M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To fajnie - czekam niecierpliwie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
M.K napisał/a:
sołtys, jak jest z AF w Z50? Ktoś pisze pod Z fc opinie i rzuca niemiłe słowa pod jego tematem. Z jakimi szkłami uzywasz?

Ojj umknęło mi pytanie :) Tzn. jak dla mnie i na moje potrzeby jest bardzo ok, ale wykorzystuje głównie przy sesjach z ustawianiem AF na oko. Jeśli w kadrze jest cała sylwetka no to czasami nie wykrywa oka tylko całą twarz. Ale poza tym działa dość sprawnie jak dla mnie. Nie mam natomiast porównania z innymi bezlusterkowcami, więc ciężko mi tak konkretnie ocenić.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Z jakimi szkłami uzywasz?

Z kitowm 16-50 i z 35/1.8 DX przez przejściówkę. Wcześniej używałem 35tki ze starym D5100 nikona - ten aparat wykorzystywałem w 99% do spacerów wirtualnych google street view, gdzie nie potrzebne ustawianie ostrości, bo mimo, że 35tka działa dość sprawnie (używałem też z FF D700 i D610,), no to sam D5100 miało system AF dość ślimaczący się
- na pozimie starego istDLa :D

35tka z z50 mam wrażenie, że jest taki bardzo minimalny mały zwiech zanim zacznie ustawiać ostrość, takie bardzo bardzo delikatnie opóźnienie, które akurat w tym co fotografuje mi nie przeszkadza, ale w reportażu no czasami to delikatne opóźnienie faktycznie zdarza się, że robi różnicę - trzeba się z tym oswoić.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
AF dość ślimaczący się
- na pozimie starego istDLa
Ty mi nie obrażaj DLa! Żaden aparat nawet nie zbliżył się do ślimaczenia tej puszki. Zwłaszcza, jak w DLu włączał się automatycznie, po godz. 16:00, tryb nocny, uniemożliwiający ustawienie ostrości nawet pomimo wypowiadanych zaklęć z Harego Pottera.
Tymczasem zaś czekamy na unboxing Ejso i jego test w zestawieniu z Sigmą.
Emocje rosną jak przed premierą nowego filmu Patryka Vegi.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ty mi nie obrażaj DLa! Żaden aparat nawet nie zbliżył się do ślimaczenia tej puszki.

Nie no to prawda. Inżynierowie Najkona starali się jako mogli, projektowali, testowali, no ale się nie udało - nie dorównali poziomem ślimaczenia się AFu. Było blisko, byli o włos, ale jednak nie dali rady i to jednak prawda - AF w D5100 niestety nie ślimaczył się aż tak jak w DLu. Podobno ówczesny główny inżynier Najkona popełnił przez to publiczne ju jitsu.

Michu napisał/a:
Zwłaszcza, jak w DLu włączał się automatycznie, po godz. 16:00, tryb nocny, uniemożliwiający ustawienie ostrości nawet pomimo wypowiadanych zaklęć z Harego Pottera.

To ja miałem odwrotnie - mi po 16.00 włączał automatyczne ustawianie ostrości w szkłach manualnych.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nikon łapie zadyszkę. Opóźnienia terminów dostaw tłumaczone są jako niespodziewanie duże zainteresowanie nowościami. Skądś to znamy na przykładzie sprzed lat...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
Nikon łapie zadyszkę.

Mój też ciężko dyszy. Póki co potwierdzam opinię sołtysa - Z50 to fajny, niepozorny kawałek aparatu. W sumie to trochę takie KP, jeno lżejsze i trochę mniejsze, bez firmowych bolączek JSS, ze świetnie wyprofilowanym gripem (to się trzyma jak K-5). Ale jeszcze się wady znajdą, oj znajdą.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Czyli szykuje się śliczny i całkiem poczciwy maluch. Szkoda, że nie wpakowali w apsc stabilizacji.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Szkoda, że nie wpakowali w apsc stabilizacji.

Trochę szkoda. Jednak Z50 u mnie stanowi fajne zakończenie 24-120/4 a ten już stabilizację ma.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
24-120 to całkiem ciężki i pokaźny obiektyw.
Chyba na Z fc byłby dużo za duży. Ja myślę żeby zrobić sobie zestaw z jakimś manualnym ultra jasnym szkłem z Chin. Ostatnio na Z5 używam samyanga 14 bez elektroniki i muszę powiedzieć że trzykrotna opcja powiększenia daje niesamowite możliwości wyostrzenia w punkt i co ciekawe nawet przy tak szerokim kącie jest to zauważalne gdzie jest ustawiona ostrość - oczywiście tylko przy 2.8. Mało tego odczuwam radość jak za dawnych czasów kiedy nie było żadnych automatów. Więc Z fc z manualnym 35/1,4 lub 50/1,2 dawałby niesamowita podróż w czasie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Enzo napisał/a:
Jednak Z50 u mnie stanowi fajne zakończenie 24-120/4 a ten już stabilizację ma.

Enzo - a możesz wrzucić zdjęcie tego zestawu? I jak to się trzyma w ręce? Jak pisze M.K. 24-70/4 to jednak ciężki i pokaźny obiektyw.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Tak to wygląda:



Póki co jeszcze nie robiłem tym niczego sensownego, ale trzymanie za obiektyw plus wygodny grip Zetki dobrze wróży na przyszłość. Całość waży trochę ponad 1 kg.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wygląda jakby mu dupka odpadła.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Komu?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ejzowi.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Enzo - dziękuję :-B Wygląda jednak trochę dziwnie, ale do tego można się przyzwyczaić. Obiektyw zważyłam - 801g, aparat podobno 445g. I jeszcze ten wichajster, łączący obiektyw z body. Ciekawa jestem wygody użytkowania zestawu ale nikt w pobliżu nie ma.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Michu, :)))
Co on teraz zrobi jak mu odpala dupka? Ale przodek mu odpadł czy tyłek? A może jorge.martinez, się pomylił i miał napisać że mu opadła? To było mniej przykre, ale nadal niepokojące.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.K, my z Enzo sobie to wyjaśniliśmy, bo znamy się jak łyse konie, ja łysy, Enzo koń, a Michu dżokej.

Enzo daj znać jak Ci się robi, gdy będziesz mógł sprawdzić w boju w parze z lustrzanką.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Znam ludzi jak łysy z Brazzers. Upchnąłem w torbie dwa aparaty, rzeczonego zooma i pińćdziesiontke, więc jest szansa na wykorzystanie obu, relację, unboxing, coming out i petting w jednym.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Z50 przyciąga owady. Nie polecam.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach