koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Zdjęcia oczywiście posiadam :mrgreen: Było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, bo nigdy wcześniej nie byłam na takiej imprezie :mrgreen:
1.

2.

3.

4.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szkoda, że na pierwszym nie widać płomienia z palnika. Drugie chyba najfajniejsze.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
plwk napisał/a:
Jakaranda napisał/a:
Ja zdążyłam na nocny pokaz, który mocno mnie rozczarował.

Co na nim było? We Włocławku, na nocnych pokazach, pokazują napełnianie balonów.

Tu też było napełnianie balonów. Żadnego nie uwolniono z uwięzi. Może po ciemku nie można latać? Nie wiem. Myślałam, że polecą. Na tle ruin zamku byłoby malownicze. Może za dużo oczekiwałam. :-(

Koralik - mnie też drugie najbardziej się podoba.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Żadnego nie uwolniono z uwięzi. Może po ciemku nie można latać?

Miejsce pokazu to był plac w mieście, używany jako boisko, dookoła linie energetyczne i domy. Gdy napełnili było już całkiem ciemno.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wszyscy chwalą dwójkę. Faktycznie jest przyzwoita, ale ja wolę inne dwa :-)
Nr 3 przerobiony na B&W idealnie by pasował do klimatów zabawy "Jeden Aparat" :-)
Nr 4 jest świetny. Trochę abstrakcyjnie wyszło, jakby modele wiązań chemicznych czy co ;-)

p.s. Na wszystkich trochę brakuje mi światła, tzn. bieli. Nieco ciemne są te zdjęcia.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ech czemu te wszystkie zawody są tak daleko od trojmiasta
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Ryszard napisał/a:

Nr 4 jest świetny. Trochę abstrakcyjnie wyszło, jakby modele wiązań chemicznych czy co ;-) .

Prawda. Mogę pogratulować - potrafisz dostrzec to, czego nie zauważyłam.
plwk - tutaj pokaz odbywał się na rozległej łące. Z tej łąki balony startują.

Nie zamierzałam pokazywać swoich zdjęć, ale widzę, że zawody wzbudziły pewne zainteresowanie. Zdjęcia tylko jako relacja. NDO.

1. Jak przyjechałam, było jeszcze względnie jasno. Publiczność siedziała nawet na zboczu wzgórza zamkowego.


2. Zaczęło się napełnianie balonów. ( Nie prostowałam, bo balony zaczęły nabierać dziwnych kształtów. Może nie umiem.)


3. Nie udało mi się zrobić zdjęcia z dobrym widokiem na zamek w tle


4. W trakcie napełniania balonów robiło się coraz ciemniej.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
5. Zaczęła się ewakuacja


6. Zostali najwytrwalsi


7. Balony wyglądały coraz ciekawiej i czekałam aż wystartują


8. Ale tylko mogłam obejrzeć płomienie


9. Ostatecznie nawet najwytrwalsi zaczęli odwrót.


Jeden z pilotów bardzo ciekawie opowiadał o współczesnym baloniarstwie (?) ale znaczna część tego wykładu mi uciekła, bo koniecznie chciałam go w tej ciemnicy sfotografować.
Mogłam chociaż wziąć monopod. Następnym razem, będę mądrzejsza.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Monopod to podstawa.
A najlepsze jest być w gondoli w czasie lotu....
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
fotonyf - nie było lotów pasażerskich :cry: . Na fb widziałam fajne zdjęcia ale robione z drona.
Nastawiałam się na to, że zrobię zdjęcia rozświetlonych balonów na tle ciemnych ruin zamku :cry:
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
koralik, Jakaranda, fajne zdjęcia i fotorelacja, nawet jeśli wieczorny pokaz rozczarował i nie było pod ręką żadnego drona.

Ja się na Olsztyn w tym roku nie załapałam :-( Jadąc w piątek na szóstą do pracy mogłam tylko z daleka podziwiać niebo całe w balonach. Byłam za to w Złotym Potoku, na ostatnim starcie, ale do pokazów nie doczekałam.

Olsztyn ze skałkami i ruinami byłby bardziej widowiskowym tłem niż drzewa, staw i hotel "Kmicic" ;-) więc tylko jedna fotka poglądowo-dokumentacyjna:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Włocławskie osiedle domków jednorodzinnych też nie jest dobrym tłem, ale gdy nie ma innego...

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Anno - bardzo ładne zdjęcie. :-B . W przyszłym roku stanę na uszach, żeby jakoś dojechać na start w Olsztynie. Ale raczej ten wieczorny ;-)
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Jakaranda, dzięki :-B
Pozostaje mieć nadzieję, że Olsztyn i Janów trzeci rok z rzędu dostaną organizację zawodów.

Ja to bym chciała kiedyś dotrzeć na poranny start i na przykład na balony wyłaniające się z mgieł na tle bezludnych ruin... Się rozmarzyłam.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Anno - to mamy podobne marzenia. Chyba miejscówka tak działa.

Teraz dopiero zauważyłam, że dwa razy wkleiłam to samo zdjęcie :oops:
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
IV Jurajskie Zawody Balonowe 15.07-17.07.2021 Kto się wybiera? Mam zamiar dojechać w sobotę wieczorem do Olsztyna. Jeżeli nie będzie burzy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach