pentax69  Dołączył: 05 Sie 2021
SMC Pentax 35-70 mm 2.8-3.5 i Fuji x t1 z Viltrox EF-FX2
Witam.

Niedawno kupiłem manualny obiektyw SMC Pentax 35-70 mm 2.8-3.5. Próbowałem go podpiąć przez adapter PK-EOS do aparatu Fuji x t1 z Viltrox EF-FX2, lecz nie można tego zrobić, bowiem dolny element odpowiedzialny za natychmiastowe otwieranie przysłony uniemożliwia zamontowanie. Pytanko, czy można pozbyć się tego elementu? Podejrzewam, że nie powinno być w tym przypadku problemu, ale lepiej spytać.

https://ibb.co/qNHZPWT
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
O ile dobrze kojarzę, to jeśli usuniesz popychacz przesłony, to będziesz mógł korzystać z obiektywu tylko na przesłonie roboczej, albowiem obiektyw do spółki z aparatem/adapterem nie będzie w stanie w ogóle operować otwarciem przesłony. Poprawcie mnie, jeśli źle rozumuję.

Teraz się rozmarzyłem, że gdyby była taka przejściówka dla Fujifilm, która obsługiwałaby szkła Pentaksa ze stykami przesłony i AF, to już bym leciał kupować X-T4 :-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Podpinałem kilka różnych stałek smc PENTAX-A jak też PENTAX-M do X-T1 przez adapter K&F Concept i nie było żadnych problemów.
Inna sprawa, że od czasu zakupu systemowych Fujinonów już żadnych innych szkieł nie używam.
 
pentax69  Dołączył: 05 Sie 2021
Dzięki za odpowiedź. Popychacz został ścięty, wszystko działa, można się rozejść.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach