Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
A ja merrillem robię projekt artystyczny. Prawdę mówiąc nie tylko merrilem, ale głównie. I z Foveona wpadły mi niedawno 2 wyróżnienia w Chromatic Awards. Jedno w kategorii "ulica":
https://chromaticawards.com/winners-gallery/chromatic-awards-2020/amateur/street/hm/3590

A drugie architektura:
https://chromaticawards.com/winners-gallery/chromatic-awards-2020/amateur/architecture/hm/3105

No i powiem, że przez tyle lat nie znudził mi się ten aparat w ogóle. Natomiast K-5, kilka lat przeleżał nieużywany, az sroga zima znowu sprawiła, że dużo nim focę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana, gratuluję. Też łapię się na tym, że mi bardziej pasuje do konkretnych tematów niż lustro.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ekajana, gratulacje.
Enzo, fota pierwsza klasa.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie mam zamków, ale byłem blisko.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dąbrowa Górnicza Gołonóg w kolorze.

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dzieci muszą nieźle dawać czadu, skoro delikwent z parteru się wyniósł…
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kupiłem Sigmie filtr polaryzacyjny, bo trochę mnie denerwowała przepalaniem nieba (żółte się wtedy robiło). Teraz jest ok, przynajmniej w Zebrzydowicach.

 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Strasznie zielono w tych Zebrzydowicach
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wiosna, Panie. :-D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Romantyczny wieczór z Sigmą.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To słupek falochronu czy Macioh? Przy okazji - Słońce ma bardzo słabą rozdzielczość, widoczna olbrzymia pikseloza.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
To słupek falochronu czy Macioh?

A to nie to samo?

Michu napisał/a:
widoczna olbrzymia pikseloza

Też miałem coś takiego na pośladkach. Wystarczyło szare mydło i zeszło razem z hemoroidami.

Mygłę też mam. Raz była, to se zrobiłem. Uwaga - scena bardzo romantyczna, zawiera lokowanie komarów, meszek i innego draństwa.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdzieś ukryłeś łabędzie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
Gdzieś ukryłeś łabędzie.


Coś je zjadło.

 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Sorry, że się wtranżalam kiej nie przymierzając żaba w pomidory, ale zacząłem zgłębiać wątek i jak na pierwszej stronie przeczytałem, co mówicie o "wystarczalności" bateryj w Sigmach, to nie mogłem się powstrzymać, żeby się Wam nie pochwalić, jak ja rozwiązałem ten problem w mojej SD9 :mrgreen:

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mechanik, na ile zdjęć toto wystarcza?
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Jeszcze nie wiem, bo zrobiłem dopiero około 50, ale jest 12 AH, więc przypuszczam, że na jakiś czas... :mrgreen: Gdy mnie ludzie pytają, z wytrzeszczonymi oczami - co to jest? - odpowiadam - Najnowszy gadżet, łączący w sobie funkcję power packa i wewnętrznej stabilizacji...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Enzo napisał/a:
na ile zdjęć toto wystarcza?

Według C.I.P.A. rating - oficjalnie: w piz*u, nieoficjalnie: może nawet więcej.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Na stronie, którą mam w stopce, napisałem o moich osobistych doświadczeniach z matrycą Foveon. Myślałem też o kupieniu DP2, zamiasd SD1, której nie ma nigdzie, ale wciąż się zastanawiam. No i ciekaw jestem, czy zrobią w końcu tą pełną klatkę. Ale to jest inna filozofia życiowa w ogóle.
Enzo, oglądam ten wątek bardzo wnikliwie i myślę coraz, o DP2. Niewykluczone, że mogę znaleźć się pod wpływem.

A w ogóle, to Pentax powinien zrobić K1 MkIII z Foveonem. To by był dopiero czad! :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mechanik napisał/a:
No i ciekaw jestem, czy zrobią w końcu tą pełną klatkę.

Raczej nie, bo to ślepa uliczka jest, podobnie jak m4/3. Zrobili fajnego bezlusterkowca z tradycyjną matrycą i trzymam za nich kciuki, a może kiedyś nawet nabędę tę małą kostkę i będę się nią jarał jak tyranozaur Coca-Colą.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach