, naprawdę przydatny, ale to jest rozwiązanie amatorskie (wbrew nazwie). Szczególnie mocowanie adaptera do aparatu jest badziewne i przy kręceniu uchwytem do filtrów musisz go przytrzymać, żeby został na miejscu, bo można przypadkiem odkręcić. Ważne żeby kupić ten najdroższy zestaw, bo wtedy mocujesz filtry do osobnego adaptera, a nie do wysuwającego się tubusu obiektywu (jak mocujesz do tubusu, to po wyłączeniu się aparatu obiektyw wsuwa się do środka i filterki ziuuuu... na glebę).
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo, nie szukasz braciszka dla Sigmy?

Cytat
RICOH GR IIIx został opracowany w odpowiedzi na prośby użytkowników o nowy aparat z serii GR, który doda nową perspektywę do cieszącego się dużym uznaniem RICOH GR III. Nowo zaprojektowany obiektyw 26,1 mm GR zapewnia kąt widzenia 40 mm w formacie 35 mm, zbliżony do efektywnego pola widzenia fotografa.


https://www.ricoh-imaging...8a0FC4SZbSgf7jI
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, o żesz! 40-tka!
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nowe firmware V1.50:

  • dodano tryb priorytetu maksymalnej głębi ostrości,
  • dodano wykrywanie oczu w przypadku fotografowania ludzi,
  • dodano możliwość obracania zdjęć oraz ich przycinania do formatów 4:3 i 16:9 przy obrabianiu obrazów w menu aparatu,
  • w menu edycji obrazów RAW można teraz włączać i wyłączać czarnobiel,
  • dodano opcję automatycznego skalowania zdjęć do rozmiaru XS przy korzystaniu z aplikacji ImageSync,
  • skrócono czas przełączania się między poszczególnymi oknami podczas wywoływania plików RAW w aparacie,
  • poprawiono stabilność pracy aparatu.

https://www.ricoh-imaging...ital/gr3_s.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach